Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Simptome nikakve. Samo sam primetio da mibponestaje kocionog ulja u posudi,a ne bih ni to primetio nego je pocela da prosijava lampica na tabli. Detaljnom inspekcijom "gde gubi ulje" kod majstor-Bureta je utvrdjeno da je masno oko cilindra na menjacu. I do zadnjeg dana je kvacilo normalno radilo,nije pravilo nikakve probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je ova lampica:

 

WP_20160304_001.jpg

Ona sluzi i za rucnu kocnicu,i za nivo kocionog ulja u posudi,i kad se izlizu plocice napred. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvezim temu: Prosle nedelje sam zamenio obe spone i sipku letve na levoj strani. Spone stavljene ITN,1500din za obe,sipka letve Rouville 1400din,ruke je majstor-Bure naplatio 1000din i odmah uradjen miler u Topoli,1500din. Sveukupno: 5400 dinara. Moram da napomenem da sam prethodne spone stavio u septembru 2013,a miler sam poslednji put radio aprila 2014...Spone stavljene remontovane od Tejovica,onda bile 500 dinara komad. Presle su oko 130,000km sto je vise nego odlicno! Razlog sto nisam ponovo uzeo iste,remontovane je zato sto mi je Bure rekao da ih ne uzimam. Kaze mnogo su se iskvarili u poslednje vreme,srozali kvalitet delova,imao je 90% reklamacija na Tejoviceve delove zadnjih meseci... Videcemo kako ce ove ITN spone da se pokazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,to mi je i Bure rekao. Kaze da do sada nije imao problema sa ITN delovima,a ugradio ih je dosta...Videcu kako ce se pokazati kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam bolestan par dana i ne radim,resih da se malo zanimam oko kola,kad vec oboje dangubimo.

Elem,odavno me jaaako nervira sto mi je Lancia znak na prednjoj masci izbledeo i ne vidi se,a izgleda ovako:

 

WP_20160329_001.jpg

A provalio sam da je znak na gepeku identicne velicine kao i ovaj na prednjoj masci,i moze vrlo lako da se prebaci. Postoje male razlike u kacenju znaka,pozadi se kaci na dve plasticne zabice a napred na metalne,i postoje mala odstupanja u polozaju tih zabica,mozda par mm,tako da je uz malu pomoc super-lepka sve leglo na svoje mesto,i to sad izgleda ovako:

WP_20160329_004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne bih nista od ovoga radio,ali mi se nije svidelo kako su majstori namestili taj znak na gepeku posle onog udesa jesenas. Naime,popucale su te zabice na koje se kaci,i limar ga je nesto bezveze zalepio nekim crnim silikonom,malo ukrivo,sto me je jako nerviralo. A posto vise nemam Lancia znak na gepeku,uradicu kompletan "debadge"...imam neki utisak da ce dobro da izgleda pozadi bez Lancia znaka i "Lybra" oznake...

WP_20160329_002.jpg

WP_20160329_003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

super ispalo bas ,svaka cast,ja sam morao da kupim polovan znak koji nije izbledeo,ne znam koja fora skoro svaki lancijin znak odnapred izbledi

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, beli_Punto said:

Ala si opravio svaka ti cast ... daj da vidimo kako izgleda gepek :D

 

Gepek jos nisam ni pipnuo,tek treba da oteram kod limara da se napravi sta treba. Ovo sam danas popodne radio...

6 minutes ago, beli_Punto said:

 

 

6 minutes ago, Markobgd said:

Pa jebe.m mu miša jel nije bilo lakše uraditi stikere i polepiti preko znakova?;)

 

Nekako vise volim original. Stikeri su mi bili zadnja solucija,ako ovo ne upali...

4 minutes ago, silenci said:

super ispalo bas ,svaka cast,ja sam morao da kupim polovan znak koji nije izbledeo,ne znam koja fora skoro svaki lancijin znak odnapred izbledi

 

Pa ja sam vidjao i da su zadnji znakovi takodje izbledeli,ali ovi prednji bas bas brzo propadnu. Nekim cudom je ovaj zadnji znak kod mene ostao netaknut...

Inace,hvala,Silenci! :thumbup:

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

napred skoro svaki ofucan napred,a pozadi ok.I kod mene je pozadi ko nov,samo sto je veci znak nego napred

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio stikere. Malko je Petar omašio boju u odbosu na ono što sam hteo ali nije to toliko ni važno.

IMG_20150318_153844.thumb.jpg.b5cc847802IMG_20150318_153813.thumb.jpg.85c17455f3IMG_20150318_153753.thumb.jpg.dac20687c5

 

Sad su kao novi i neće drugačiji biti verovatno sve dokle je auto kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci Pa mozda vizuelno deluje da je veci,ali su skoro identicni. Vidis na slici kako se extra uklopio u prednju masku,kao da je bio tu.

 

@Markobgd za ove bocne znakove ce najverovatnije ici stikeri,jer za njih nemam alternativu,a tek su poceli da propadaju,tako da ce biti zamenjeni u toku godine.

Evo kako izgleda "izdaleka" :-)

WP_20160329_005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma super se uklopilo,ma kod mene je pozadi veci znak nego napred,merio sam,a i drugacije konstrukcije

sjajno,a bice dobro da uradis da debagujes pozadi znak,a posle uvek mozes neki stiker da stavis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu da idem kod limara da vidim koliko ce da kosta da "ispegla" mesto gde je stajao znak i naravno da se ofarba...sve po ps-u! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedlic, jos jednom nazovi majstora po imenu i odma cu ti odgovorim kako dolikuje! :D Od sad ga za tvoju bezbednost zovi samo majstor :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...