Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dosta sam vec na forumu i red bi bio da predstavim svoja kolica.

 

Pre Abartha sam imao 1.8 Stila. predstvaljen je bio na forumu, ali sam ga u medjuvremenu prodao da bih uzeo mezimca koji je dosta redak na nasim putevima, zbog motora ali i zbog boje. Neki su ga vec videli na redovnom okupljanju,a za one koji nisu mogli evo par slicica.  Bice jos slika, ovo je sad trenutno sto imam na kompu.

 

 

10419999_bee_hornet_cartoon_image.jpg

 

fotografija2263_1.jpg  1799976_1413938045519613_1937522128_o.jp  1522739_1414961785417239_371541460_o.jpg

 

Malo se je poradilo na izduvu, po meni mozda malo glasniji nego sto bi trebalo jer na 170km dosta je bucan.

 

 

A evo i "shumahera" devojka kod tempa uci da vozi. Snimak je malo losiji jer je krs telefon.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TrHFXVXkw4k

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bre brate, znas li od kada cekam da ga predstavis :D
A sad pisi, kakvi su utisci, potrosnja, performanse, odrzavanje, ovo ono :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Sta da ti kazem, utisci su pozitivni. Naspram 1.8 koji sam vozio i opreme u njemu velika je razlika. Ima par stvarcica da se sredi jos, ali to je sve sitno. 1 parking senzor i termostat koji je ostao otvoren pre 10 dana. 

 

Potrosnja, tu se dosta polemike vodi koliko vidim. Ja sam merio od cepa do cepa, na benzin i plin tako da ja pricam za svog.

 

Sto se tice potrosnje na plin otvorenog puta 100km trosi 10 - 11 pri 120 - 130km/h tempomat.  Gradska voznja po Beogradu trosi mi 14l. 

E sad, ajde malo da ga ocepimo. Na otvorenom, pri 205km na plin pocinje da secka, osecaju se mali trzaji nisam ga vozio 100km da znam potrosnju.. Da li je do kvaliteta plina ili necega drugog ne znam, ali moram da odem do servisa i da se to pregleda. Radio sam "veliki servis" plina i nisam zadovaljan kvalitetot odnosa prema musteriji, ali o tome cu u temi o plinu da napisem.  Sad dolazimo na tu famoznu gradsku voznju po vecim gasom.  Potrosnja preko 20l plina, pod crvenim obrtajima konstantno. 

 

Ajde sad da dodjemo na benzin. Potrosnja otvoreno 120 - 130km/h tempomat 9l. Gradske normalne 11 - 12l. Metoda cep-cep. 

Cepanje po gradu zakucava i prelazi 20l kad se cepa u crveno stalno. Sto se tice voznje 250 bez ikakvih problema. 

 

Performanse sa ovim "silispeed"(selespeed) menjacem si ok. Trenutno sam nasao 2 majstora, jedan od kojih mi je kicerica preporucio. Velika je razlika u ceni sto traze jedan od drugog tako da cu morati da vidim ko ce da ga odradi. Da ga prebaci na manuelni jer ovako imam osecaj kao da ga neko drugi vozi. Najveci mi je problem sto kad vozim petom recimo 90km laganica i kad hocu da ga stisnem moram da ga bacam u 4 pa u 3 brzinu i pun gas. Mislim da znas o cemu pricam. Ne moze direktno u trecu. Kod ubrzavanja, problem je sto ja moram iz lera da stisnem gas, ne mogu da mu dignem obrtaje u mestu pa da ubacim ubacim u brzinu.  Pri ubrzanju kad prebacuje gas-patos iz svake brzine auto se dize gore dole kao da ima 2 tone, dosta kasnjenja, drugim recima stvarno su zajebali sto su stavili taj menjac u njega. Kasnije su preli na manuelni ali u novijim modelima mislim od 2005god. Moj je 2004. Za sad nemam nikakvih problema sa njim, ali me smara zestoko. 

 

Odrzavanje kao i svaki drugi 1.8 stilo. plus sto ovaj ima jedan vise klip. :D
 

Posto trenutno radim nocnu, moram da uhvatim nekoga da se snimi zvuk kroz terazijski tunel, jer je pervezija od zvuka kad se stisne kroz njega.

 

Danas sam se video sa Igorom pa moze on da kaze kako izgleda i kako se cuje. 

 

Ovih dana kako je svanulo lepo vreme krecem u akciju sredjivanja felni i farbanja u crno.

 

Stopaljke zadnje da se stavi tamna folija i to bi bilo to za sad. 

 

Bice jos slika i koji video ovih dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam Silispid dobro, vozio sam jedno vreme 156-icu sa tim menjacem. Meni je ovako intetesantan samo me je nervirao sto kada god stanes on je u leru, ne drzi npr. brzinu kao obican automatik, nego uvek mora da se ubacuje. Svidja mi se sto sam daje medjugas kada se vraca u nizu. :D
Ovako sto se tice potrosnje tvog auta ja sam prijatno iznenadjen. Ja sam mislio da po gradu ne moze ispod 14-15l

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam Silispid dobro, vozio sam jedno vreme 156-icu sa tim menjacem. Meni je ovako intetesantan samo me je nervirao sto kada god stanes on je u leru, ne drzi npr. brzinu kao obican automatik, nego uvek mora da se ubacuje. Svidja mi se sto sam daje medjugas kada se vraca u nizu. :D

Ovako sto se tice potrosnje tvog auta ja sam prijatno iznenadjen. Ja sam mislio da po gradu ne moze ispod 14-15l

 

Moze ispod bez problema, ali iskreno zavisi gde sipam gorivo. Tipa DP kod sava centra, nikad vise, pre bih bez goriva ostao i gurao do druge stanice da naspem neko kod njih sipao. OMV kod Ada hit or miss. EKO u Jurija Gagarina isto. Jedino gde sipam gorivo je sad KryoGAS kod Telenora, jer najvise predjem bilo na benzin ili plin, a pogotovo se oseti u leru na plino koliko auto radi mirnije kad se sipa na KryoGAS nego kod ostalih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh ga ja da stoji na oglasu već neko vreme, a po nekim slikama i priči pretpostavio sam da je tvoj... Odlična mašina sa odličnim zvukom, a i boja prava :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazda mi je ova žuta boja sa zatamnjenim staklima na puntu i stilu izgledala fatalno!!!

 

Svaka čast na izboru!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh danas auto. Prelepo izgleda uživo i baš se čuje moćno. Koliko sam imao priliku da čujem i u leru ostavlja utisak baš jake mašine zbog dubokog zvuka.

Sve u svemu odličan primerak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče sale nacionale i meni je najlepši žuti kako Stilo tako i Punto. Nekako im ta boja leži najlepše a motor od 2.4 mogu da zamislim kako puni do 100-ke. :) Neka te služi dugo. Samo me zanima koliko je bila registracija za njega ? :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh ga ja da stoji na oglasu već neko vreme, a po nekim slikama i priči pretpostavio sam da je tvoj... Odlična mašina sa odličnim zvukom, a i boja prava :thumbup:

 

Da, bio je na oglasu jer sam imao sansu da doteram isto zutog ali sa manuelni menjacem. Nesto mi je iskrslo i odustao sam. Gledam da prebacim ovaj na manuelni, jer koliko vidim mislim da nece biti nesto skupo.

 

Aj sad stavi neke slike enterijera :D

 

Slikacu ga sutra. Verovatno ce biti lepo vreme.

 

Što reče sale nacionale i meni je najlepši žuti kako Stilo tako i Punto. Nekako im ta boja leži najlepše a motor od 2.4 mogu da zamislim kako puni do 100-ke. :) Neka te služi dugo. Samo me zanima koliko je bila registracija za njega ? :)

 

Stavicu neki klip do stotke kako ide, mada ima na yt dosta vec. Registracija oko 45ish...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa masina nema sta :)
Pre neki dan sam vozio jednog abartha i uopste nisam zadovoljan menjacem,moje licno misljenje da je tesko ...... mnogo bi bolji bio sa manuelnim.

Verovatno moze da se odradi da bude manuelni jer je verovatno njemu menjac isti kao manuelni samo sto ima robotiku koja salta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ide u poređenju sa Stilom 1.9 MJet 140? :harhar:

 

p.s. Je l se dovoljno jasno vidi klupski natpis na zadnjim tablicama...ono, imao si prilike da pažljivo gledaš...gledaš...i gledaš. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.4 :) vau,nekada sam se mnogo lozio na to,ali sada benzinca ne preko 1.6  ili dizela maks 1.9 :) moze ova Nesina varijanta 140ks,idu dobrooo :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ide u poređenju sa Stilom 1.9 MJet 140? :harhar:

p.s. Je l se dovoljno jasno vidi klupski natpis na zadnjim tablicama...ono, imao si prilike da pažljivo gledaš...gledaš...i gledaš. :D :D :D

 

Stvarno?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slika_25.jpg

 

U žutom delu sam ja njemu gledao u tablicu...u ostalom delu on meni. :) Sve ukupno je to neka 4 km.

Nismo dostigli brzine u kojima bi se pokazalo koliko je Stilo Abarth ustvari brži...na većim brzinama se oseti razlika. A, kada ubaci manuleni menjač...eeeee, ondaaaaaa... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ometaci na putu su tad najveci problem bili...Iskoristio si traku od busa za to dok sam ja kocio ali otom potom. Znam samo da sam na ulasku u gazelu zamalo sa mosta sletio...

Sto nesha kaze, mjet ide dobro pogotovo kad bi ga cipovao tad bi letio isto. 

 

Nesho, zar ti mene nisi obisao malo pre Ruske niz spust od novog mosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho, zar ti mene nisi obisao malo pre Ruske niz spust od novog mosta?

 

Meni se sve čini da si do semafora kod Ade bio ispred...da pitamo svedoka onda. :D :D

Inače da, ometali su drugi vozači...i ja nikada ne koristim žutu traku, to su insinuacije. :harhar:

 

Što je veća brzina, Abarth će više pokazivati razliku u snazi i tu onda stock MJet ne može da bude ispred nikako.

A, što se više šalta...tu će Abarth biti kilaviji nego što bi inače mogao, zbog tog menjača...sve dok ne promeniš na manuelni. :thumbup: E, onda ni u šaltanjima iz mesta...samo će ostati neka međuubrzanja na strani MJet jer je turbo motor, više Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al je vama dobrooo :D

Trkaci...od semafora do semafora... :)

Cekamo vas mi sto preterujemo i imamo bundeve velicine kuće (Djordje Cvarkov) da ih merimo na Miseluku cim otopli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
 cxcb10065.jpg  cxcb10061.jpg  cxcb10066.jpg

 

Uporedni test

 

Boga mi, po ovom testu Mjet ne zastoje do 100-ke u odnosu na Abartha! 

Abart sa manuelnim bi trebalo da ide nesto malo ispod 8s.

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...