Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovo sam samo na brzinu slikao večeras, biće još slika sutra kad ih operem. Zadovoljan sam. Prvi utisak je da su skroz OK felne, sve je kako mi je čovek opisao, iako sam ih uzeo "na nevidjeno". Imaju neke sitne ogrebotine, "tragove korišćenja" , što bi rekli. Ali sijaju se lepo, nisu zapuštene i štrokave, vidi se da je vodjeno računa o njima. Dve gume su za bacanje, one Michelin, pošto imaju jako plitku šaru, potrošene su. Druge dve GoodYear su odlične šare, stare - onako, 2016 godište, ali moći će da prodju za pozadi za ovu sezonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Sedla said:

Stigle felne. :D

 

IMG_20200125_195104.jpgIMG_20200125_195112.jpg

IMG_20200125_195126.jpgIMG_20200125_195148.jpg

To je Italijan, to ima dusu :rolleyes: Nikad mi nece biti jasno kako mi se neke stvari najvise svidjaju na Italijanu :huh: Od dizajnerskih resenja do svega ostalog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa pa neće da bude montiranje još uvek, nije još vreme za letnje gume. Da sačekam da krene mart, taman dotle da uzmem dve nove gume, i onda može montiranje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Sedla said:

Stigle felne.

Lepo :thumbup: . Posto je i sam auto specificnog dizajna, za moj ukus Intensa mi je uvek bila najlepsa felna za Lybru, sa njom nema greske. A od Lybri, Intensa u Grigio Fontana boji :) .

Ne znam zasto, ali najcesce su mi generalno na zabarskim kolima najlepse cucale upravo fabricke felne u maksimalnim dimenzijama. Lepo to usklade uz dizajn auta, mozda bas zato ne mogu da smislim kada neko OEM model felne stavi na totalno drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja reko montirao on ih slika pored kola jbt

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt kalendar, ti li ovih dana kad izadjes iz kuce nosis zimsku kapu, sal, debelu jaknu, rukavice i cizme? Koliko vidim 15c je napolju a ti se oblaci po kalendaru i dalje

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Sedla said:

 

Felne stigle sa pranja, pa evo slika, kao što sam i obećao, @Stilisa ;)

A kad ćeš da ih opereš? :whistle:

Vidiš da im nisi skinuo ovo što je ostalo zalepljeno na njima. Oh wait, to je 300 gr tegova na jednoj felni :lol:

4 hours ago, Sedla said:

IMG_20200128_163823.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic pa? 

4 minutes ago, MS PK said:

Jbt kalendar, ti li ovih dana kad izadjes iz kuce nosis zimsku kapu, sal, debelu jaknu, rukavice i cizme? Koliko vidim 15c je napolju a ti se oblaci po kalendaru i dalje emoji23.png

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Možda je danas 15°C ali sećam se da sam jutros strugao led sa šoferke, kao i prethodnih dana, pa ono... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce im bude ladno!?
Ajde bre kako mozes da izdrzis, meni kad su stigle Gt montirao sam ih jos u januaru :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da jeste ali da su tegovi odradili kako treba, ne mora to toliko da znaci, meni jedna kriva a mislim da imam 25gr ukupno tegova na njoj

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, MS PK said:

Ce im bude ladno!? emoji3.png
Ajde bre kako mozes da izdrzis, meni kad su stigle Gt montirao sam ih jos u januaru :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Ti ako hoćeš teraj i celu zimu na alu felnama i letnjim gumama. Ja teram zimske do 1.aprila,naajranije do polovine marta, u zavisnosti od vremena. 

@Axic ne mora da znači da je felna kriva kad ima toliko tegova. Štaviše, sa toliko tegova bi sigurno bila toliko kriva da bi bilo vidljivo i golim okom. Obde je u pitanju samo loše balansiranje, neiskusan vulkanizer, ili loša/kriva guma. Ali to će se rešiti kad dodje vreme. 

Sećam se jednom kada mi je vulkanizer balansirao točkove, sa prvobitnih 70 - 80 grama tegova je došao na 20 - 25 grama, ali je više puta uključivao mašinu za balansiranje, pa menjao položaj točka na balanserci, pa skinuo gumu i promenio joj položaj u odnosu na felnu, itd itd.... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je nekima sve isto - crno, okruglo, sto se stavlja na felnu i sto se okrece...

40 minutes ago, Sedla said:

ali je više puta uključivao mašinu za balansiranje, pa menjao položaj točka na balanserci, pa skinuo gumu i promenio joj položaj u odnosu na felnu, itd itd....

Svu tu zaje*anciju i gubljenje vremena sada zavrsi Hunter masina ;) . Odlicna stvar, pogotovo ako ima nekih problemcica sa balansiranjem, tipa delimicno degradirane/krive gume ili odnosa felne i gume.

Sto se same felne tice, vec i na balanserci golim okom moze poprilicno sigurno da se vidi da li je jajasta ili kriva u srcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ma ko može u Arandjelovcu da priušti Hunter mašinu... Mislim, ima ih, ali j*be im se, zašto bi bespotrebno ulagali (bacali) novac kad i ovako sve savršeno funkcioniše. Sreća moja pa sam našao "old school" vulkanizera koji hoće da se iscima oko mojih točkova, kao što sam i napisao gore... 

@igor0511 nisam za to znao do sad... Ali eto, meni samo jedan dokaz više zašto nisam nikada kupio Winteru, niti bilo šta ranga ispod Eskimo S3+... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...