Jump to content
FAS Goran
jasko__

Koliko ste najbrže vozili?

Recommended Posts

E, da. Mojega punta, 1.9jtd sam vozio 170kmh.

 

posle toga, ja msim da mi ni 400kmh nece biti problem. Ja sam mislio da cu da preletim bankinu. To je skakalo, treslo, cimalo, volan sam stego dobro ga nisam iscupao, totalno nestabilno. Pojate-Kragujevac 33mnuta ... Usro sam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

270 po satu,  stilo jtd 116 konja, obilaznica kod batajnice, mig 21 sleće, ja mu blicam da se skloni da navucem na 300 :D. 190 i kusur po satu a i to sam se odsekao ziv, od suma nisam cuo kako mi zvoni 3310 monofona melodija. Ko je imao to sokocalo zna kako jak ton ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.4.2017. at 11:53 PM, marko.jovanovic said:

Kada samo kod krivina,vozio sam se kao putnik, uzbrdo uz Bubanj Potok, od početka do kraja gore 190km/h, po satu koji laže veoma malo, realna brzina je bila oko 186km/h. Auto je Golf IV 1.9TDi na steroidima. Da li da kažem da mi nije bilo sve jedno.

Ako ga nije izbacila ona leva krivina pri toj brzini onda svaka čast!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, ali meni nije bilo dobro. Naravno, Gnojčina ima neke Eibach opruge, KONI amortizere, poliuretanske silent blokove od S3, gume 17" - 225, veće kočnice itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao pre par dana uz bubanj potok, max 140 a i to je diskutabilno, izbacuje me iz krivine pri toj brzini. Stok opruge i amorti jbga... Elem, pitanje za stiliste, jel i vama volan u autobuskom fazonu? Neprecizan, slab sensitivity da se tako izrazim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupovao auto gledao sam i neke fokuse mk1 3v, za stila je avion sto se vesanja tice.  Ono em sto lezi ko zalepljeno em sto ima biiip precizan volan. Jbga nezavisno vesanje i napred i nazad.  Moj omiljeni u Colin Mcrae reliju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto JTD + modovi 
215kmh,mozda je mogao jos 5kmh,ali ne bih da probavam :D 

Auto je na gewindama i ima progresivni volan,pa nije toliko strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Puntom išao 200 po satu, i možda deluje smešno, ali nije bilo neprijatno. Ne znam kako bi to isto izgledalo da je bilo fabričko oslanjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih 10-12g sam punta dvojku sportinga 1.2 peglao blizu 200 na autoputu, isprovocirala me neka devojka u a4 1.9tdi 90ks, nije me mogla obici, secam se da je bilo izuzetno bucno, urlao motor i vetar, ali mi nije ostao u secanju kao nestabilan, mada je doduse bio autoput, pravac, a i puntac je tad bio vrlo mlad, svega 3-4 godine star sa niskom km.

 

Grande punto jeste dosta ozbiljniji i stotinama puta sam ga navlacio do 200kmh, nekako mi je to magicna cifra, ali takodje nije odavao utisak nestabilnosti, cak i kada predjem u sportski stabilniji auto par klasa iznad, recimo alfa 159, glavni utisak mi je tisina i udobnost, a ne stabilnost.

 

A recimo u c5 novom hidraulicaru sam se osecao vrlo neprijatno kako pliva po autoputu, sto je subjektivni osecaj naravno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.9 Jtd 160 km/h.
Peugeot 220 km/h.
Moglo je i više sa oba ali iskreno retko vozim više od 140 km/h.
I nikad neću voziti svoj auto do max.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svoje automobile teram do max :D Nije on mene kupio, nego ja njega.

Update: Fiat Idea 1.3mjet, 70ks - 161km/h po navigaciji, probano u nekoliko navrata, treba joj večnost. Brže je prethodni bravo navlačio 202 po navigaciji, nego idea 161.

Leskovčanin, ja sečem onu stvar ako taj tvoj PUG ide 220. Možda po satu, ali to nema veze s mozgom. Išao je i moj Bravo 220 po satu, ali neću da budem lažov. Idea ide tipa 170 po satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate smara vise ta prica po navigaciji, po radaru.... jbt u autu imas cajger i u njega gledas, svi znamo da on laze, ako neko ima potrebu nek naglasi izmereno na taj i taj nacin, ja licno nikada nisam merio brzinu drugacije nego gledajuci u cajger... i gorivo pratim preko cajgera, kao i temperaturu i obrtaje, i sve to je netacno, pa sta treba da za sve to instaliram bazdarene cukice?

Znam da laze za par na sat i tome se radujem kad vozim jer kontam da me za toliko radar nece snimati....

Glupo je da nekog nazivas lazovom bez ikakve osnove, napisi mail celoj auto industriji pa im objasni da su oni lazovi.

Ima ljudi koji cak i nemaju predstavu da cajgeri lazu i da je to sa namerom odradjeno.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, na mnogim automobilima 220km/h je 200-205 realno. I ovde je priča o brzini, a ne o temperaturi motora. 

Takvim likovima  kojima auto ide 220km/h obično troši 5l u gradu. 

I pročitaj još jednom šta sam napisao, koga sam ja nazvao lažovom? 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ja sam proveravao sa oni
m tel aplikacija za navigaciju i 0-140 uvek pokaže isto kao i na satu. Sad na 220 ne znam možda i laže sat, za koliko ne znam nije ni bitno.
Reci mi zašto misliš da ako tvoja idea sa 1.3dizel i 70 ks ide160 pežo benzin 2.0 140ks nemoze da ide 220? To je duplo jači motor?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što ne može, pogledaj fabričke podatke za tvoj auto. Manje više, većina normalnih automobila sa 140ks idu 200-205km/h. Mislim, može sa 140ks da ide i 250km/h, ali nešto poput bolida formule 3, znači da ima mali otpor vazduha i malu težinu. 

Evo, našao sam nešto: https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=5288

Kaže 208km/h, dobar je, mislim da je zato što ima dobru aerodinamiku. Ali 208 nije 220. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po ovome tvoja idea max 159 a ti si je vozio po navigaciji 161.punto 1.9 oko 170 a većina ih vozila po 200 ili blizu 200.
Ja sam samo jednom vozio punta 160 i ovo sad pežo koliko god da je bilo 200 ili 220 i neću više nikad verovatno, iz mnogo razloga.
U svakom slučaju nije mi bila namera da se nesto tu hvalim ( glupostima) i lažem već eto videh temu i napisah. Tolko je bilo na satu i tolko sam napisao. Pozdrav

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...