Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam tako skidao tablu na jednom mom autu... Oni ce meni kao 70 evra za to... Skinuo je za 3 sata...sklapao 4 dana

Zivce nisam uracunao hehe

 

A tebi svaka čast na trudu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, ja planiram da ovo sastavim sutra... 'Ebe me samo sto imam jos nekih obaveza, ne znam da li cu moci ceo dan da se posvetim samo ovome. Ali dobar deo posla ce biti odradjen, sigurno. 

@Djuk85, kakvih 70€, pa neko da mi da i 150,pa da razmislim da radim ovo ponovo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam slike na telefonu pa nisam baš mogao lepo da uočim šta je u pitanju (ne videh da je ustvari izolacija pomalo načeta).
Elem, super kad nema korozije (a viđao sam i Libre sa trulim sajtnama i ostalim glupostima). Izvini, fobija iz mladosti. :)

A za tablu - samo polako, sklopićeš ti to....već nekako. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nisam stigao mnogo stvari da odradim. Ubacio novi tepih sa kvalitetnim izolacijama, i nesto plasticnih delova... 

 

IMG_20180805_185850.jpgIMG_20180805_185839.jpg

IMG_20180805_185904.jpgIMG_20180805_192205.jpgIMG_20180805_192155.jpg

 

Imao jos sto drugih obaveza, i prolete dan. Ali ne mogu da zurim, ovakav posao mora natenane, ako mislim da ga odradim kako treba... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi čekaju vraćanje table na mesto i kako vidim uspešno si to uradio.:clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio sam Ljubimicu danas. Sve sklopio i sastavio. Nemam slika, zavrsio po mraku, ali sam napravio snimak prvog paljenja, koji ne znam sada kako da uploadujem ovde. :(

Naravno, ono cega sam se i bojao, ostala je da sija na tabli lampica, prijavljuje gresku za Air-bag. Po prvi put od kako vozim ovaj auto. Pretpostavljam da je problem u dzeku ispod sedista, sutra idem na dijagnostiku pa cu saznati sta je. Nece ona meni bogami ostati da sija!!! :rant:

@Axic, @MS PK, @knezevic76, @Djuk85hvala, drugari! :respect:

Sutra cu detaljno slikati kako je sve ispalo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, Martine. Za divno cudo, nigde ni trunke. Jedan dobar drugar, koji inace i rastura Lybre, i koji mi je i obezbedio delove za celu ovu igranku, mi je rekao da je moja Lybra fenomen kada je korozija u pitanju. Nigde ni tackice nema. Cak iza prednjih tockova, gde su zavrsetci krila, vremenom se boja oljustila od kamencica i svega ostalog sa puta, a stoji beli lim ispod boje, ne pokazuje nikakve promene... Desno krilo sam zakacio, ogrebao jos pre nekoliko godina, spala boja i zagrebano onako lepo, tu se uhvatilo malo one crvenkaste povrsinske rdje, i to je to. Niti se menja, niti se siri. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol::lol::laughing:

Ipak ne bih tako da eksperimentisem. Odradicu ja to kako valja. ;-) Ili, sto bi rekli "kako je Bog rekao"! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast :)
Mislim da nije problem u airbag-u ispod sedišta, nego u airbag-u na volanu.
Skinuo si volan i airbag, a nisi raskacio kleme i zbog toga je prijavilo gresku, pretpostavljam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane000 prvo sto sam uradio pre nego sto sam prvi sraf odvio, to je da sam raskacio kleme sa akumulatora. I nisam ih vratio dok nisam sve sastavio, i dvaput proverio. Znam za taj jadac, ali ipak nije to u pitanju.

A sa druge strane, kada sam menjao volan, raskacinjao sam jastuk sa volana, a nisam skidao kleme sa akumulatora. Bitno je samo da se ne da kontakt, da sistem ne primeti da nesto fali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio veceras na dijagnostici, prijavljuje problem u vozacevom pojasu. Nisam se setio da slikam tacno kako pise, ali nesto "... Bla-bla predzatezac vozaca bla-bla preveliki napon" ili tako nesto... Dosao sam kuci, skinuo klemu sa akumulatora, zamenio pojas, vratio moj stari, vratio klemu, kontakt... I dalje stoji greska. Morace da radi Examiner, kako stoje stvari. 

I to cu ovih dana, ako ne vec sutra, da odem negde i da sredim. Nece meni sijati ni jedna greska na tabli, aaa jok!!! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, dijagnostika ne prijavljuje problem u sedistu vozaca, nego u pojasu. A ta dva dela nemaju nikakve veze jedan sa drugim, tako da nikako ne moze da bude dzek ispod sedista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam istu gresku na Marei. Problem je u zatezacu pojasa. E sad, mozda treba vremena da bord skonta sve, svakako prvo probaj da ocistis kontakte, obrises gresku... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešićes ti to brzo,a svakako zna da ide na zivce ta greska.ne znam kakvo je stanje kod tebe u Ar,al u Cacku pored auto garanta,ima jedan elektricar koji moze da ocita libru na dijagnostiku.P.S bio sam juce do Ar sa librom,al do duse vukao prikolicu pa reko da se ne zavlacim po gradu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic probao da obrisem gresku, doduse pre vracanja mog starog pojasa, i nije htela da se izbrise. Vrati se bukvalno istog trenutka. Nema veze, otici cu na Examiner, on je svakako precizniji i detaljniji od obicne dijagnostike, pa cu videti sta je i kako. Uglavnom, resicu to.

@danijel55 trebao si da se javis, ne bi se zavlacio po gradu sigurno. Ja sam tu, maltene na tranzitu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...