Jump to content
FAS Goran
vladoe36

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 150 - problem sa prvim paljenjem

Recommended Posts

Meni auto isto teško palio, pogotovo prvo paljenje, ostala i nekako, i bio je problem u dizni tj preliv dizni nije bio dobar 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, "Bošista". Može li neko preporučiti u okolini Novog Sada? (inače sam iz Bačke Palanke, koliko ja znam Bosch servisa ovde nema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.od preneki dan sam vlasnik krome 2005 150ks.menjao sam svog stila i dao neku kintu i uzeo kromu zbog prosirenja porodice i manjka mesta u stilu.
Elem,fino radi,vuce i sve je ful osim sto sam juce ujutru provalio na prvom paljenju kad das kontakt cuje se nekoliko sekundi zvuk kao brod kad povuce sirenu..ne bas tako jako al taj neki zvuk.ne znam kako bih drugacije to opisao.pali na keca nema tu problema al nije mi jasno odakle se to cuje i sta je to??
Ako neko zna molim za odgovor.hvala unapred

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока



Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo dovoda nafte verovatno. Ima teme na forumu, mucili su muku lkudi sa mjt motorima :)
Ptvori haunu i isprati creva sto dolaze do i od filtera nafte. Odkaci ih sa nosaca pa daj kontakt da vidis da li se javlja zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.hvala
Ako imas link od teme molim te pusti.da ne lunjam.
I kako je moguce ako je crevo da se cuje samo na prvom paljenju?
Ne razumem bas najbolje..

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока



Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi pomoglo ali hvala na trudu.
Kod mene se cuje huka samo nekoliko sekundi,mislim da otprilike traje isto koliko i pumpa goriva dok ne odradi.u voznji nema nikakvog zujanja kao sto su kolege pricale.
Probacu sutra da snimim pa da vam postavim ovde

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 



Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Odslusajte do kraja.na kraju se najbolje cuje.pa ako neko zna sta je to i odakle dopire molio bih ga za pomoc.znaci samo na prvom kontaktu se cuje.posle paljenja vise ne,i auto radi sasvim normalno

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

To moze da bude sve ono sto se aktivira kontaktom a pokrece se...iz kog dela auta dolazi? Klapne ventilacije (motori), pumpa goriva, motor ventilatora....

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se cuje napred ako je pumpa u rezervoaru?
Zar rezervoar nije pozadi?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bulmil said:

Kako se cuje napred ako je pumpa u rezervoaru?
Zar rezervoar nije pozadi?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Nigde nije napisano odakle se čije. Iz koje zone vozila tako da .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

biiip li ga..meni deluje ko da je ispod haube negde..al ne mogu tacno da provalim.
Kaze mi drugar da je moguce da je neki rejel..ni to mi bas nije najjasnije..

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока



Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađeš u šemi osigurača koji je za pumpu goriva. Izvadiš ga i probaš nakon toga davanjem kontakta. 

Ako se zvuk ponovi isključio si sve vezano za sistem napajanja gorivom.

Ako je pak tišina onda znaš da je nešto ili do pumpe ili do prolaska goriva kroz creva.....

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos stigao da se pozabavim gde sta stoji i sta sve ima na autu.ubi me arbajt jbg.nadam se da cu za vikend uspeti.ne razumem se bas nesto u osigurace i struju...gde da potrazim taj osigurac,to sigurno nije neki od onih malih,da kazem standardnih
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi, molim za pomoć... Bio sam kod par majstora, imam utisak da nisu ni radili Cromu... Radi se o tome da mi auto teže pali i kad je hladan i kad je topao motor,nema pravila... Nekad upali kao metak, nekad verglam dva tri puta dok ne upali... Promenio regulator pritiska, proveravao i čistio dizne kod Bošiste... Čistio sam usisnu glavu (plastična grana) i primetio da su klapne izvađene, EGR prigušen, ima pločica sa dve rupe oko 8mm... Ide kao metak, nemam zamerki na rad motora i kako vuče... Kupio sam ga prošle godine u septembru uvoz iz Italije, primetio odmah, ali mi nije smetalo, reko rešiće se, ali evo problem još uvek postoji...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor radilice?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolabap 

 

1.9 8v / 1.6 mjtd teze paljenje

 

1.9 mjet teze pali

 

Imam i ja taj blok 1.9 8V i treba da zavrti 1-3 sec i pali. Tako da ja npr dam kontakt 1-2 puta da pumpa povuce gorivo i pali dosta bolje. Inace jedan clan je nasao resenje da je problem u senzoru temperature rashladne tecnosti, kada je raskacis onda bolje pali, te on tako napravio prekidac sa on/off, iskljuci pre paljenja i posle ukljuci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolabap

Postavi pitanje u odgovarajućoj temi druže, ovo ti je predstavljanje automobila jednog člana! Tako će drugi ljudi bolje videti pitanje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolabap

Nema potrebe postavljati identicno pitanje u vise tema, a i kao sto kolega rece ovo je podforum za predstavljanje vozila clanova. Za tehnicka pitanja, imamo odgovarajuce tehnicke podforume. Taj problem sa paljenjem je odavno poznat na 1.9 MultiJet, pa mozes da prelistas postojece teme i za druga vozila, na linkovima ostavljenim iznad.

Pitanja su sazeta samo u ovu temu, koju cemo prebaciti u odgovarajuci podforum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nov sam na forumu, pa se baš ne snalazim najbolje... Izbrišite post, jer ja sam pokušao, pa ne mogu da pronađem opciju za brisanje...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...