Jump to content
FAS Goran
milosminja

Fiat Punto mk.2a - ugradnja Bi-Xenon Morimoto projektora

Recommended Posts

Pa neće biti baš funkcionalno dnevno ako ga spojiš na instalaciju pozicije, jer, dnevno treba da sija mnogo jače, bukvalno direktno u vozača koji dolazi u susret, OK možeš ti staviti neki jak H1 LED, ali šta kad padne mrak, to će da razbija koliko će da smeta svima ostalima...

 

Treba da se napravi jedna instalacija preko releja, da se dnevno svetlo (u ovom slučaju recimo H1 LED koji stoji na mestu dugog svetla) upali 5 sekundi nakon što se startuje motor, znači automatski, i da se ugasi čim upališ poziciju/oboreno svetlo. To neko ko se iole solidno razume u struju može da ti napravi za 10 minuta.

Navodno ovaj set radi tako da gasi Daylight kada se upale kratka svjetla:

http://www.ebay.com/itm/NEW-12v-Daytime-Running-Light-DRL-Relay-Harness-Auto-Car-Control-On-Off-Switch-/251299030321?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a8296e531

 

Da li ovo valja čemu?

Samo ne znam na koji način se povezuje odnosno kako i kad pali daylight i skonta kad da se ugasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, treba ga spojiti na alternator ili tako nešto, odnosno nešto što daje struju tek kad se upali auto, a imaš ove dve žice koje spajaš na oboreno svetlo, čim one dobiju struju od oborenog svetla, gase DRL, to je ustvari to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači dobar je ovaj relej i nudi takvu mogućnost? Ok onda naručujem. Ima par varijanti na Ebayu mada slično izgledaju i vjerujem da isto rade. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba nam ovde neko ko se razume u te releje i šeme, jer verujem da za 300 dinara ovde u bilo kojoj elektro prodavnici možeš kupiti sve te delove i sastaviti isto to što se na ebayu prodaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto mi se cini da, bar po Fiatovoj nomenklaturi postoje dva modela:

prvo je bio Fiat Punto mk2, a zatim od 2003, Fiat Punto mk2 revision B.

Dakle, po Fiatu, izgleda da mk2a i ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro necemo zalaziti da li je mk2a zvanicna fiatova oznaka, ali je opste poznata cinjenica da se prva verzija punta mk2 naziva mk2a, da li je zvanicna ili neka da kazem virtuelna/internet prihvacena oznaka nije toliko bitno

Ako stavimo naslov teme u mk2, neko bi (sto naravno nece biti slucaj) mogao da pomisli da se ova procedura oko MM sociva odnosi i na mk2a i na mk2b punta sto, kao sto sam vec rekao, nikako ne moze biti slucaj...

Uostalom imamo brdo drugih tema na forumu koje su naslovljene sa mk2a, pa sad bas iz nekog razloga menjati ih sve u mk2, i onda posle odgovarati na pitanje i praviti zbrku oko -"a da li se ovo odnosi i na mk2b ili samo na prvu verziju" - slozices se da nema potrebe. 

Mk2a i svi znaju o cemu se prica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta kaže za ovaj relej 

 

cxcb5602.jpg

 

...na ebay-u

 

 

Different install way , will have different function
like following:
1 :connect battery positive and negative  : in this way ,no matter you start on the car or off the car ,the drl still on

2 :negative of wire connects  negative of battery , connect positive of wire to car igniter ,yellow wire to headlight:  in this way when start engine ,drl will be off

3:connects negative of wire to battery ,positive wire to car igniter ,don't connect yellow wire to head light : in this way ,when engine is off ,drl will be off too,when start on engine ,drl will be still on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači dobar je ovaj relej i nudi takvu mogućnost? Ok onda naručujem. Ima par varijanti na Ebayu mada slično izgledaju i vjerujem da isto rade. Hvala!

 

Ma ja sam mislio na obican relej od 200 dindzi. Nadam se da nisi vec narucio.

mikro_relej.jpg

 

Na LED dnevno svetlo dovedes - odakle hoces

+ od kontakta ide na br. 30 na releju

sa br. 87a taj isti plus ide na LED dnevno svetlo

na br. 85 dovedes - isto odakle ti je zgodno

na br. 86 dovedes + sa pozicije

 

Kad to sve povezes dnevno svetlo ce se upaliti cim das kontakt, i radice dok god ne upalis poziciju ili ne skines kontakt. LED ne trosi mnogo struje, tako da ne opterecuje ni akumulator prilikom startovanja motora.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremam se uskoro na ovaj poduhvat pa me interesuje gde moze da se kupi ovaj lepak ili nesto na taj fazon da sluzi svrsi

 

Vidi se na snimku na koji lepak mislim.

I kako posle poliranja stakla fara da ga zastitim,cime se to zasticuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio sivu ABRO diht masu, i nisam stavljao far u rernu kad sam ga zatvarao.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih bas nesto ovako namenski za far,da sutra po potrebi mogu opet da ga otvorim

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjeno pravo pedantno,jesi ti to sam ukapirao kako se radi ili? Ja sam to uradio identicno,ali prije par mjeseci :D Isto razmisljamo :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja kazem koju,uspesno montirani projektori od strane Nemketa i moje malenkosti,razlika i vise nego ocigledna!Postupak otvaranja fara je ranije opisan.Za zatvaranje fara koriscen silikon Sika Flex 11 FC.Kao sto je Vule ranije rekao,deo starog nosaca sociva se koristi prilikom montaze morimota,dva rupe su se oklopile a za druge dve sam napravio nosace od lima(zbog nedostatka vremena nisam slikao sve korake).Jos jedna stvar koju sam modifikovao je i nosac onaj veliki unutar fara,donji deo nosaca je udarao u solenoid morimota pa je deo morao biti odsecen(na slici obelezeno crveno).Sve ostalo je vec opisano.Opet kazem,zbog nedostatka vremena nismo slikali sve ali kad ja za koju nedelju budem sebi ugradjivao projektore ide detajni foto sesn :)
 
IMG_20140314_163205.jpg  IMG_20140314_165940.jpg
 
20140313_151454.jpg  20140313_173431.jpg  IMG_20140314_171236.jpg
 
Obelezen je deo na koji sam mislio da treba da se secne
 
cxcb5123.jpg    IMG_20140313_203229.jpg
 
Jedan far std projektor

20140313_193602.jpg 

Jedan far Morimoto projektor
 
20140313_193609.jpg 
 
I gotov posao!
 
IMG_20140314_202354.jpg  IMG_20140314_202358.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi far sam otvorio ja sam za 30-45min.Problem je samo otvoriti ga bez da se totalno pohebe posto je nemoguce otvoriti far na finjaka...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro izgleda konacan rezultat.Jedino mi se nikako ne dopada nacin na koji je otvoren far,poprilicno je razvaljen kanal u koji se ubacuje staklo.Jesi li na kraju bio zadovoljan ucinkom silikona ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stegao se,ostao je elastican malo na kraju,Nemke se ne buni,valjda ne ulazi voda :D

Ja cu definitivno sebi da secem kuciste fara pa cu lemilicom posle da zatvorim seceni deo

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...