Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Isti slucaj kod mene.A i kad je rec o estetici tj osetljivosti kao kod tebe zamena enterijera,ni jedan majstor nece odraditi nezno i pedantno kao vlasnik auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/14/2018 at 7:35 PM, andreja.micovic said:

skup ljubitelja libri :whistle:

 

 

 

Nema ovoliko librasa.To samo mogu fiatovci da budu hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono kad ti je dosadno... 

 

IMG_20180818_190314.jpgIMG_20180818_190324.jpgIMG_20180818_190337.jpgIMG_20180818_190413.jpg

 

 

Ostao sam cini mi se duzan i za slike kompletiranog enterijera, pa evo... 

 

IMG_20180818_190626.jpgIMG_20180818_190524.jpgIMG_20180818_190551.jpgIMG_20180818_190540.jpg

 

Sedista, koliko god bila dobra i ocuvana, ipak su jako prljava. Tako da ce morati u najskorije vreme da idu na dubinsko pranje. Kompletan enterijer, naravno.

 

Inace, do sada sam samo slusao price o losijem kvalitetu entrijera u Lybrama od neke 2003 godine proizvodnje, a sada sam imao i priliku da se licno uverim u to. Vidi se da su zakidali na mnogim sitnicama. Da li da bi smanjili troskove proizvodnje, ili je nesto drugo u pitanju, ne znam, ali... 

 

Evo cist primer: moj stari naslon za ruku, tj na starim sedistima ima opciju podesavanja po visini. U zavisnosti od visine i polozaja sedenja vozaca, moze da se podesi u vise polozaja kako ce da stoji naslon. Ova nova sedista, skinuta sa Lybre koja je 2003 godiste, nema te opcije na naslonu za ruku. Samo u jednom polozaju moze da stoji i to je to. 

Dalje... Ruckica za podesavanje sedista, za pomeranje napred-nazad... Na mojim starim sedistima je lepo napravljena i stavljena plastika, za lepsi osecaj u ruci, valjda... 

 

IMG_20180807_183557.jpg

 

Na ovim novijim sedistima toga nema, stoji najobicnija sipka. :sick:

 

IMG_20180807_183645.jpg

 

OK, ajde, mislio sam, nije problem, prebacicu plastiku sa mojih starih sedista na ova nova. Ali.... Ne lezi vraze! Ne moze tek tako da se prebaci. Kada sam skinuo plastiku, (kaci se na 3 srafa), postoji razlika:

Moja stara sedista:

 

IMG_20180807_183605.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ova nova:

 

IMG_20180807_183635.jpg

 

Naravno nisam hteo da ostavim to tako, nervira me jako da mi viri ispod sedista najobicnija sipka, pa sam resio da prebacim ceo mehanizam, ako treba, sa mojih starih sedista. Na srecu, jako je prosto, ispratio sam kuda prolaze sipke i gde se kace, i nadjem da ih drze samo dve metalne plocice, kao osiguraci. 

 

IMG_20180807_184048.jpgIMG_20180807_184054.jpg

 

Skinuo osigurace, isprebacivao komplet sipke sa sve plastikom na ova nova sedista, vratio osigurace... 

Ja zadovoljan! :lol::thumbsup:

U planu je i prebacivanje originalnog naslona za ruku, pa ce biti slika i o tome... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad vidi da neko ima živaca da sve skine i vrati pogotovo one sitne stvarčice poludi. :lol: Taj bi krenuo da rasklapa i posle 2 minuta čekić i razbio celu tablu i auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam ja svima da je Examiner keva kada je dijagnostika u pitanju, ali niko mi ne veruje... Isao danas do Mladenovca u Fiat-Lancia-Alfa Romeo servis "Jakšić", da vidim sta je sa onom greskom za Air-bag... 

 

IMG_20180820_132141.jpg

 

I uspesno reseno. Problem je bio u lpsoj konekciji, tj lose udzekan glavni dzek na centrali za Air-bagove... 15-20 minuta posla i 1500 dinara. Ali, vise nema gresaka na tabli! :thumbsup:

 

@danijel55Ipak nije bio dzek ispod sedista... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da malo podignem temu, da vratim iz mrtvih... Danas stigao jos jedan mali upgrade za Ljubimicu:

 

IMG_20181025_174932.jpg

Elektrohromatski retrovizor. :wub:

Dugo sam ga trazio, nema ih bas mnogo da se nadju, pogotovo ne u dobrom stanju. I ako se pojave negde, odmah se prodaju, i to za lepe pare. Zahvaljujuci @deki87 stize jedan u pristojnom stanju, i to sa sve senzorima za svasta nesto. :lol:

Ovaj retrovizor je stigao sa senzorima za svetlo i kisu, tj za automatska svetla i automatske brisace. Bar mislim da je tako.... 

Skinuo sam moj retrovizor relativno lako, samo se bukvalno cimne u vis, prema krovu, i ispada iz svog lezista. Onda sam prvo zalepio za soferku jedan od senzora, mislim da je ovaj za kisu, zbog polozaja gde se nalazi... 

IMG_20181025_175434.jpg

Onda sam samo zakacio dzekove i nabacio novi retrovizor na svoje mesto. Ceo posao manje od 10 minuta. 

IMG_20181025_180544.jpg

IMG_20181025_180551.jpg

IMG_20181025_180558.jpg

Samozatamnjenje radi savrseno, provereno odmah. Zadovoljan sam. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55 bez uvrede, ali tvoji Cacani su skupi. Kao da prodaju delove za Majbaha, a ne za Lybru. Imam par proverenih ljudi od kojih uzimam delove kada mi zatreba, ili kada naidje nesto dobro kao sada sto je naletelo kod Dekija. Na drugim mestima se uopste ni ne trudim da trazim. 

Ali svakako hvala na ponudi, lepo od tebe sto hoces da se iscimas... :D:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...