Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Top Gear Season 21

Recommended Posts

Dobro... Top Gear je više šou nego ozbiljna emisija o automobilima.

Meni lično su proradile emocije od hot hatch-eva iz moje mladosti. U nekima sam i lično uživao :)

Žao mi je samo što barem jedan nije bio moja neostvarena mladalačka želja - Renault 5 GT Turbo B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro... Top Gear je više šou nego ozbiljna emisija o automobilima.

Meni lično su proradile emocije od hot hatch-eva iz moje mladosti. U nekima sam i lično uživao :)

Žao mi je samo što barem jedan nije bio moja neostvarena mladalačka želja - Renault 5 GT Turbo B)

Ovo i ovako bio TOTTI GEAR 2/3 .

Gde me nađe R 5 GT Turbo   :scooter: . Mada tada 205 GTI 1,9  i Fiat Uno turbo i.e.bili na spisku želja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je Alfica, ali brate kako mrzim onakve volane. Isto sraanje kao i kod Minija i nove S klase, podesća me one šugave volane za kompove, baš su odvratni.

 

alfa_romeo_4c_launch_edition_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

James Blunt je klasican zapadni kreten, ko zna koja politika stoji iza njega. Posto voli da "tweetuje" treba mu srociti jednu poruku i objasniti kojim je to on Srbima radio "beat the crap out" dok je bio na Kosovu 1999.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najobičniji napaljenko. Kad ga već ćale nije zalepio na neku tarabu, mogao je bar jednom da se okrene na krov...

 

Voleo bih da ga sretnem oči u oči da mi "beat the crap out of me" pravo sebi u usta  :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zenvo ogorčen zbog fijaska svog modela u Top Gearu

 

109568-top%20gear%203.jpg

 

Top Gear poznat je po tome što ume da ocrni i najskuplje i najprestižnije modele automobila. To je na svojoj koži najbolje osetila kompanija Tesla Motors čiji je prvenac, Roadster, pretrpeo oštre kritike na testu u ovoj emisiji. Priča je kasnije dobila i sudski epilog nakon što je američki proizvođač podneo tužbu protiv kuće BBC i autora emisije. 

U najnovijem serijalu, na meti Klarksona i ekipe našao se mali danski proizvođač super-sportskih automobila, Zenvo, i njegov model ST1 koji će imati premijeru na ženevskom auto-salonu. Iako je ST1 u prvom delu testa ostavio prilično dobar utisak, stvari su krenule naopako kada se Klarskon požalio na problem sa zadnjim kočnicama. Nakon toga pokvarilo se i kvačilo, a negativan utisak upotpunjen je nakon što se na farovima pojavila kondenzacija. Automobil je vraćen u Dansku radi popravke a na ponovljenoj test vožnji, otkazao je ventilator hladnjaka, pa se u jednom trenutku zapalio motor. Posle još jedne popravke, ST1 je došao u ruke Stiga i na vlažnoj test stazi zabeležio razočaravajuće vreme.

 


 

Kao što i pretpostavljate, Zenvo, koji je u razvoj automobila čija je cena oko milion evra investirao značajna sredstva, nije bio srećan zbog ovakvog prikaza modela koji tek treba da se pojavi na tržištu i povrati uložen novac. Poput Tesle pre nekoliko godina, danski proizvođač izneo je svoju stranu priče.  Prema rečima ljudi iz te kompanije, kvačilo je otkazalo jer je automobil pre toga bio izložen ''besomučnom driftu'' od strane vozača Top Geara. Što se tiče kvara na hladnjaku, Zenvo tvrdi da je do njega došlo nakon više od jednog sata intenzivnog testiranja vozila pri velikim brzinama. U tom periodu, kako kažu, potrošeno je 50 litara goriva. 

 

Kada je reč o rezultatu koji je ST1 postigao na test stazi, Danci navode da je auto vožen na dan kada je u Britaniji temperatura vazduha bila veoma niska, uz obilne padavine. Zenvo tvrdi da je zbog nepovoljnih vremenskih uslova vozačima u pojedinim delovima zemlje čak savetovano da tog dana uopšte ne voze.  Loši vremenski uslovi i velika količina vode na stazi, prouzrokovali su slabije prijanjanje zadnjih točkova, pa konačni rezultat ne odražava prave mogućnosti vozila na stazi, požalili su se u danskoj kompaniji. 

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Džeremi legenda  :laughing:

 

cxcb11080.jpg

:rofl: :rofl: :rofl: hahahahahaha umirem od smeha , koja legenda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi jos neka da bude jer su obecali da organizuju trku novog porshea 918 spyder i mclarena P1 na njihovoj stazi. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...