Jump to content
FAS Goran
boxersquadra

Lancia Lybra - ugradnja projektora?

Recommended Posts

Bogami svaka cast,Martini! Ovo kao da je fabrika radila,svidja mi se sto si ostavio rebra na plastici koja su za dugo svetlo,na plastici koju bismo samostalno izlivali bi sve bilo glatko pa je pitanje sta bi se desilo sa snopom dugog svetla... ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek, cek, ovo si smirglao iznutra? (jer sam ja smirglao spolja i glatko je...)

jel se tesko rastavlja far?

sto nisi skinuo i hromirani prsten? (lakse bi se prislo svuda, ako moze da se skine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz fara izvadio sve sto je visak. Ubacio ga u rernu na 10min. na 100 stepeni temperature.Otkacio zabice i sirokim srafcigerom polako odvajao staklo. Prvo Dremelom i kamenom obrusio rebra onako u grubo (ima ih i po 2mm debelih), zatim do besvesti smirglao grubom smirglom 100. Kada se to malo izravnjalo i nestala rebra presao na vodenu 240, 400,800, 1200 i 2000.

Nakon toga uzeo polirku, patstu za farove i polirao 2 puta. Na kraju ispolirao malo prednju stranu i sutra ostaje da predjem bezbojnim lakom sa prednje strane. Sve u svemu 5-6 sati konstantnog posla. Ipak sam krenuo obazrivo. Verovatno necu stici drugi da uradim do utorka jer sam danas izdangubio u radionici zbog ovoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za trud.Kad si vec se odlucio na varijantu brusenja trebao si napraviti kalupe,pa da se nadje, ako uleti varijanta da se termoformiraju stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovo daleko bolja prica od termoformiranja. Prvo je fabricki materijal a onako se ne zna kako ce ispasti posle 6 meseci. Drugo savrseno pasuje u far iz istog razloga. A trece mislim da ne oduzima nista manje vremena od procesa termoformiranja. Naravno i ono sto je bitno je da ni jednog momenta nije narusena cvrstoca stakla. Na dodir nema nikakve razlike u tvrdoci iako je skinuto i po 2mm na mestima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se čestitkama za trud, zaista tu ima posla, mogu samo da zamislim :) Ali, da imam Libru, ništa bolji ne bih bio verovatno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Martini legendo, sad kad sam video koliko ljudi nece pare, iskreno i mene ljuti da napravim istu stvar, ja cu morimoto lako da nabavim, samo cu verovatno morati isto da se dobro pomucim oko procesa...zanima me kad si izbrusio rebra na staklu/plastici fara i dobio finalni izgled, kako sada nameravas da vratis to sve na far kada uglavis morimoto- kako se lepi, koja je procedura..

Sto se tice ostalog podrzavam da je verovatno najpametnije odraditi ovo ovako, zaobici proceduru oko izlivanja novog stakla itd...ipak je ovo fabrika napravila za vek vekova...

Kod kuma mi je radionica koje je moj mehanicar i sigurno cu ovo napraviti kod njega...

Jos jednog..odlican posao i svaka cast..za trud i sto se se odvazio na ovako nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od ova dva fara sam vec rasturao. Bio mi je motor nivelacije u problemu. Otvorio sam ga pomocu rerne. Isto tako sam ga i zatvorio. Znaci sve sklopio na svoje mesto, zakacio zabice i ponovo u rernu 10 min. na 100 stepeni. Izvadio, ohladio i preventivno na spoj naneo silikon. Ni trunka vlage nije ulazila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moderatore martini, nisi ti za predavaca, preskaces detalje :turned:  pa ne mozemo da te pohvatamo i stalno te potpitujemo, ako neces da drzis u tajnosti projekat zasto to malo preciznije ne obrazlozis, mozda otvoris novu temu...

mene konkretno zanima (nesto sam te vec i pitao):

 

1. da li hromirani prsten ne smeta prilikom smirglanja, ne vidimo koliko "zahvata" sa zadnje strane?

2. zasto nisi osmirglao komplet far ukljucujuci i donji deo koji ti je ostao u krug, lepse bi bilo da je komplet providan.

3 . prilikom zatvaranja ne stavljas nikakav lepak, plastika se "zatopi" u rerni i to je taj spoj?

.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Hromirani prsten je totalno nebitan u celoj prici. Moze da se skine a i ne mora.

2. Zato sto sam privremeno izgubio osecaj dodira u jagodicama prstiju :laughing: Salim se. Neka ostane za dodatno dugo (za svaki slucaj)

3. Ostao je fabricki lepak koji se ponovnim zagrevanjem istopio i zalepio far. Silikon sam na spoj stavio cisto zbog sigurnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se neko upustio u ovo jedan savet u medjuvremenu je da ne lakirate stakla fara. Javljaju se cudni hologrami nakon nekog vremena koje je nemoguce ukloniti.
Sto se tice mojih radova i drugo staklo je odradjeno. Sledi ugradnja projektora i sklapanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20140131_190104_1.jpg  20140131_190123_1.jpg

 

20140131_190138_1.jpg  20140131_212403_1.jpg

 

20140131_212424_1.jpg  20140131_212447_1.jpg  20140131_212511_1.jpg

 

Ubacen Morimoto. Zadovoljan sam.

Ostalo je jos da se tacnije nasteluju farovi ali zbog vetra nema sanse to sad napolju da radim. Sijalice su 4300k a sve nabavljeno od yuhice a po Vuletovoj preporuci. Najvise vremena je oduzelo smirglanje resetke. Nije najbolje ispalo jer da bi se skinula resetka mora da se radi sa jako grubom smirglom. Odatle i sitne ogrebotine koje retko ko moze da primeti a da se bas ne zagleda. Da budem iskren i zivci su mi popustili ali nije tako lose. Ostalo je jos da se ubaci smd pozicija i da se staro dugo iskoristi za dnevno svetlo. Tu ce da dodje led H7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh! Već sam pisao da mi se na Lybri jedino rebrasti farovi ne sviđaju, sad izgleda ekstra + što se progleda sa morimotoom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast! Sad još da izbaciš par fotki svetlosnog snopa, kad se smiri ovo čudo napolju :)

 

I ne mogu da se otmem utisku da bi E46 maskice ovde legle još bolje, sa ovim ravnim delom okrenutim ka gore, tj. ka onom graničniku koji deli donji deo fara od dugog svetla/pozicije:

 

cxcb6608.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini care, za ovo imam samo reci hvale, sada ti ovi mali migavci kukaju za nekim poliranjem ili skidanjem rebara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam reci Martini, svaka cast na trudu i radu, odlicno si ovo odradio, moja je isto siva kao tvoja samo karavan, prejako izgleda, nema sta...ovo je rezultat koji ja ocekujem kad budem radio, uglavnom odradio si nam svima Lybristima odlican tutorial step by step kako ovo napraviti kako treba...

Nadam se da si zadovoljan rezultatima koje si dobio, verujem da se sada puno bolje vidi, da je preglednost veca te da iz kabine je puno bolji dozivljaj...

Javi kakva je situcija kada nastelujes morimota...

Veliki pozzz


I jos nesto ako sam shvatio, pozicija je pozicija, kratko je dnevno Led a morimoto je dugo jel tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule, da sam imao da biram verovatno bi odabrao one koje najbolje stoje. Ovako sam rekao yuhici da mi posalje po njegovom misljenju nabolje. Slike snopa drugom prilikom kada stane vetar. Ono sto sam zapazio je da linija nije bas toliko ostra kada se stakla stave.

 

 

I jos nesto ako sam shvatio, pozicija je pozicija, kratko je dnevno Led a morimoto je dugo jel tako..

 

Ne. Projektor je na mestu kratkog a dnevno ce ici na mesto dugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...