Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - izbor alufelni

Recommended Posts

Može!

Evo šta kaže uputstvo za 500L:

 

citanje_sifri.jpg felne.jpg tockovi_pneumatici.jpg
 

ET (offset) jeste udaljenost tj dimenzija širine felne u odnosu na glavčinu. Kod nas je 36,5 a na tim telefonkama od alfe što se raspituješ je nešto manji 35. Kontam da će guma moći da ostane ista.

 

Evo još jedne provere: http://www.willtheyfit.com/

 

Jedino što ja te alfine telefonke ne bih ipak stavljao na 500L... Nešto mi ne stoje!

 

felne_od_alfe1.jpg


Ali dobro... stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste... Ratkapne ostaviš za zimu.


Molim samo još neka neko od stručnijih potvrdi da li pašu ove gume, da ne mora da ih menjaš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je veći ET to je felna uvučenija, što je manji to je izbačenija. Nema to šta da te buni, 1,5 mm je smešna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojan dim. Koje felne uzimaš? Telefonke koje spominje @sale nacionale sam video na crvenom 500L (sa Alfinim čepomovima) i izgledaju mnooogo bolje uživo nego na photoshop kreaciji. Neuporedivo bolje od čeličnih. Čak mi se više sviđaju i od originalnih 500L alu 16" sivo-belih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala Sretene. Uzimam bas ove sto je Sale fotosopirao. Dao sam kaparu, ovih dana idem za KG da ih preuzmem. Jedino nemaju nikakve cepove, ali snacicu se valjda da nesto nabudzim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, stvarno nije bilo lako naci alu felne ovih dimenzija. Prakticno se sveo izbor samo na alfine, ali alfisti ne vole da prodaju svoje. Pogotovo je tesko naci nove, a plus da bude i povoljna cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene samo buni ovo ET35, kod 500L je ET36,5. Sta oznacava ova brojka?

ET (offset) predstavlja rastojanje od ravni kacenja felne do ravni sredine felne. Izrazava se u milimetrima i moze biti pozitivan ili negativan, u zavisnosti od toga da li je srce felne izbaceno ka spoljnjoj ili unutrasnjoj ivici felne.

Nulti offset je kada se ove dve ravni poklapaju (ravan kacenja je u ravni sredine felne). Sto je veci offset, srce felne je blize spoljnoj ivici felne, sto znaci da ce tockovi biti uvuceniji ka sredini vozila. Sve je detaljno objasnjeno na odgovarajucoj temi: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-dimenzije-felni-i-guma/ . A evo samo jedne slicice cisto da imas predstavu o cemu se radi:

 

image.jpg

 

Suma sumarum, znaci da ce ti nove felne biti 1,5 mm izbacenije, sto je zanemarljivo. Inace, meni je za sirinu gume od 205 mm idealna sirina felne od 7''.

Sto se izgleda i ukusa tice tice, telefonke su mi rezervisane iskljucivo za Alfu i njen su zastitni znak.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto se izgleda i ukusa tice tice, telefonke su mi rezervisane iskljucivo za Alfu i njen su zastitni znak.

 

 

:respect:  upravo tako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AK Annus - Subotica

Felne aluminijumske BORBET 6,5J 5x98 za 195/60R16 ili 205/55R16

cena: 14500.00 din/komad

 

1908275_659961710725582_3741327609874191

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...