Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Gle gle gle..cim presao u firmu sad odma ima i dusu i jos neka prava trazi :D Ne secam se nesto da je bilo tako kad si bio gazda

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2017 at 10:32 AM, bane17 said:

kako je prosao put do srebrnog jezera :)

 

Pa valjda dobro, nemam pojma, nisam ja isao. Pa rekao sam ti tamo u poruci da sam dao kumu auto da ode sa zenom i detetom...a kum se nije zalio nista... :)

@MS PK pa moglo je kako 'oces dok sam radio sàm za sebe. A sad kad radim za drugoga....eeee...ali dobro, i gazda (pa aj da kazem -gazda- vlasnik firme gde radimo, vise je drugar nego gazda) gleda i prati ko je kakve ture imao, da li su bile teske ili lake, pa da i poneki slobodan dan u toku nedelje, da se odmori malo...da se ne skrcamo od posla svi i da ne popadamo... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme da se saniraju posledice taxi-eksploatacije, i da se Ljubimica polako vraca u stanje u kojem treba da bude...

 

20170821_182710.jpg20170821_182746.jpg20170822_160437.jpg20170822_164258.jpg

 

Uz sve ovo zamenjen i levi kineticki zglob, ali to sam zaboravio da slikam.

I nesto za licni ćef... :lol:

 

20170817_185414.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklanjaj ovo sa foruma - ima ljudi, imaće noćne more jbt!!!!:sofa:

 

Šta su bili simptomi i kakvi su utisci sa novim zamajcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah.....pa sta da im radim... :laughing: Ja sam moju nicnu moru upravo prebrinuo. ;)

Pa simptomi - klasika: zatrese se ceo auto pri paljenu, karakteristican "klak-klak" zvuk pri gasenju, i prilikom menjanja brzina u voznji, na saltanju, (s'tim sto to lupkanje na saltanju uopste nisam povezivao sa zamajcem, mislio sam da je nesto do menjaca),otprilike to je to...

@Markobgd nije repariran, polovan je. Skinut sa Lybre koja je pre oko mesec dana stigla iz Nemacke. Stanje zamajca 9/10, kao da je stavljen nov pre par hiljada km. Da sam trazio i birao, ne bih ovakav nasao nikada,a ovo mi sasvim slucajno naletelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG platio sam ga 80€. Malo je jaca cena, jer se prodaju za 50-60€, ali vredi svaki dinar. Ne mozes da verujes u koliko je dobrom stanju!!!

Inace, zamenim set kvacila kod mog dragog majstor-Bureta, ruke mi naplatio 4000din...isteram auto iz radionice, krenem da provozam, da probam, i desi se sledece:

 

20170825_142735.jpg20170825_142728.jpg20170825_142744.jpg

 

 

Puce gornje crevo od vazduha... :)

Ovo crevo sam uzeo od Dejana, onog sto pravi creva, ima reklama ovde na Forumu za njega...jos pre 3 - 3ipo godine. Zgazilo je ovo crevo dooobrih 150,000km sigurno. Odmah sam ga zvao, i porucio novo, cena ista kao i onda, 1500 dinara.

 

20170825_142856.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cekirana jos jedna stavka sa spiska za sredjivanje Lybre: farovi izremontovani i sredjeni "na fabricki". :D

 

20170825_142910.jpg20170825_154513.jpg

 

Dve godine garancije na rad i poliranje. (Da ne pozute i matiraju ponovo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, @neshaoct! :D

Inace, imam ja jos planova za podmladjivanje...

Ono desno krilo sto sam cuknuo jos pre sto godina, i desna, suvozaceva vrata su takodje, davno, imala bliski susret sa jednom Toyotom, pa su radjena, ali lose, "majstor limar" se uopste nije trudio da ih izvuce i ispravi kako treba, nego ih napunio gitom, pa jos ni nijansu boje nije potrefio kako treba... eee svako bi danas da bude limar...a ja ako nesto mrzim, mrzim da imam gita na kolima, ni u najmanjoj kolicini! Pa sam zato kupio desno krilo i suvozaceva vrata. Jesu u plavoj boji, ali drugacija nijansa...da skupim malo para, pa da posaljem to na farbanje, (ali ovaj put kvalitetno!), pa da se Lybra podmladi jos malo... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme za jos jedan veliki servis... Samo s'obzirom da auto nije vise u taxiju, radim ga sad, pa ko zna kad sledeci put... Nadam se... :D

IMG_20171110_163516.jpg

IMG_20171110_163522.jpg

Inace, svidja mi se sto je vodena pumpa metalna, a ne plasticna, kao ova sto mi je poslednji put ugradjena. (Mislim na ova peraja) 

IMG_20171110_164836.jpg

IMG_20171110_164827.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, @Markobgd! :thumbup:

Trudim se da polako vratim sve u tip-top stanje, kao sto je nekada bilo. Ocistio sam motorni prostor, u ponedeljak radim veliki servis, kupio sam sus-pleh originalan, posto sam stari izgubio negde u smetovima pretprosle zime, i onda ce sve da bude ususkano i da izgleda kako treba. Posle mi samo ostaje da nabavim novu izolaciju na haubi, posto se moja stara raspala odavno, i to je to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...