Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo novog primera zapostavljenog sistema ubrizgavanja goriva. Radi se o Floridi 1,3 sa dvogrlim Weber-ovim karburatorom sa el. sauhom. Vlasnik auta ima primedbu na los rad sauha. Dok sam skidao kuciste filtera, zapazim da su stavljene nove svecice. Pitam vlasnika sto su svecice zamenjene, " auto je teze palio i lose radio ", dobih odgovor.

Nebudem lenj pa ispred vlasnika skinem jednu svecicu, svecica koja je radila tri do pet minuta, dobro garava. Predlozio sam da se odradi remont karburatora, jer je jako zapusten. Videvsi pravo stanje ( pokazao sam sta je sve neispravno i zapuseno ), vlasnik je prihvatio da se karburator dovede u ispravno stanje.

Prilikom rasklapanja karburatora video sam da je automatski sauh ( koji je ispravan ( el. deo )), iskljucena regulacija obrtaja. Karburator remontovan i vracen na motor automobila. Postavljena nova vakumska instalacija, jer je stara pokidana i nepravino postavljena. Florida upaljena i pustena da se zagreje na radnu temperaturu, kako bih odradio moto test motora. Primetio sam da se sauh ne otvara, dok se motor zagreva. Sa auto glimericom proveravam napajanje el. dela sauha i vidim da napona na tom kablu nemam. Napojni kabal je prekinut, sa lemilicom zalemim mesto prekida, a sa termo buzirom izolujem kabal.

Ponovo upalim motor, na kablu za sauh ima napona i sauh je poceo da se otvara. Dovedem pravilne obrtaje na leru, paljenje ( imala je 23 stepena ) i smesu na leru. Na 3000 O/min smesa goriva / vazduha 0,8% CO, skinem istu svecicu ( koju sam prvi put skinuo ). Vidno je pobelela, vlasnik odusevljen postignutim rezultatom.

 

 

 

:scooter:

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svim clanovima pravoslavne vere zelim sretne uskrsnje praznike sa zeljom da mi budu zdravi, vesli i puno km., da predju sa svojim ljubimcem. Uz HRISTOS VASKRESE!!!

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari da li neko moze da mi kaze gde ima za nabaviti set za reparaciju karburatora fiat tipo 1.6 rucni sauh dvogrli Weber, ili koliko kosta reparacija ovog karburatora predpostavljam da moze da se vrati u fabricko stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa  ima malu knedlu prilikom naglog pritiskanja gasa  ali to samo bas ponekad, e sada treba mi savet, da li ona dizna ili spricaljka sto sprica gorivo kada se pritisne gas treba da kaplje gorivo i kada motor dostigne broj obrtaja ili samo da spricne gorivo i onda prestane, kod ove uvek tu kaplje gorivo, jos sta sam primetio uvek je vlazno oko onog gumenog nosaca sto spaja karburator i granu, Tipo je kupljen prosle godine motor ekstra tada su zamenjene svecice, tako da ne znam sta je radjeno sa karburatorom i da li je nesto radjeno, pa mu nebi skodio jedan remont, koliko kosta taj set i da li on sadrzi one dve dizne koje sam pomenuo? Valda sam dobro opisao problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo redom kako si postavljao pitanja:

 

- knedla se moze stvarati iz dva razloga: 1/ moguce da je siromasna smesa na leru i 2/ moguce je da kod dodavanja gasa kroz brizgac koji pominjes ne krene tanak mlaz goriva.

- brizgac ili kako pominjes strcaljka, gorivo ne sme da kaplje vec da u tankom i finom mlazu istice kod dodavanja gasa.

- obrtaji za brizgac nisu bitni jer jednosmerni ventil koji se nalazi u telu brizgaca, otvara se kad ti pritisnes gas. U tom momentu cetvrtasta memebrana gura odredjenu kolicinu goriva u brizgac, potisnuto gorivo vrsi pritisk na jednosmerni ventil. Koji se otvara i propusta odredjenu kolicinu goriva. Cim spadne pritisak opruga gurne kuglicu u ventilu i zatvara kanal. Ako stvarno kaplje gorivo kod vece turaze ( zadrzan gas ), nevalja brizgac, odnosno jednosmerni ventil nedihtuje.

- nemoj bukvalno da shvatis da imam set za reparaciju. Imam zaptivku poklopca karburatora, membrane, emulzione cevi, brizgace, glavne dizne ( razlicitih velicina ), ler dizne, dizne za vazduh i zaptivace na grani. Kod pravog remona vazno je da se na turazi dotera pravilno sagorevanje gorivne smese ( gorivo i vazduh ), zato ja preko analizatora izduvnih gasova taco odredim kakvo ce sagorevanje biti. Odnosno, da sa sto manje benzina ili CO% u izduvnim gasovima, dobijem optimalnu potrosnju i sto bolju snagu motora. U mehanici se nista neradi napamet....

 

Nadam se da sam ti sa malo duzim referatom dosta toga objasnio, da si blizi video bi kako se to strucno i pre svega kvalitetno radi....

 

 

:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno definitivno iz vaseg objasnjenja zakljucujem da je los brizgac. Gde ga nabaviti? vidim da zmena nije komplikovana.


 

 

:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva tipa brizgaca, jedan tip je uzi u delu gde je ventil. Kad ga protreses pored uveta cuces kako se mrda kuglica. Drugi tip brizgaca ima krace i nesto veceg precnika stablo. U telu se nalazi gumena kapa - jaenosmerni ventil ( vidi se jedan deo gumenog ventila ). Taj brizgac kad protreses neces nista cuti, ne znam gde ces ih nabaviti. Pogledaj u kakvom je stanju gumena zaptivka, nebi smelo da vlazi pored pored brizgaza. Zamenom te zaptivne gumice, mozda ces resiti problem koji imas...

 

 

 

 

:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je ovaj sa kuglicom, zar niste rekli da ih imate ako imate moze u poruci da mi napisete, da ne davimo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari odavno se nismo culi pa bi bio red, evo slika jednog dvogrlog karburatora marke Pierburg 2E. Majstor koji je odrzavao auto, popravljao je i taj karburator. Delovi koji su propadali uspesno je zamenuo na ovaj nacin: 

 

cxcv940035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostaju dve slike iz tvog posta, mogao sam samo jednu da prebacim na postimage.

A, 2 preostale slike nisu mogle da se otvore jer ih nije bio na tom nekom ŠLJ serveru koji si koristio za njihovo postavljanje. ;)

Slike se na forum kače ovako:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54045

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

neshaoct, hvala za pomoc  :unworthy: , kod prve slike nedostaje dvostepeni vakum aparat sauha, kod druge slike vidi se da nedostaje vakum aparat drugog gla. Majstor je sa bakarnom zicom popravio karburator i od dvogrlog, namestio jednogrli karburator. Kod trece slike nedostaje vakumski regulator obrtaja motora na leru ( verovatno su bili preko 2000 O/min ).

 

 

 

 

:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dragi moji drugari kompletirao sa najzad taj karburator i doveo ga u fabricko stanje. Evo njegovog izgleda kad je kompletiran i spreman za montazu:
 

 

 
DSCF2231.jpg
 
 
DSCF2230.jpg
 
 
DSCF2229.jpg
 
 
DSCF2228.jpg
 
 
 
Uporedite ga sa prvim slikama sa majstorskim resenjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, nismo se razumeli. Nisam mislio da nema majstora koji rade karburatore, nego da nema majstora koji su pedantni i temeljni i vole ono što rade :) A vidim kako/koliko i šta sve pišeš kroz temu pa mi merak da čitam, iako vozim jtd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na lepom misljenju, tacno je da volim svoj posao i da ga krajnje savesno radim. Zato sam i opstao u poslu, u precniku od 200 km od mene dolaze mi musterije za pomoc. Dosta mi salju brzom postom ili kurirskom sluzbom, skinut karburator. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve i svasta sam video ali, ovakvo konstruktivno resenje, odavno nisam imao prilike da vidim. Slikacu i postaviti slike na forumu da vidite o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnogi vlasnici automobila zanemaruju kontakte - spojeve na struji visokog napona. Odnosno na bobini, evo jednog primera gde je remontovan karburator na audiju 80 ( poznat kao jaje ) 1,6l motor. Motor posle sredjenog karburatora odlicno radi ali, oseca se povremeno seckanje - prekidanje na praznom hodu ( leru ). Uzrok tome je:

 

 

DSCF2266.jpg DSCF2267.jpg DSCF2268.jpg

 

 

 

 

Evo slike ispravnog spoja na kablu visokog napona:  DSCF2269.jpg

 

 

 

 

Kad sam ugradio novu bobinu i zamenuo kabal koji povezuje razvodnu kapu sa bobinom, nestalo je prekidanja rada motora naleru.

 

 

 

 

 

Ovaj tip karburatora sa rucnim sauhom, ugradjuje se u pomenuti auto:     DSCF2270.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...