Jump to content
FAS Goran
Junacki sin

Fiat Linea / Grande Punto - airbag failure

Recommended Posts

Nije uvek, ali u proseku svakog četvrtog ili petog puta. Izgleda mi da nema pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool.  :thumbup:  Jesi li isto imao ovo "cimanje" sa airbagom?

 

Nisam. Zeznuo sam se jedno jako hladno zimsko jutro prosle zime i pokusao da upalim bez kvacila. Umro je momentalno. :)

Verovatno je vec bio pred sam kraj svog zivota. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je imao akumulator sa gelom oni crkavaju odjednom i bez najave bez obzira na spoljne uticaje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam clan ovde a i uopste prvi put FIAT vozim i imam par stvari za resiti na svom Grande Punto 1.3mjet sa 90ks... Ovako, prva stvar i za mene najbitnija, pri startovanju se pali lampica AIRBAG-a i izbacuje mi na board-u AIRBAG DEFEKT SIEHE HANDBUCH, inace posto sam u Austriji pise na nemackom isto sto i kod vecine na Stilo "AIRBAG FAILURE ..." E sad, interesuje me da li je moguce da je problem kao kod Stilo-a?? Auto je 2006 godiste... To mi je inace veliki problem posto dokle god ta lampica gori necu moci da prodjem test ispravnosti vozila a datm kada bih morao je sve blizi, par meseci... Eto ukoliko neko ima to iskustvo ili bilo sa zna neka napise, hvala.... 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal ima osigurac za tu lampicu pa da samo izvadis osigurac,na nekim autima ima osigurac i izvadis taj osigurac lampica se ugasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da postoji osigurač koji kad isčupaš ugasi se lampica airbag-a...da ima odavno bi kod mene u autu bio isčupan... Što reče kolega dijagnostika.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio ga na diagnostiku vec, bar da mi je nesto pokazalo... potpuno cudno, palis auto, na tabli iskace greska na dijagnostici nista, kao da je sve u redu... zbog toga se i tesim da nije neka greska, neko gubljenje kontakta ili slicno, inace da je npr modul u pitanju dijagnostika bi prepoznala garantovano. Sta vi mislite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je da ti gori lampica i izbacuje upozorenje a da na dijagnostici nista ne pokazuje!

Koja dijagnostika? Mora biti Fiat-MultiECUScan ili examiner ili nesto drugo cime se moze pristupiti centrali airebaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je da ti gori lampica i izbacuje upozorenje a da na dijagnostici nista ne pokazuje!

Koja dijagnostika? Mora biti Fiat-MultiECUScan ili examiner ili nesto drugo cime se moze pristupiti centrali airebaga.

Moguce da je zato sto je ova dijagnostika neka sasvim druga, sasvim univerzalna... delphi koliko se secam... nista, malo cu da procackam konektore pa ako ne urodi plodom ne gine mi strucnjak... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne znas sta radis NISTA NE DIRAJ!!!

A Ako bas zelis da cackas onda pre toga OBAVEZNO skini klemu sa akumulatora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne znas sta radis NISTA NE DIRAJ!!!

A Ako bas zelis da cackas onda pre toga OBAVEZNO skini klemu sa akumulatora

znam da moze da bude banalnost a isto tako znam da me moze kostati i par stotina evra, znam i to da neki elektricar more da me odere na neku praznu pricu, i nikakva matematika nije  proveriti konektore ispod sedista, naravno da se skine klema..A mislio sam da je neko imao iskustva sa GP i ovom vrstom problema pa da mozda da neki savet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje oteraj auto na dijagnostiku, znaces tacno u cemu je problem...

Eto savet, covek ti lepo sve rekao a mozes i sam to da resis https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42823-fiat-lancia-alfa-dijagnostika-adapterisoftver-i-primena-by-banetv/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da postoji osigurač koji kad isčupaš ugasi se lampica airbag-a...da ima odavno bi kod mene u autu bio isčupan... Što reče kolega dijagnostika.

postoji na hyundai elantra pokazivao mi drug iscupa i ono se ugasi airbag pa sam zato mislio da mozda nema to i gp,nisam mislio da ces tako popraviti nego cisto da prodjes tu proveru ispravnosti da ti ne sija nista na tabli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Puntu Evu 1.3 JTD. Znači lampica airbaga je upaljena, kada se uđe u servisni meni na instrument tabli se vidi da je airbag na OFF, stavim airbag na ON i lampica se na instrument tabli isključi i bude sve ok, sve dok se auto ne ugasi i ponovo upali i onda opet ista stvar piše da je airbag isključen. Jel netko možda ima slična iskustva?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Da li neko zna kada bih izvadio airbag centralu da li bi lampica na instrumet tabli svetlela? U pitanju je Abarth GP.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam od jutros u klubu Airbag Failure. Lampica se pali i gasi od prilike svakih par minuta.

Na mobilnoj aplikaciji ne prijavljuje greške pa zanima me da li MES vidi gde bi mogao biti problem ili da se posvetim klasičnom električarskom poslu, za početak ispod sedišta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb moze biti i do konektora ispod sedista, a ako gledas preko MES trebace ti zuti adapter za pristup airbag modulu, i na njemu ispisuje tacnu gresku koja se javlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...