Jump to content
FAS Goran
amelonix

Lancia Lybra - ne rade žmigavci / stalno sijaju

Recommended Posts

I meni se to desavalo na Lybri,da pokazivaci pravca neprekidno svetle. Crkao relej/automat za migavce,nalazi se ispod volana kad se skine zastitna obloga,lako je uocljiv,plave boje relej.Mrzelo me da jurim  trazim novi,a bio kod drugara koji rastura Fiate,i stavio polovni od Fiat Stila,radi bez greske.  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan čudan problem sa centralnom bravom. Centralnu brava radi preko daljinskog ključa, dakle mogu da otključam i zaključam auto ali se sva četiri migavca ne pale prilikom zaključavanja/otključavanja.

Proverio sam ablender, rade svi migavci, takođe proverio sam i dugme sva četiri migavca i to je ok.

Moram da napomenem da je auto bio kod limara,menjano je parče sajtne i od kad sam uzeo auto primetio sam kvar.

 

Pošto zaključavanje/otključavanje radi pretpostavljam da se resiver nije raskodirao, ostaje mi da probam drugu centralu kod suvozacevih nogu.

Da li može da se ubaci druga centrala bez kodiranja ili mora da se kaći na dijagnostiku?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, zeks87 said:

Da li može da se ubaci druga centrala bez kodiranja ili mora da se kaći na dijagnostiku?

Ne može bez kodiranja. Baci pogled na nekoliko postova, počev od ovog:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60167-lancia-lybra-ne-radi-daljinsko-zaključavanje/&do=findComment&comment=1329799

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update

Večeras odradio dijagnostiku, izvacio grešku U1600 electronic key.

Uspeo da obrišem grešku.

E sad izdahnuo je akumulator,čekam da se napuni pa da probam.

 

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje jedno, nemam nikakav problem. Zasto nekad kad zakljucam auto zapisti jednom a nekad dva puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaskabgd jel imas samo fabricku centralnu bravu ili imas i neki aftermarket alarm? Jer nema sta da pisti kada je samo fabricka centralna, mozda te zeza nesto oko tog alarma? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki je alarm ima onu lampicu iznad volana, a centralna ide preko skakavca pa predpostavljam da je i ona fabricka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem da sve radi kako treba, alarm sa aktivira pri zakljucavanju a deaktivira prilikom otkljucavanja. Zakljucavanje otkljucavanje... sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nasao sam u manualu. 2 x BEEP i 2 x migavci zasijaju prilikom otkljucavanja i to je tako kod mene. Sto se tice zakljucavanje, treba jedno dugo BEEP sa upaljenim svim migavcima otprilike 3 sekunde. Ali ako zapisti jos jednom, sto je slucaj kod mene a nekad i ne, ima neki problem:

 

door/bonnet/boot open or faulty sensor

fixed light: faulty volumetric or anti-lift sensor

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/27/2019 at 2:22 PM, zeks87 said:

Imam jedan čudan problem sa centralnom bravom. Centralnu brava radi preko daljinskog ključa, dakle mogu da otključam i zaključam auto ali se sva četiri migavca ne pale prilikom zaključavanja/otključavanja.

Proverio sam ablender, rade svi migavci, takođe proverio sam i dugme sva četiri migavca i to je ok.

Moram da napomenem da je auto bio kod limara,menjano je parče sajtne i od kad sam uzeo auto primetio sam kvar.

 

Pošto zaključavanje/otključavanje radi pretpostavljam da se resiver nije raskodirao, ostaje mi da probam drugu centralu kod suvozacevih nogu.

Da li može da se ubaci druga centrala bez kodiranja ili mora da se kaći na dijagnostiku?

Rešen problem!

Zamenjen relej za migavce kod vozačevog brisača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...