Jump to content
FAS Goran
milosminja

Fiat Punto mk.2a - ugradnja Bi-Xenon Morimoto projektora

Recommended Posts

Mozda ruzno izgledaju ivice, ali se to ne vidi kad se namontira far. Najbitnije je da na kraju lepo dihtuje.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.Ja danas imao nekog lufta na poslu,a vec sam doneo stari far u radionicu(u pitanju je Valeo),posto smo kolega i ja hteli ranije da otvaramo,pa odustali i tako.Ja danas uzeo i sam poceo da otvaram,cisto da probam kako to ide,i da li moze  :)

Nije toliko tesko,ali brate,koliko je strpljenja potrebno.Ne sme ni previse da se greje,posto se dosta izderformise plastika.

 

 

Evo par slika kako je to izgledalo na kraju..

IMG_20140320_134137.jpg

IMG_20140320_134141.jpg

IMG_20140320_134146.jpg

Evo na ovoj slici se vidi 10 godina rada.Mogu da vam priznam da nije toliko izbledelo,posto je halogenka bila unutra.

IMG_20140320_134157.jpg

 

Kad budem skupio NOVCE za projektore,skidace se farovi,koji su na kolima  (Kinez,naravno)  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakse je otvoriti kopije, kod njih je dosta meksi onaj lepak nego na Valeo faru. Meni se od temperature deformisalo prednje staklo (plastika) posto sam grejao far u rerni, a okrenuo ga ka gore, prema grejacu.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo fenom grejali i to sa onom duvalicom usmerivacem

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam uzeo od kolege,industrijski fen.Fora je samo da se greje onaj crni deo plastike.Nikako providnu plastiku (iliti staklo),posto je posle zeznuto vratiti,izdeformisace se sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba dosta strpljena,kazem ti.Mora sporo da se greje,jer ce se otopiti plastika.Ja sam sigurno 45 minuta grejao i za par minuta otvorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si za 35e u Boru,Nemke je te kupio i prezadovoljan je

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za milosminju i zemunca1993,da li ste mozda nakon ugradnje projektora,mozda stavljali neka daylight svetla.Posto cu ja da ugradjujem proj. cim mi stignu,pa ne bih bas da mi preko dana stalno gori svetlo na novim projektorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo nista to radili mada ja kad budem sebi ugradjivao ide LED H1 u ogledalo dugog i to neka sljaka na poziciju a cim se upali oboreno to da se gasi

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis to da izvedes,ako ces povezati preko pozicije? Ja imam neke h7 smd sijalice,pa sam razmisljao da stavim gde su duga. Inace katastrofalno lose svetle,pa nece smetati drugima u saobracaju. Ne znam samo da me panduri ne cimaju zbog toga.

Послато са Telenor Touch Plus користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ove sijalice sam mislio.Kad ih stavim u duga,nista ne svetle,takoreci,katastrofa.Njih planiram da stavim,pa neka svetle sa kratkim.Sta vi mislite?

 

IMG_20140328_184055.jpg

Edited by Ivan
Umanjena slika, postavljajte preko Postimage, opcija Thumbnail for Forums

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u duga svetla stavio slicne led sijalice ali sam ih povezao na poziciju i izmedju stavio ponistivace greska i slaka super. Stedim projektore i xenone a imam daylights.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, jel imas ti maglenke mozes i umesto njih neke led sijalice da stavis, one se pale nezavisno od kratkih ... a duga ti ostaju za blicanje i za svaki slucaj, jednom mi sw desilo da sam bio sa drugarom u kolima i dok je jedan pandur proveravao, drugi je terao drugara da pali duga, pa migavce, pa da koci ... da vidi da li rade sva svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam maglenke jbg,da imam drugacije bih.Projektori mi stizu za nedelju dana,pa sam mislio kao daylight da mi budu ove ledovke na dugim svetlima.Ne znam da li po zakonu mora da ti bude ispravan blic u svakom trenutku?Svi znamo kako projektori rade tj., na kom principu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam citao u satu, da je vozac duzan da koristi duga svetla nocu, naravno kad mu ne ide niko u susret i kad nikog ne ometa, zato se vodim logikom da duga svetla treba da budu ispravna

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu me dirali panduri do sada, jer kolicina svetlosti koja se sobija ovakvim povezivanjem odgovara propisima i zakonu, nikome ne smeta u voznji, a sve sok je tako mozes da vozis bez cimanja.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to mi je dosta bitno. Stedicu projektore a i xenon. Kazi mi,kako onda nocu vozis,sa ukljucenim dugim i projektorima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sto su ukljucena duga svetla sa ovim sijalicama nikome ne smeta jer one ne bacaju nesto puno svetla. Uradi ovako i bice odlicno veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...