Jump to content
FAS Goran
boxersquadra

Lancia Lybra - ugradnja projektora?

Recommended Posts

Pozz drugari forumasi, kao i ostali verujem vecinom ste primetili da na nasim lybrama svetla nisu bas na nivou kako bi mogla da budu, barem ja licno smatram da bi mogao da imam malo bolja svetla, pa s obzirom da me upgrade na neke aftermarket opcije interesuje a nisam u fazonu kineskih xenona i ostalog, zanima me da li je neko ugradjivao projektore na automobil...

 

Konkretno sam nasao super ponudu za ove odlicne morimoto projektore, koji super rade posao...pa ako neko ima ideju, ili iskustvo vezano za temu voleo bih da podeli kroz topic....

Isplati li se ili ne...ja mislim da da ali opet evo sugestije su vise nego dobro dosle...

link ovde..

 

cxcb5140.jpg

http://www.pik.ba/artikal/8390519/bi-xenon-projektori-sociva-morimoto/

 

pozz

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može to kod Lybre jer nije 100% prozirno staklo. Jedino da se pravi novo staklo što nije nimalo jeftino, ali izgleda vrhunski.

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican tutorial.Trebalo bi probati.Imam neko staklo viska pa kad ugrabim vremena ima da isprobam .Mada bi najbolja opcija bila da se ima vakum masina,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bi već bilo zanimljivo pokušati. Znam da je bilo priče o ovome za Lybru kod steva_anya u temi i cifra od 500€ što je puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao pa ovo je posao kao za mene :) jel ovo klasican plexiglas? jel pise koja debljina je u pitanju, nisam video?! kod libre je to jos lakse napraviti jer je vrlo lak oblik za savijanje!!! moglo bi se pokusati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, hvala na odgovorima...ja sam iskreno ko vruc krompir kad je ovo u pitanju, ozbiljno razmisljam da ovo uradim, a na you tubu ima i super snimakl kako izgleda Lybra s ovm projektorima...i nemam reci..izgledaju super...malo mi doduse nije ovo bas sjajno sto mora da se skida staklo...ne znam kako to da uradim...

 

evo i linka lybre s ugradjenim projektorima...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, Lybrin far je plastičan, nije stakleni.

 

Drugo, svakako bi morao da ga skidaš sve i da je proziran, da bi ubacio projektor.

 

Treće, ti ne samo što moraš da rastavljaš far, nego moraš komplet novu plastiku da izliješ, da ta rebra na faru ne bi smetala snopu koji daje projektor... Ali eto, možda se neko od članova javi sa idejom, pa krene i u masovnu fabrikaciju ako prvi projekat bude uspešan :D Naravno, želim 5% od ukupnog profita, zbog okačenog linka :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno, ovo u svakom slucaju valja detaljno istraziti, pre nego se zvanicno odvazim na ovako nesto...ima tu posla...i te kako...valjda ce neko se javi od kolega s jos nekom dosetkom...kako ovo najbolje odraditi...meni licno je najbitnije ako vec budem radio da bude kvalitetno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ce se nekad na nekom skupu naci ovoliko Lybri i Thesisa...a ne samo da gledamo Fiate na skupovima... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nista nam ne ostaje nego da se dogovorimo...jeste da je recesija ali gde ima ljudi ima i dogovora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini, ovo je zanimljivo :) plan bi mogao da bude sledeci, napravimo spisak svih nas koji bi voleli da urade,, kupimo dva sto losija i sto jeftinija fara, moze i polomljeno ali staklo da bude celo, (kupujemo da ne bi neko od nas morao da donira svoje i ostaje bez auta par dana) damo im farove, oni odrade broj primeraka koji nam treba... Miskim da bi tako bilo najpovoljnije.. Sta mislite?

Edit: mislio sam na plastiku fara, napisao sam staklo..

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam zainteresovan za ovu pricu...

 

a sto se tice predloga sashicusa, slazem se...

mislim da bi povoljno mogli da dobijemo farove u ugrinovcima od grujica, decko je korektan i dobre cene ima...

do sada sam kupovao kod njega po dosta dobrim cenama, sto moze da potvrdi i bglion...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opala, odlicno, ajde da ne otvaramo novu temu, u sklopu ove da otpocnemo spisak, a neko moze da okrene telefon ove firme ili ko je blizu njih da svrati licno da se raspita...

 

1. boxersquadra

2. martini

3. sashicus

4. cika kole

5. sedla

6. sreten91

....

uvek bi valjalo da (ako pokrenemo akciju) napravimo neki komad vise, javice se neki novi librista sigurno :)

takodje za xenone-projektore mozemo neku grupnu kupovinu nekih proverenih d'uzmemo  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

....

uvek bi valjalo da (ako pokrenemo akciju) napravimo neki komad vise, javice se neki novi librista sigurno :)

takodje za xenone-projektore mozemo neku grupnu kupovinu nekih proverenih d'uzmemo  :thumbsup:

 

sto se tice projektora, mislim da cena od yuhice zadovoljava...mozda na kolicinu kola dobijemo jos neki evric dole...

inace sam licno zadovoljan, jer mi je yuhica ubacio i xenone...sve korektno i bez mane...

sad, to je moj predlog, ali i ja cu onako kako odluci  vecina...

 

ja cu da odem u ponedeljak ili u utorak...blizu mi je...tek sada sam obratio paznju da je firma iz Indjije...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce znati posle to sve lepo da raspakuje i spakuje,ipak treba kompletno rastaviti far,ugraditi projektor da bude funkcionalan sa sve nivelacijom,i sve ponovo sastaviti...ja se ne bih igrao sa time,n'umem! :unsure:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti podrzavam pricu, iskreno video sam i lika koji u thesisu ima ove projektore, opasno izgledaju, drugo auto jednostavno, podrzavam pricu, trebaju nam informacije, gdje kupiti far ili odneti svoj, kupiti morimota najetinije i ko to moze da uradi da se cudom cudimo...trazi vreme i malo umeca to je sigurno, i opet licno s obzirom da sam van Srbije , platio bih ako treba preko banke ako nebude puno...ako se vecina slozi...

Mislim da je plastika koja ide na far daleko najteza stavka ovde, perfektno izliti, i vakumirati  da izdrzi temperature plusa i minusa, te vodu, kondezacije itd...nedaj boze da popusti negde na autoputu pa da nema ni mene a ni morimota...nedaj ti boze....znaci mora kvalitetno da se uradi.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem ugraditi i uštelovati projektore, tu sam da pomognem ako zapne, samo nađite rešenje za plastiku/staklo i teramo dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam pojedine firme (4 komada) koje se bave termooblikovanjem akrila i razocarao se. Kao da se nikom ne radi i ne uzimaju pare. Svi nesto tupe, filozofiraju kako je to skupa i komplikovana procedura,koplikacija, mora serija od minimum 50 pari i sl. Cene niko i ne iznosi. Jutros posle duzih razgovora mi je pukao film...

 

lyb1.jpg lyb2.jpg
 
Dremel, kesa smirgle, pasta za poliranje i 5 sati posla. Sutra verovatno ako bude bilo vremena i drugi far. Onda porucujem morimoto i kraj.
E sad Vule kad se nudis da te malo cedim. Kao prvo ako mozes da preporucis nekog sa neta ko nece da uvali fals morimoto bio bih ti zahvalan, kao i za neki predlog kvalitetnog xenon seta.
 
 
Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...