Jump to content
FAS Goran
deki87

Prodavnice auto delova - cene, iskustva

Recommended Posts

Resih da otvorim temu vezano za prodavnice i njihove cene.

 

Otvorena je nova prodavnica u Nisu Kit komerc i cene su im sarene,na primer filter vazduha za stilo jtd marka FILTRON proizvidnja u poljskoj po ceni od 500din.Ko menja skoro moze da uzme dobri su provereno.Ko zna gde sta ima povoljnije u odnosu na druge radnje neka kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno za Fiat ne kupujem u nasim radnjama, zato sto su uglavnom bas radnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi sto nismo u mogucnosti da kupujemo preko moramo kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao i Ivan i ja vec neko vreme ne kupujem po radnjama, jer je kvalitet uzas zivi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje ljudi koji trguju originalnim delovima koje nabavljaju na razne načine (ispod ruke u ovl. servisima, dovoženjem iz inostranstva i sl). Ivan poznaje pouzdanog čoveka kome može verovati da su to zaista originali. 

 

Što se tiče delova u prodavnicama... pa... prodaje se ono što narod hoće da kupi. Verujem da bi svaka "radnja" radila samo sa originalima da to ima ko da kupi. Kada biste samo znali kakvi sve ljudi ulaze u te prodavnice, pa još traže polovne disk pločice ili kočione cilindre, bilo bi vam jasno zašto te "radnje" prodaju to što prodaju. Originale nema ko da kupi, pa sve da su i po nabavnim cenama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam kod drugara, koji radi sa delovima, i cene su mnogo jeftinije nego u prodavnici. Ulje uzimam direktno kod lika koji je uvoznik istog za Srbiju (ne sipam Seleniju)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Što se tiče delova u prodavnicama... pa... prodaje se ono što narod hoće da kupi. Verujem da bi svaka "radnja" radila samo sa originalima da to ima ko da kupi. Kada biste samo znali kakvi sve ljudi ulaze u te prodavnice, pa još traže polovne disk pločice ili kočione cilindre, bilo bi vam jasno zašto te "radnje" prodaju to što prodaju. Originale nema ko da kupi, pa sve da su i po nabavnim cenama. ;)

 

Apsolutno tacno... u komsiluku mi je kitkomerc pa kod njih kupujem, cega se sve naslusam tako dok cekam red od majstora koji kupuju delove pa dolaze sa sublerima jer ne znaju koji deo ide pa ovi premeravaju... i naravno prvo pita koji ti je najjeftiniji :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka roba ima svoga kupca... A meni se po pravilu (u pocetku dok nisam shvatio ko sta prodaje) to jeftinije uvek ispostavilo kao skuplje jer je pravilo probleme.

A i "originali" (Ricambi Originali) su ovde iz ko zna koje klase. Svima kao primer rado pokazujem komplet kocnica pozadi (diskovi+plocice) "original" kupljen kod nas i isti takav OEM komplet napred koji je donet iz inostranstva (cim sam video sta covek ima, utrcao u poslednjem trenutku umesto vec izabranih ATE).

Ima naravno kvalitetnih stvari da se iskopa (fabrickih ili aftermarket), ali to ovde zna da kosta vise nego napolju. Tako da - nase radnje, buy, buy , sto se mene tice, izuzev ako ne mora ili sam bas siguran... I tako vec par godina unazad, traktorce radi kao satic, vozili su se drugari sa foruma.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo npr. serijskih i porekla par stvarcica koje sam uzimao za veliki + mali servis... A prava stvar je tek kad vidis kako dizelas prede sa tim...

 

080220141398.jpg  080220141399.jpg

 

080220141405.jpg  080220141396.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec u odgovarajucim temama. Pa da ne pravim kampanje po forumu (a to mi naravno i nije cilj niti imam bilo kakav interes, vec samo da dodjemo do iole kvalitetnih delova), poslao sam ti na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da oživimo ... :thumbup:

Kakva su vaša iskustva sa online prodavcima/prodavnicama delova?

Naime, našao sam u SU prodavce pod imenom Auto Hub koji mi mogu dostaviti nosač motora.

Jedino je, mada i nije, diskutabilna Avansna uplata.

Šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh, ja nisam cuo za njih. Pa bome diskutabilno je. Neki dan sam kupovao nesto iz BG (nije vezano za auto), cak sam ja zamolio da avansno uplatim (da bi mi poslali bez otkupa) i nisu dali :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Huh, ja nisam cuo za njih. Pa bome diskutabilno je. Neki dan sam kupovao nesto iz BG (nije vezano za auto), cak sam ja zamolio da avansno uplatim (da bi mi poslali bez otkupa) i nisu dali  
Pa majka mu stara, koliko ima članova iz BG-a, sigurno bi neko mogao da ode i uzme umesto tebe pa da pošalje.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako nisu iskljucivo internet prodavnica, kao npr "internet prodaja guma", otici cu ja naravno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima naravno. Nikad nije ni bio problem. :thumbup:

Ne znam da li imaju klasičnu prodavnicu. Mislim da je klasična internet prodaja.

Nisam ja nešto skeptik već mi je čudno da nema nekih iskustava sa njima ili slično.

Na kraju, lepo je to što ima drugara koji bi učinili kao i sam što bih ali, ne želim da namećem obaveze drugima kad ima i drugih opcija.

Mislim, internet prodaja polako uzima maha pa računam da je to malo neistražena oblast.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam dvojicu drugara (iz SU) i nisu nikad culi za tu radnju/sajt :) 

 

Pozovi sutra, ako moze da se preuzme licno, nece mi biti problem nikakav :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek vidim da je neko pominjao Autohub.

 

Uzimao sam preko njih neke delove za Hyundai, čak su mi uvezli original deo (kuglu) iz inostranstva, cena je bila nekih 20% jeftinija nego što mi je majstor rekao da će biti preko njega (kao i svaki majstor, lepe marže uzimaju na same delove).

 

Drugar mi radi tamo i s njim se uvek dogovaram šta mi treba. Imaju oni svoje mehaničare koji su me savetovali oko delova, nije bilo nikakvih problema do sada. Sarađuju sa dosta veleprodaja, zbog toga i tolika ponuda.

 

Bez brige oko avansne uplate, proverana je radnja i imaju brzu isporuku.. Ja sam im za ovaj uvoz platio i pre nego što su počeli uvoz.

 

A inače, sad vidim i da im je vlasnik Infostud.

 

Što se tiče kvaliteta delova, kugla je npr stigla u KIA pakovanju, bez problema montirana.. diskove isto tako (textar), nisam baš stručan tako da ne bih znao da procenim da li je nešto kvalitetno..koliko će da traju delovi, to ćemo da vidimo vremenom

Edited by Uros992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovao sam, Sachs 280 371 prednji amortizeri, KIT komerc, oko 8700 din za par.

Kupljen SACHS je 4400din kom, toliko i  u AP sport. Ali u Autohub 4850din, Prodaja delova online 5166din

 

tako da PAZITE se od ON LINE kupovine, koštaće vas više od lokalne prodavnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavajte ovlašćeni servis za auto delove. Narucio 2l hondinog ulja za menjač, nikad nisam dobio ulje niti povracaj novca...iako sam zvao vise puta i pisao mejlove...moje loše iskustvo delim sa vama da ne bi prosli kao ja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...