Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dzosh

Alfa Romeo 147 - problem sa prednjim trapom

Recommended Posts

U pitanju je alfa 147 jtd, spustena, gume su 17-ce,  skoro sam je kupio i u trapu je naravno imalo cudnih zvukova preko neravnina , da skratim,

kao sto mi je majstor rekao, zamenili smo na viljuskama silen blokove( 2 na levoj i 2 na desnoj), jabucice (kugle) su okej, spone,sipke spona su takodje okej,na kraju je sve kako treba ali opet kada idem preko neravnina u prednejm trapu opet se isto cuje kao pre..(kuckanja,lupkanja itd.....)

Ne znam sta tu jos ima da pravi takav zvuk ako sve gore navedeno uradjeno i pregledano...?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume balans stangle, solje amortizera...? Vidi sa nekim drugim da ti baci pogled na trap.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, po meni je jedino pravo rešenje uzeti reparirane viljuške od Tejovića iz KG. Pretpostavljam da si menjao selene na donjim viljuškama, šta je sa gornjim?

 

Kao što Coo reče, može biti gumica balans štangle, jer i to uglavnom odlazi. Nije skupa stvar, ali ima posla da bi se zamenila. 

 

Meni kad je počelo da kucka, otišle su mi dve viljuške. Jedna gornja i jedna donja. Zamenio sam sve 4 viljuške, i mislim da su me izašle nešto oko 14000 din. Naravno uzeo sam reparirane od Tejovića. Kada sam seo u auto posle toga, toliko je bio krut, i volan nije maltene hteo da se odmotava sam. Teži je bio i sam volan. Ali potpuno druga priča, koliko je to sve uticalo na stabilnost auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tejovic je otvorio radnju u Bgd-u,kod Plavog mosta,tako da ni to vise nije problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu dobar mehaničar i pajser i naći će se gde je problem. Trap kada je utegnut ništa ne sme da škripi. Mada i to što kažeš da je spuštena i 17" felne, pretpostavljam da nisu sečene opruge i da je odgovarajuća felna?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

te gornje viljuske nismo pipali,one su kao dobre...

sad imam osecaj kao da mi prednji levi tocak otkacen od trapa kada polazim iz mesta ili npr.odjednom krenem u rikverc ali ovaj majstor ne zna sta je. Oteracu kod drugog.

zanimljivo je da kada vozim preko 60-70 i na vise km/h, da se nista ne cuje,tada je kao sve utegnuto.

 

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod drugog majstora, neki drzac motora sa donje strane bio labav pa je njega dotegao i nije nista vise mogao da nadje.

Sada manje lupa i osecaj da je tocak otkacen je nestao...Nisam bas uspeo da razumem taj odnos drzac motora i prednjeg levog tocka ali ajde...

donekle resen problem ali i dalje svaku rupu prebroji  na sav glas...ne znam,trazicemo dalje sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni solja amortizera a i nisu 17 tice za taj auto za njega su ti naj udobnije 15naistice tockovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam sličan problem, međutim ja znam šta je u pitanju. Gumice balans štangle.
Radio sam sve v4 prednje viljuške pre jedno 6,7 meseci zajedno sa velikim servisom, ali nisam imao para za balans štanglu i sad se kajem. Užasno se čuje preko rupa, sramota me kad mi neko sedne u kola. Svaku neravninu prebroji, preko ležećeg prolazim u prvoj, na ler gasu, i strašno me nervira. Prva stvar koju ću raditi je to, čim malo vreme dozvoli, a onda imam u planu neke planove vezane za estetiku i izgled. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si o istom (ili malo većem trošku) da uradiš i gumice balans štangle. Mora da se otkači prednji most,da bi došao do gumica,i majstori znaju da zakite lepu cifru (nije mali posao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se raskaci prednji most i zamena gumica je 3 soma+gumice. Izadje oko 5 soma. Barem sam ja toliko placao. Kapiram da ima i skuplje.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i nisam radio sve zajedno sa viljuškama. Tražio mi je još 20e preko, + moja gumica. Kontam da bi tražio i više, nego je već bio raskupusan i na dizalici kad smo pregovarali. I ja odustao, baaaš nisam imao ni dinar, sve sam istresao ovom iz Kragujevca za viljuške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konotaciju sličnu tvom povremenom druženju sa radnicom EKO pumpe!?  :harhar:  :harhar:  Nisam ja iz te priče  :laughing: 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima fiata.Kao i mnogi tako i ja imam problema sa trapom ili sam bar mislio da imam.Imam alfu 147 2005 god. 1.9 jtd mjet 110kw i imam problem na desnoj strani nesto mi lupka,sve sma zivo promijenio :) i nista  ni ja a ni moj majstor vise ne zna sta da trazi pa sam se obratio vama mozda neko ima slicnog iskustva.Promijenio sam:gornji lafet,donji lafet,stabilizatore,gumice balans stange, i onaj hepek na letvi volana sto veze sa tockom kad mota(ona mala kugla ne znam kako se zove :D ) kako desnu tako i lijevu stranu sve sam to izmijenjo i masno platio trv-ove dijelove i i dalje se cuje isto na neravninama puta asfalta lupka isao sam i na tehniciki provjeravao amortizere sve odlicno,na tehnickom ga razvlacili tockove ko gumu i nista nisu nasli tako na par servisa sam otisao i nista.I stvarno mi je vise muka doslo mi je da je prodam a extra je auto al trap biiip zivo!Ima li ko od vas kakvo resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel si menjao komplet kraj letve ili samo kuglu?
Meni je dobilo luft na samom ulazu u letvu i zbog toga je lupaklo na sitnim neravninama.
A nije isključeno i čaure u letvi da su otišle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to mijenjo al je skidao i nigdje nema nikakvog lufta.Mora li se skidat komplet letva da bi se zamijenulo to na ulazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...