Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ALBooM

Fiat Tipo - bušenje TLDE dvogrlog Webera

Recommended Posts

mnogi su rekli da  ne moze da se busi da je ne moguce al ja kazem moze i evo kako sam ja to uradio dal ce da radi videcu ujutru ja se nadam da oce,pre ovoga imao sam mesac koji ide gore na karburator al mi potrosnja bila 15 litara plina sto je puno ovako moja procena je da ce da trosi oko 10 litara sto je podnosljivo.

 

SDC14375.jpg  SDC14376.jpg

 

SDC14377.jpg  SDC14378.jpg

 

SDC14379.jpg  SDC14380.jpg

 

SDC14381.jpg  SDC14382.jpg

 

SDC14383.jpg  SDC14384.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se buši, ali koliko ja vidim ti si ovome obalio mater na leđa. Nisi smeo da bušiš ispod leptira, neće tako da radi ima da vuče plin ko sumanut. Dok mu budeš držao otvoren leptir  to jes pun gas hoće i da radi, čim oduzmeš gas to jes zatvoriš leptir onda će da povuče ogromnu količinu gasa u kojem će i da se uguši presisa i ugasiće se. posle toga ima teško da upali i jedina šansa je da upali sa punim gasom.

 

Imam dva ta karburatora jedan je probušen jedan nije. Moj tipo je monopoint i zbog prevelike potrošnje, bio sam rešen da ugradim mehanički karburator. Ali naleteo sam na otpadu i kupio drugi komp (ECM) i problem prevelike potrošnje rešen. Mogu da ti uslikam kako je karburator izbušen, ako ti slike nešto značu.

 

 

 

Edit: Sad bolje pogledah i vidim da je izbušen iznad leptira. Izvinjavam se, a neću brisat može naić neko ko nezna.

Edited by Bukvic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se buši, ali koliko ja vidim ti si ovome obalio mater na leđa. Nisi smeo da bušiš ispod leptira, neće tako da radi ima da vuče plin ko sumanut. Dok mu budeš držao otvoren leptir  to jes pun gas hoće i da radi, čim oduzmeš gas to jes zatvoriš leptir onda će da povuče ogromnu količinu gasa u kojem će i da se uguši presisa i ugasiće se. posle toga ima teško da upali i jedina šansa je da upali sa punim gasom.

 

Imam dva ta karburatora jedan je probušen jedan nije. Moj tipo je monopoint i zbog prevelike potrošnje, bio sam rešen da ugradim mehanički karburator. Ali naleteo sam na otpadu i kupio drugi komp (ECM) i problem prevelike potrošnje rešen. Mogu da ti uslikam kako je karburator izbušen, ako ti slike nešto značu.

 

 

 

Edit: Sad bolje pogledah i vidim da je izbušen iznad leptira. Izvinjavam se, a neću brisat može naić neko ko nezna.

da to je leptir od sauga jer jedino tu sam video mogucnost da busim za prvo grlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto upalio i radi ko singerica ni jedan kanal u karburatoru nije ostecen :laughing: ima da ga :scooter:  samo tako,ako neko ima problem sa potrosnjom i sa snagom kao i ja nek mi se javi na pp pa cemo da resimo to pozz

Edited by ALBooM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Slučajno sam naletio na ovu temu pa rekoh da se priključim forumu.

 

Evo ovako, šta god radio sa plinom, potrošnja ne pada ispod 11 litara po gradu, a zimi ide na 14. Zanima me sad ova fora sa bušenjem karburatora, zašto i kako? Dvogrli je karburator, u pitanju je tipo 1,4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogi su rekli da  ne moze da se busi da je ne moguce al ja kazem moze i evo kako sam ja to uradio dal ce da radi videcu ujutru ja se nadam da oce,pre ovoga imao sam mesac koji ide gore na karburator al mi potrosnja bila 15 litara plina sto je puno ovako moja procena je da ce da trosi oko 10 litara sto je podnosljivo.

 

SDC14375.jpg  SDC14376.jpg

 

SDC14377.jpg  SDC14378.jpg

 

SDC14379.jpg  SDC14380.jpg

 

SDC14381.jpg  SDC14382.jpg

 

SDC14383.jpg  SDC14384.jpg

Na prodaju ovaj karburator sa slike sa usisnom granom cena 20 eura ko je zainteresovan nek mi se javi u inbox plavusica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...