Jump to content
FAS Goran
milosminja

Fiat Punto mk.2a - ugradnja Bi-Xenon Morimoto projektora

Recommended Posts

Ja se vec duze spremam da sebi odradim farove.Ja cu ici na sledecu kombinaciju,u ogledalo od dugog svetla idu migavci,na mesto migavaca idu SMD LED paneli koji ce se koristiti kao dnevno svetlo,naravno morimoto bixenon i maglenke pored i to je to :)

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej hvala bato. Juce sam se zezao na starom faru i uspeo sam da provalim kako moze da se namesti. Tako da se nadam da nece biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne snadjem,zovem te sigurno. Moram prvo ujutru do Bubanj Potoka,da kupim h1 sijalice,pa cu se baciti na posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su projektori stigli pre nedelju dana,za vikend sam bio malo vredan,pa sam ih postavio u farovu.Nemam potrebe da postepeno da objasnjavam,posto je vec sve to radjeno u ovoj temi,samo cu postaviti slike.

 

20140531_121346.jpg

 

20140531_121400.jpg

 

20140531_122100.jpg

 

20140531_122423.jpg

 

20140531_122429.jpg

 

20140531_131435.jpg

 

20140531_131443.jpg

 

20140531_132852.jpg

 

20140531_135148.jpg

 

 

konacan ishod

20140531_212020.jpg

 

20140531_212026.jpg

 

U duga svetla sam postavio led lampice,koje sam u ranijem postu postavljao slike i dobra stvar je sto nikoga ne zaslepljuje,jer ne svetle preterano jako,taman koliko treba za dnevna svetla.Stedim projektore,sto je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri stvari.Pod jedan jesu li to originalni Valeo farovi? (izgleda mi kao da si ga nekako mnogo lako otvorio i ne izgleda previse razvaljeno sto je odlicno!!!).

Pod dva,jesi li stavio solenoid sa zavesicom za dugo jer na jednoj slici se vidi fabricki lim a na kraju vidim ipak i dugo xenon?

I trece,jedna zamerka,nije ti ravna linija koji bacaju projektori,trebao bi to da ispravis.Sve u svemu odlican posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod 1: Nisu originalni farovi,nego made in P.R.C. :) Dosta sam lako otvorio,zato sto su Kinezi stavili kao neku vrstu gume,koju kad grejes lako se otopi,a posle nekog vremena se stvrdne.Jako dobra fora.

Pod 2: Pogledaj sliku br.8.

Pod 3: I meni se cini da sam zeznuo levu stranu   :)  Hvala za to,ispravicu,i hvala za pohvalu,naravno

Edited by markosdbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah..Pa slikao na brzinu,da bih zavrsio sve pre mraka.Xenoni su 4300k ac.Barem bi tako trebalo,ako nisu zeznuli ortaka,mada lepo svetli.Sve u svemu,jako sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno obe strane treba zarotirati jednu od druge, da se upegla linija lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno obe strane treba zarotirati jednu od druge, da se upegla linija lepo :)

Kako to mislis da izvedem?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa, to si prvo trebao uraditi pre nego što si zatvorio farove, montirati ih na auto i lepo testirati, uštelovati i izrotirati. Jedino da se otvaraju ponovo pa da se levi projektor zarotira malo na levu stranu, desni na desnu, ovako idu u X, ukrštaju se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam ih linijski ravno postavio. Mozda su projektori takvi,nemam pojma. Uglavnom,lepo izgleda,mnooooogo bolje nego fabricki farovi,ako me razumes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si ih ravnao prema onom limenom nosacu ali on stoji nekako u V nije savrseno horizontalan kad se montira na auto.To je mozda milimetar-dva u pitanju ali kad se razvuce na ovoliku sirinu cutoff izgleda ovako nakrivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bio da prestelujem farove,ponovo. Ne moze da se dovede tacno u liniju,ili ja mozda ne znam. Izgleda da sam zeznuo stvar u centriranju,ali jbg. Sad je gotovo u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...