Jump to content
FAS Goran
milosminja

Fiat Punto mk.2a - ugradnja Bi-Xenon Morimoto projektora

Recommended Posts

Pozdrav. Pitanje za morimoto projektor hteo bih da ugradim u mareine farove sa socivom  imam jedan par farova viska i imam ksenone a nabavio bi i projektore. Koliko je komplikovano ih ugraditi dali mora da se prepravlja puno , dali je neko radio na marei to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se pravi adapter za Morimoto, nije jednostavno. Mozes ga praviti od nule, a mozes iskoristiti i fabricke valeo projektore kojima odseces okvir soljice i tako ih spakujes, tako sam ja kod sebe na Bravi odradio :) Ima zezanja, ali nije nemoguce :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Vule said:

Mora da se pravi adapter za Morimoto, nije jednostavno. Mozes ga praviti od nule, a mozes iskoristiti i fabricke valeo projektore kojima odseces okvir soljice i tako ih spakujes, tako sam ja kod sebe na Bravi odradio :) Ima zezanja, ali nije nemoguce :) 

I funkcioniše bez greške već pet godina. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjem ovo na Aliju (vec ih je neko pomenuo ranije)

https://www.aliexpress.com/item/Double-ring-BI-xenon-projector-lens-with-CCFL-Angel-Devil-eyes-with-h1-h4-h7-9005/906196924.html

 

Onda nadjem isto (ili slicno) na KP

http://www.kupujemprodajem.com/BI-projektori-MORIMOTO-40402722-oglas.htm?filter_id=161060#photoBig

 

Da li je moguce da je kod nas jeftinije nego da se naruci sa Alija?

Cini mi se kao dobra fora, dobije se i projektor i angels eyes kao dnevno svetlo u jednom.

 

Mislio sam da sam zavrsio sa farovima, prosle godine sam kupio originalne Valeo ful reparirane i ispolirane farove, stavio xenone, extra, al sad kad sam procitao celu temu...

Nego mi sad frka da ih otvaram, mnogo su dobri, ne magle, cisti i sjajni, da nesto ne zaj....

Mada imam i stare farove, isto original, al moraju skroz da se srede, mozda cu da vezbam na njima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje rasturio na fiat marei ali nemogu da skontam ovo preko slika i objasnjenja kako da ubacim projektore jel moze neka pomoc?  Stare difuzore sam obrusio i ubacio novi u stari difuzor, nemogu da skontam taj nosac sociva kad ga isecem sta dalje kako ga spojiti sa novim projektorom rupe se nepoklapaju. Dali treba novi difuzor ili solja kako li se zove , da se prosece stari pa da se provuce da izadje i navoj od novog difuzora pa da ga stegnem ili kako? Pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ne odgovaraju, možeš naći i perforiranu čeličnu traku, ili ovako nešto:

images?q=tbn:ANd9GcSWSRIQ7_X7IcCrPdykeHw

 

ove ravne pa ih obradiš kako tebi odgovara, razmak rupa i sl. Uzmeš male šrafove sa maticom i spojiš Morimoto šolju sa nosačem u faru. Ja sam tako rešio i ok je. Ove rupe malo prošlicaš kako bi se sve pogodilo. Ima zezanja ali se isplati

 

I preproruka. Prvo uzmi svoj far takav kakav jeste, stavi ga na ravno, obeleži to mesto, upali sijalicu u faru i obeleži gde baca na zid. Ovo je kako bi imao orijentir kako da postaviš projektor. Ako možeš da napraviš razdaljinu 3-4 m to je bolje.

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ja sam tako nesto razmisljao da uradim ali nisam siguran da cu ga dobro ucentrirati, mada i na nosacu projektora ima samo dve rupe u donjem delu a u gornjem je neki osigurac kopca koja drzi taj deo projektora

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadjem ovo na Aliju (vec ih je neko pomenuo ranije)
https://www.aliexpress.com/item/Double-ring-BI-xenon-projector-lens-with-CCFL-Angel-Devil-eyes-with-h1-h4-h7-9005/906196924.html
 
Onda nadjem isto (ili slicno) na KP
http://www.kupujemprodajem.com/BI-projektori-MORIMOTO-40402722-oglas.htm?filter_id=161060#photoBig
 
Da li je moguce da je kod nas jeftinije nego da se naruci sa Alija?
Cini mi se kao dobra fora, dobije se i projektor i angels eyes kao dnevno svetlo u jednom.
 
Mislio sam da sam zavrsio sa farovima, prosle godine sam kupio originalne Valeo ful reparirane i ispolirane farove, stavio xenone, extra, al sad kad sam procitao celu temu...
Nego mi sad frka da ih otvaram, mnogo su dobri, ne magle, cisti i sjajni, da nesto ne zaj....
Mada imam i stare farove, isto original, al moraju skroz da se srede, mozda cu da vezbam na njima
 

Nisu iste velicine ono sa AE je 3 inca projektor, a sa KP 2.5 inca, a koliko vidim projektor sa KP je starije generacije Morimota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da svi u Punta ugradjuju te od 2.5 inca, ne znam da li od 3 inca moze da stane?

Sad sam se primio da ubacim, pored projektora, i led traku za dnevno svetlo i zmigavac u jednom, izgleda mi mnogo dobro.

Evo slika, nije far od Punta ali je isti princip, cena je oko 20-30e, zavisi od kvaliteta:

image-0-02-05-1688abdce0e605d435ba7114b5

 

image-0-02-05-39d43b02adbe39d3017ab5aac7

 

image-0-02-05-8f48d928baadb8703eaa3d3a10

 

image-0-02-05-ef7d45576ef6efdf2c6a380671

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas uspeo da nadjem na forumu neku temu gde ima mozda neko uputstvo kako ovoriti far na puntu, ofarbati senila, ugraditi projektore i recimo ugraditi Angel Eyes prstenove.

 

Jedino sto sam nasao na internetu je kako da otvorim far recimo ovaj klip, da li je tesko to sve povezati da ne napravim neki kurslus :)

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imaš i ovde:

 

 

Najveći zaheb je fiksirati sočiva jer nisu ista kao i fabrička. Mali savet, pre nego što rasturiš sve, uzmi na nekom zidu označi kako ti far baca da bi znao kasnije da podesiš. Stavi far na ravno na nekih 4m od zida i onda spram toga šteluj kasnije far.

Ostalo je sve jednostavno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic  hvala druze,

 

jos ranije sam ovo hteo da uradim al nikako da skupim mu.a :) Hteo sam i kod yuhice da odnesem al uvek iskrsne nesto drugo...

 

Moze da mi bude problem to sto nemam garazu, ne znam koliko dugo moraju da se suse farovi ako zalijem silikonom koji je yuhica savetovao u jednoj temi. 

Verovatno bih zagrevanjem uspeo da ih otvorim, farbanje i Angel Eyes ne bi trebalo da bide problem, to mogu na poziciju da zakacim. Jedino me brine ako moram da secem nesto i prepravljam da bih ugradio projektore tj Bixenon. A na netu nema nigde ceo postupak na Puntu Mk2b

 

 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i ovu temu, ali je Mk2a u pitanju. Nije isti far, ali je i ovaj rasklopljen do kraja. 

+ google je extra stvar ako znaš da definišeš šta tražiš :D

 

evo ovde rastavljeno sve:

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?PHPSESSID=jhdamrklhjt9pbkct74v6bqjn2&topic=22020.msg343921#msg343921

 

Ironija, u pitanju vw forum

Edited by andreja.micovic
dopuna info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da pogrešiš. Na projektori imaš crvenu (+12v) i crnu (masa). To spojiš na +12v od dugog svetla i na masu koja dolazi na far.

Dakle, obavezan je unimer. Daš kontakt, upališ duga i na konektoru od dugih svetala vidiš koja je +12v a koja masa. 

 

Ja sam kod sebe sve to rešio u faru. Kad se rastavi plastika, sa konektora idu crvena žica koja ide direktno na sijalicu i crna žica koja je nakačena na masu fara. Pošto je u pitanju H1 sijalica, masu dobija preko metalnog dela fara a +12v ide direktno na sijalicu. 

U faru sam te 2 žice blankirao, spojio od sočiva crnu i crvenu, zalemio i izolovao. Mislim da je i na puntu slično, da je H1 sijalica. Kad rastaviš far biće sve jasnije. Pre sklapanja samo proveri kad spušta klapnu na sočivo tako što ćeš dovesti +12v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko slike toga sto je pravio, posto slike ovde nisu vidljive vise.

Farovi su mi ocajni pa planiram da ih prepravim sto pre, ako ima neka mi pusti slike na PP.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sane2424

Ako su slike na Postimage, samo u linku izmeni ".org" na ".cc" .

Verovatno su slike iz perioda pre nego sto je omoguceno kacenje istih direktno na FLCS server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, potrebna mi je pomoc oko ugradnje morimoto univerzalnih projektora. Naime za ove projektore bi trebalo doraditi nosace kako bi ravno stajali i bili ucvrsceni kako treba. Postojala je stara tema sa sve slikama gde je objasnjeno i slikano sve korak po korak, ali slike nisu vise dostupne. Napisano je da treba iseci pojedine delove sa starog projektora i iskoristiti ih kao nosace za novi, mada ja ne bi eksperimentisao. Ako neko ima slike ili mozda moze da bolje pojasni bio bih mu zahvalan. 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pavke11

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

Ako su slike na Postimage, u samom linku slike zameni ekstenziju ".org" sa ".cc", za prvu pomoc.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pavke11

Slike iz prva dva posta ove teme su prebacene sa Postimage na FLCS server, pa sada mogu regularno da se pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,ima jedno pitanje vezano za farove, drugar je kupio Z-10 sa losim faoriva neki zamnski posto je auto bio lupan. E sad jel zna neko po ovom novom zakonu sta se desava sa morimoto bi xenon projektorima,jel da stavlja ili ne,hoce li proci tehnicki ako uspe da ubaci obicnu h1 sijalicu? Hvala svima unapred na odgovorima

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/15/2019 at 3:47 PM, Zlajabg said:

Pozdrav drugari,ima jedno pitanje vezano za farove, drugar je kupio Z-10 sa losim faoriva neki zamnski posto je auto bio lupan. E sad jel zna neko po ovom novom zakonu sta se desava sa morimoto bi xenon projektorima,jel da stavlja ili ne,hoce li proci tehnicki ako uspe da ubaci obicnu h1 sijalicu? Hvala svima unapred na odgovorima

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

To i mene zanima. Upravo ugrađujem projektore, halogena sijalica ne može da stane pa me baš zanima šta će biti na tehničkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko budu rigorozni punto mk2b (sa širokim farovima) ne može proći tehnički jer farovi nisu fabrički. Znači mora atest, saglasnost proizvođača...

Na punto mk2a (uži farovi) i fabrički postoje projektori tako da se samo zamene. Ako je ljudski upakovano, balasti sakriveni lepo nema problema na tehničkom ni sa ksenonima. Naravno, preporuka da sijalica bude što bliže boje halogenoj (npr 4300k).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...