Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Vrdanje: Vozači ne priznaju prekršaje čak i kad ih snime

Recommended Posts

Oko 90 odsto novosadskih vozača ne priznaje da je počinilo prekršaj, čak i kada je to zabeleženo policijskim video-nadzorom. Samo u poslednjih tri meseca registrovano je više od 1.000 ovakvih prekršaja, u proseku petnaestak dnevno, ali vozači mahom tvrde da kamere „lažu“.

 

1108433_25.jpg
 

ZAMUĆENO - Kažu da sam prošao kroz crveno i zbog toga sam kažnjen, a ja sam ubeđen da nisam. Navodno su me uslikali, ali snimak je toliko loš, da ne mogu da tvrdim ni da je reč o mom automobilu. Zbog boje i oblika izgleda isto, pa ću morati da platim oko 30.000 dinara - kaže Novosađanin Nenad M.

Najčešći prekršaji koji kamere registruju su prolazak na crveno svetlo na semaforu, nepropisno prestrojavanje i nepropuštanje drugih vozila na nekoj od gradskih raskrsnica. U novosadskoj saobraćajnoj policiji kažu da krivicu jednako ne priznaju ni mladi, ni stariji.

Izgovori koje građani smišljaju, tvrdeći da nisu počinili prekršaj, su različiti. Kada je jasno da je automobil njihov, građani se „vade“ na to da su ga pozajmili prijatelju, kako bi sa sebe skinuli krivicu i izbegli negativne bodove. Svesni su da kamere nisu toliko dobre da na snimku može da se vidi ko je vozač. Dešava se da tvrde i da automobil nije njihov i da je „sugurno neka greška“ iako se na snimku vidi da nije.

- Kamere su potpuno nefunkcionalne, rezolucija im je niska, danju se magle, a noću se ništa ne vidi. Ne računajući nekoliko izuzetaka, ne postoji nikakva automatizacija ili kompjuterizacija pregleda arhivskih snimaka, pa policajaci gube dane „listajući“ snimke ručno, što je dug i mukotrpan proces - kaže Nenad Ljubišić iz Sindikata srpske policije.
 
Gde su nalaze kamere - Novi Sad

● Bulevar kneza Miloša i Futoški put
● Futoški put i Vršačka
● Bulevar oslobođenja i Narodnog fronta
● Bulevar oslobođenja i Bulevar cara Lazara
● Bulevar oslobođenja i Jevrejska
● Bulevar oslobođenja i Bulevar kralja Petra I
● Bul. M. Pupina i Jevrejska
● Bulevar Mihajla Pupina i Stražilovska
● Hajduk Veljkova i Novosadskog sajma
● BG kej i Marka Miljanova
● Varadinski most
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako tu ima uslov a pomerio se da propusti one iza?

Ok prekrsaj jeste al je kolegijalno nista bahto za hapsenje

Cesto se od komarca pravi magarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fire Traka desno verovatni ima uslovnu pa se krece a baja je iskoristio da pretekne kolonu i stane prvi za pravo.

Veoma bahato i bezobrazno ponasanje i takodje veoma cest slucaj u Beogradu.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta traka je samo za skretanje desno, ili za autobuse za pravo...

 

On je ili bahat, ili je iz nekog drugog grada došao pa se zeznuo, nije stigao da se prestroji ili štagod, ali ako si se već zeznuo, umesto da napraviš prekršaj, skreni desno, pa se okreni negde gde smeš i vrati se na put kojim si krenuo. Ali, 99% je ovo prvo, toga ima svaki dan po ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste za pravo zuta, ali cesto i parking bude blizu raskrsnice da kolona koja ceka na zeleno blokira nekog ko upravo izadje sa parkinga pa on ima opciju ili da se skloni na ovaj nacin ili da blokira traku za (u ovom slucaju uslovno) desno dok se zeleno ne upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije klasican prolaz na crveno ali je ovaj svakako stoka bezrepa...jedino njemu macanu se zuri i jedini on ima svoju posebnu traku iscrtanu zutom bojom

Ovo mi je nesto najgore sto vidjam u saobracaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekajte bre ljudi, sta odma` da steljate i stoku vredjate, meni se desilo da tako stanem u traku za desno, a idem pravo, niti sam znao da je to traka za desno, niti sam video znak ako je uopste postojao, ja stojim, ljudi sviraju ja se sklonim napred i cutim :D 

 

to je bilo negde od kruznog toka na karaburmi prema hali pionir ... pa ko tamo cesto prolazi, zna da li postoji znak ili nesto slicno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O'ma :2guns::ermm:

Sta on ima tu da misli a ne daj Boze da pogresi! Jos ako je neki iz neke nedodjije ?! Koji moj trazi po gradovima. Neka ga tamo odakle je dosao i neka se ne vraca !

Ovo bi sve bilo u redu da ja nisam apsolutni protivnik ovakve filosofije !

Primera ima i oni su jasni ali zar ne mozemo ponekad  biti ljudi ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mi iz nedodjija da dolazimo u metropole iskljucivo autobusom ... :D 

 

npr eto u nedodjiji kao sto je Smederevo na jednoj raskrsnici ovi iz metropola grese svakodnevno ... 

 

image.jpg

 

kad se ide ulicom Jovana Krajisnika, nebitno da li odozgo ili od strane pijace moze da se ide levo, pravo i desno, postoje odvojene trake i semafori za to, pa se desava da metropoljani kad dodju u nasu vukoje``nu stanu u traku za levo i kad se ukljuci semafor za levo oni idu pravo, a iz suprotnog smera ko ide levo ide pravo na njih, ili ako idu ulicom Djure Danicica iako mogu samo pravo i desno oni zalome levo i tako isto nalete na ove koji idu pravo ... to je nesto sto se desi nekoliko puta dnevno, a najcesci cinioci tog prekrsaja su vozaci sa tablicama raznih evropskih i domacih metropola ... da policija stane tu imala bi pune ruke posla i para svakodnevno ... ali imaju oni pametnija posla :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Super, tačno od kada je ovaj klip postavljen, da ćemo svi biti bezbedni i sve će biti super zbog kamera i sistema, tako su počela masovna razbojništva, prekršaji, ubistva, izbadanja, krađe i saobraćajke... Dobar sistem, nema zezanja sa sistemom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunski sistem, vrhunski...

Ma ok to da se ponekad desi...pa vidis kao lik se spetljao...pogresio, zamislio...ali ovo je vrhunski izdanak jedne opste bahatosti i nekulture za volanom i vidjam to bukvalno svakodnevno

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se od reci do reci. Po Beogradu je to postalo normalno. A to nikako ne opravdavam. Ja se nikada nikom nisam sklonio niti to trazim od drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam bre zivim tu 24 godine, ali ovi sto ne znaju da gedaju u semafor i nacrtan znak ispred sebe Smederevo smatraju vuko``binom :D

tj kad odes kod njih u metropolu cim ti vide strane tablice oni te obilaze i sa leve i sa desne strane i trube i obicno misle da si dosao iz vuko``bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga na 2:27

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=U5xuNW4HFbw#t=147

 

Tacno kao sto sam i mislio, nikakav prolaz na crveno vec se solidarno sklonio. Istina kada se pogleda vidi se da za pravo jeste zuta

Auu sta si nasao :laughing:

 

Inace meni je jednom lik tako svirao jer sam stao u desnu traku koja je i za pravo i za desno,naravno ja sam hteo pravo a on desno...meni za pravo crveno,njemu zeleno...

Drugar je predlozio da upalimo 4 migavca otvormo haubu i iskuliramo 2-3 promene semafora  :construction:  :smoke:

 

 

@ beli punto Smederevo nije vuko'ebina!!!! Srpska prestonica u 15 veku bre!!!!

 

+1 :unworthy:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...