Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posle uradjenog velikog servisa, za koji nazalost nisam ni jednu sliku napravio, zaboravio, jbg... A i bile mi prljave ruke, radio sam zajedno sa majstorom... Doslo vreme i za zimske pripreme... 

Nabacen zimski set:

 

IMG_20171118_064531.jpgIMG_20171118_064556.jpgIMG_20171118_064615.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa prvim hladnim danima poceo je i akumulator da zeza, od deset paljenja jednom ne moze da zavergla, iz cista mira. Pa narednih 10 dana vergla kao nov, pa posle opet odjednom nema snage da upali. Da ne bih razmisljao da li ce negde da me izda neplanirano, uzeo sam nov: Exide premium, 77ah, 40 meseci garancija:

 

IMG_20171117_153542.jpg

On 11/19/2017 at 2:57 PM, MS PK said:

I sad ga u.ra :D

Sta??? :huh:

Stigla mi i izolacija na haubi, nasao sam u prilicno dobrom stanju, i sad je motorni prostor skoro pa kompletan. 

 

IMG_20171119_142759.jpgIMG_20171119_142748.jpgIMG_20171119_142814.jpg

 

Kod izvesnog Ace iz Beceja sam nasao ovu izolaciju, i plastiku iznad hladnjaka, koja se bas reeetko nalazi. Sve zajedno 1000 dinara. Samo sto se covek zajebao, pa mi poslao od benzinke umesto za JTD, pa ne pase. 

 

IMG_20171118_180144.jpgIMG_20171118_180155.jpg

 

Ova je izgleda za 1.8 motor

 

Screenshot_20171118-190142.png

 

A ovako treba da izgleda za JTD:

 

Screenshot_20171118-190113.png

 

Uglavnom, culi smo se, sutra cu da mu posaljem ovu nazad, a da mi posalje drugu, za JTD... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubimica bila dobra cele prosle godine, pa je posetio Deda-Mraz... Izgleda da je bila baaas dobra! :D

 

IMG_20171231_120329.jpgIMG_20171231_120301.jpgIMG_20171231_123040.jpgIMG_20171231_123052.jpg

 

 

Stvarcice koje su pristigle:

 

- tempomat sa originalnom oblogom volana (da ne bih morao da secem i ukrajam moju), 

- Kozni MF volan

- El.sklopivi retrovizori sa originalnim prekidacem

- Kompletno BOSE ozvucenje, zvucnici, pojacalo, vufer, CD sarzer, i kompletna instalacija za BOSE

- Delovi krem enterijera, posto planiram da menjam kompletan enterijer u krem boju. Nasao sam vec dobra kozna sedista i tapacire, ali posto me volim budzenja tipa da se zamene samo sedista i tapaciri, ja idem na to da sve komplet promenim u originalno, "od poda do plafona". Uzet je tepih, originalne Lybrine patosnice, donji deo komandne table i centralna konzola izmedju sedista, delovi tapacira u gepeku, itd.... 

- Amortizeri gepeka, bili maltene novi, relativno skoro stavljeni

- Bukvalno NOV panel klime, dugmici kao novi, kao da nikada ni jedno dugme nije pritisnuto

 

I jos ponekih sitnica, ne mogu svega sad da se setim... Lybra koja je rasturena, i sa koje je sve ovo skinuto je bila na domacim tablicama, izlupana, ali bilo nam je poznato njeno prethodno stanje i odrzavanje, prethodni vlasnik teeeska picajzla, pa sam zato i ugrabio priliku da uzmem sve ovo... Tepih i patosnice u izuzetnom i cistom stanju, donji deo table koji je na 90% Lybri ulepljen, ovde je srednjen, ociscen i ofarban, krem boja je pogodjena 99,9%. Jos jedan razlog zasto sam se odlucio bas ovaj da uzmem... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bose,vrlo fino.Predpostavljam pastika posledica taxi-a.Redak slucaj da taksista ovako glanca i picka auto.Uglavnom srećan Bozic i Hristos se rodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaistinu se rodi!

 

Da je auto ostao u taxiju, ovo sigurno ne bih radio. Ali posto sam poodavno batalio taxi, i Lybra ostaje samo za licne, kucne potrebe, zasluzila je i da se malo sredi i nadogradi. :thumbsup:

 

Tempomat sam bukvalno odmah ugradio, to mi bilo najlakse i najbrze. I odmah testiran da li radi.... Sve je samo "plug&play" :lol:

 

IMG-abc8262f4bcf8ffa709c3091dc05946d-V.jpgIMG-1e19821f86a2caf467834bc1456503dc-V.jpgIMG-0d09c27a076b7d0d1eb05499c366121e-V.jpg

 

Elektrosklopive retrovizore sam takodje odmah ugradio. Uklapaju se na vec postojecu instalaciju u kolima, samo moraju da idu u kompletu sa prekidacem za podesavanje retrovizora, inace nece imati funkciju. Takodje "plug&play". Tu je bilo malo vise posla, posto sam prebacivao moju plavu plastiku sa originalnih retrovizora, da ne bih farbao, jer ovi sto su stigli su bili u drugoj boji. Nazalost, nemam slika, zaboravio... <_<

Samo ovu jednu sliku imam:

 

IMG_20180101_014852.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

MF volan cu morati da vratim, na zalost... Dobio sam volan sa starijeg modela Lybre, kojoj fabricki ne svetle komande na volanu. Kod mene treba da ide volan na kojem svetle komande, i ne poklapaju se dzekovi... :thumbdown:

Evo kakav je dzek na mom volanu:

 

IMG_20180101_094534.jpgIMG_20180101_094541.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2018 at 1:14 AM, danijel55 said:

Za tempomat i bose se i ja dvoumim.

Za BOSE ti preporucujem da dvaput razmislis. Treba celu instalaciju razvuci, a za to treba bukvalno pola auta rasturiti... Vadjenje sedista, dizanje tepiha, rasturanje table... Ja svakako planiram da menjam ceo enterijer, pa me svakako ceka rasturanje svega navedenog, pa cu moci da sredim instalaciju... Ogroman posao. Jos kad sam razvukao dobijenu instalaciju kod sebe u sobi, poceo sam da razmisljam da sam mozda preveliki zalogaj zagrizao... 

 

IMG-72f6797800b82a873bc4335e2a7d1068-V.jpgIMG-6f9f033f10c9fb48120c3d2302f75950-V.jpg

IMG-36ee3830b91baa8cee88f9a1375bc54e-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2018 at 1:22 AM, MS PK said:

Dugo nisam mogao da verujem da postoji mf volan koji ne svetli :D

Stvarno postoji... :lol: Na forumu se vec pisalo o tome, i da nisu isti dzekovi, samo je bilo reci da volani ne svetle do 2003 godine, a od 2003 pa na dalje su ugradjivani volani koma svetle komande. Medjutim, koliko sam ja istrazivao dosad, saznao sam da je prelomna godina 2001,tj negde do prve polovine su bili neosvetljene komande, a od druge polovine su isle ove druge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe ima smisla to raditi.Inace zvuk preko radia i mp3 emulatora ne moze da se poredi.Dosta je jaci i bogatiji zvuk sa emulatora.Cisto da znas.To bih ti preporucio da uradis.Ono upaljac i ubacis fles nije lose,ali daleko je to od kvalitetnog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2018 at 1:23 AM, MS PK said:

Ma bre naguraj to samo ispod tepiha :D

Hahah... Mmmda, kako da ne... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedla, a ako je bas dobar taj volan sto ne bi prebacio u njega svoje komande sa instalacijom, ili da kupis spulni za taj volan mislim ako si vec nasao bas dobar volan....
Sto se tice ugradnje Bose, nije to nikakva nauka kao sto izgleda na prvu, pre neko vece smo bas spakovali u jednu 147, a pre toga u 159, stila, gt-a.... naravno uvek sve sa fabrickom instalacijom i onako kako je bilo u fabrici spakovano, nije lose da pogledas elearn za lybru ako imas.
U pincipu se sve svodi da fabricki dzek raskopcas i udzekas u tu instalaciju, eventualno da odvedes signal na pojacalo i signal u radio...sa druge strane dovuces plus do pojacala sa osiguracem od 15A i to je to...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja  Pa moj fabricki volan uopste nema komande, nije MF... A jednostavnije mi je da uzmem volan koji odgovara i samo udzekam nego da kupusam i menjam spulnu itd... 

A sto se tice instalacije, problem je sto nisam dobio bas kompletnu instalaciju. Jer ovi sto kupusaju kola, kada rasturaju, oni idu resom i seku gde god nalete na zice. I ova instalacija je malo "naceta" pre nego sto je drugar od kojeg sam uzeo delove stigao da odreaguje i da kaze "majstorima" da ne seku instalaciju nego da je izvade celu. Pa sam mislio da iz ove instalacije izvadim sta mi treba, i da to uklopim i spojim sa mojom instalacijom, nadam se da ce to biti izvodljivo kako sam ja zamislio... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gledao semu za lybru ali ima isto pojacalo kao i 147, tako da bi trebalo da do njega ide 8 zica od zvucnika + jedna za signal sa radia, pa onda od pojacala opet 8 zica nazad do tog dzeka i onda jos + i masa za pojacalo....
Mislio sam da si imao komande nego da ti je losa koza na volanu.
Videcu sutra da li mogu da ti nabavim semu za bose pa ti prosledim da se lakse snadjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nadjes, posalji, mooozda ce mi nesto pomoci, a mozda cu samo da blenem u tu semu kao tele, posto se u elektriku i elektroniku uopste ne razumem, niti sam se nesto interesovao, da budem iskren... Mislio sam da mi to u zivotu nece trebati... Sve do sad. :stuart:

 

A ne, nisam imao do sada komande, meni je obican, plastican volan. Resio sam da apgrejdujem Ljubimicu malo... :D

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da malo dignem temu iz mrtvih... 

Lybra i dalje pali, radi, ide... Nemam zamerki. Malo se nesto pickalo i radilo, uglavnom resavanje bubica karakteristicnih za sve Lybre. 

 

IMG_20180203_093019.jpg

 

Zamenio balans-stanglu, posto se moja stara "pojela" na mestima gde stoje gumice, pa zbog toga same gumice balans-stangle brze propadaju i brze prolupaju. 

IMG_20180203_093115.jpg

 

Naravno nove gumice balans-stangle (1150 dinara komad) i novi stabilizatori (oko 900din komad). 

Sredjena i desna poluosovina... 

 

IMG_20180427_191155.jpgIMG_20180427_195755.jpg

received_10212267962488647.jpegIMG_20180427_202035.jpg

IMG_20180427_202049.jpgIMG_20180427_202042.jpgIMG_20180427_195825.jpg

 

Sad sam valjda miran neko duze vreme... 

Original Lybra patosnice, krem boja... Jos jedan deo slagalice za prebacivanje u krem enterijer. Ostalo je jos samo da nadjem dobru krem kozu, sve ostalo sam nasao i pripremio. :thumbsup:

 

IMG_20180301_101502.jpgIMG_20180301_101400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...