Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ekleston nije više prvi čovek

Recommended Posts

berni%20eklston.jpg

 

Direktor Formule 1 Berni Ekleston odlučio je da se povuče sa te funkcije nakon što je u Nemačkoj protiv njega podignuta optužnica zbog nuđenja mita i malverzacija u iznosu od čak čak 45 miliona funti.

''Nakon sastanka sa bordom direktora Ekleston je predložio, a bord je prihvatio njegov predlog o povlačenju sa mesta prvog čoveka kompanije koja rukovodi takmičenjem'' - saopštio je odbor koji upravlja Formulom 1. Engleski milijarder je izjavio da nije kriv za ono za šta ga optužuju te da će to i dokazati na sudu u procesu koji će početi u aprilu. U međuvremenu će svakodnevno dolaziti na posao, ali će uglavnom biti skoncentrisan na sudski proces koji ga čeka.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi "Dinosaurusi" su i drzali ovu planetu na okupu a kako stvari stoje sa njihovim odlaskom sve se polako raspada i prelazi u neku bezoblicnu masu premda bi trebale ove nove generacije da to sve unaprede i poboljsaju. Sex Droga i Rock & Roll !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...premda bi trebale ove nove generacije da to sve unaprede i poboljsaju. Sex Droga i Rock & Roll !

 

& Red Bull izgleda :D, tj. pominje se šef tog F1 tima (Christian Horner) kao mogući naslednik Eklestona jednog dana. Pominjao se i pre ovog sada, videćemo...

On podržava Bernija:

http://www.dailymail.co.uk/sport/formulaone/article-2540012/Red-Bull-boss-Christian-Horner-backs-Bernie-Ecclestone-stay-charge-F1-regardless-bribery-verdict.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner i ja delimo misljenje, apsolutno. Sa druge strane, ako Berni tako kaze , potpuno se slazem.

Ja sam navikao na ovu F1 , u ovom obliku i ne znam kako bih izdrazao neke radikalne promene. Mada, sve je relativno.

Ipak, nesto kad valja, ja to ne bi' dir'o ! :D

Dok traje - neka traje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lauda umesto Eklstona?

 

lauda%2021.jpg

 
Kako pišu Vrele Gume, legenda Formule 1, Niki Lauda, koji je trenutno predsednik Mercedesovog F1 tima, glavni je kandidat za zamenu Bernija Eklstona. Tako bar tvrdi austrijski dnevnik ''Österreich''. F1 supremo, Eklston, prouzrokovao je popriličnu buru kada je nedavno rekao da bi prodaja mogla da se desi pre Božića. Reporter ''Sky Newsa'', Mark Klajnman, tvrdi da je vlasnik Majami Dolfinsa, Stiven Ros, podržan od strane China Media Capitala, u otkupu vrednom 8.5 milijardi dolara. Veruje se da investitori žele da osamdeset petogodišnji Berni ostane na čelu, dok neki drugi smatraju da bi Britanac trebalo da istupi sa svoje pozicije. Njegovi antiamerički, proputinovski komentari su uzburkali javnost pred trku u Ostinu, a šef Daimlera, Diter Ceče, pretpostavljeni Nikija Laude, rekao je nedavno da F1 mora da se proširi van okriva televizije. ''Njemu je teško da razume nove medije i digitalnu eru? Može biti'', rekao je za CNN bivši F1 vozač, Mark Veber. ''Međutim, postoji mnogo drugih stvari koje je on utvrdio i odlično odradio. On voli svoj staromodni stil obilaženja i odlučivanja gde će promoteri imati svoje događaje i on će se držati tih pravila koje prati već dugo vremena, to je prosto on.''
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eklston još tri godine na čelu Formule 1

 

133601-ekleston.jpg

 

Šef Formule 1 Berni Ekleston (80) rekao je danas da će ostati još tri godine na čelu najbržeg trkačkog cirkusa, uprkos tome što će američka kompanija Liberti medija postati većinski vlasnik. Liberti medija, čiji je vlasnik Džon Malon i koja već ima 35 odsto udela u Formuli 1, uskoro će preuzeti kontrolu Formule 1 u poslu vrednom 8.5 milijardi dolara. ''Novi vlasnici hoće da ostanem još tri godine. Žele da im pomognem sa svakojakim obavezama, a za to je potrebno vreme'', rekao je Eklston za agenciju Rojters. Sastanak odbora Formule 1 zakazan je za 13. septembar, kada bi zvanično trebalo da bude sklopljen posao.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozli: Ako se vlasnici budu mešali, Eklston će otići

 

eclestone.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, nekadašnji prvi čovek Svetske automobilske federacije Maks Mozli rekao je da će Berni Eklston napustiti Formulu 1 ako mu se novi vlasnici šampionata budu mešali u posao. Preuzimanje Formule 1 od strane grupe ''Liberti medija'' potvrđeno je prošle nedelje, a Mozli ističe da je novim vlasnicima potreban Eklston da bi bolje upoznali svoju novu akviziciju. Prema postignutom dogovoru, Britanac će i dalje voditi Formulu 1 u narednom periodu. ''Ti ljudi bi mogli da preuzmu aktivniju ulogu, da na neki način vode Formulu 1, ali bi to moglo da ih dovede do konflikta sa Bernijem. Veća je verovatnoća da će sarađivati'', istakao je Mozli. Mozli je naglasio da očekuje da Formula 1 nastavi istim putem pod novim vlasnicima, uprkos potrebi za Eklstonovim naslednikom, pošto će Britanac narednog meseca napuniti 86 godina. ''Mora da se nađe naslednik pre ili kasnije, osim ako je Berni besmrtan, a sumnjam u to. Pretpostavljam da će ovo biti deo tog procesa. Što se tiče generalne skile, sumnjam da će se bilo šta promeniti jer i oni donose neku ekspertizu. S druge strane, Berni donosi neverovatno veliko znanje o Formuli 1 koje oni ne bi imali, tako da im je potreban. Biće zanimljivo videti šta oni žele da se uradi, pored svega što je već učinjeno'', naglasio je Mozli.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eklston više nije glavni u Formuli 1

 

f1%20ekleston.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, Britanac Berni Eklston od danas više nije prvi čovek Formule 1. vremešni Berni je potvrdio da su ga smenili novi vlasnici iz ''Liberti medije''.

''Ja više ne vodim kompaniju. To je zvanično. Moje mesto zauzeo je Čejs Keri'', izjavio je Eklston. On je dobio novu funkciju, a najavio je i da će prisustvovati samo pojedinim trkama Formule 1. ''Moj novi položaj je nešto kao počasni predsednik. Ja sam to prihvatio, ne znajući šta to znači. Moji dani u kancelariji će biti spokojni. Možda ću da posetim nekoliko trka. I dalje imam prijatelje u Formuli 1 i imam dovoljno novca da sebi to priuštim'', naveo je Eklston. Njegovo bogatstvo prošle godine procenjeno je na 3.1 milijardu dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ecclestone neće pokretati paralelno takmičenje Formuli 1

 

formula-1_2172230b.jpg

 

Bivši vladar Formule 1, Bernie Ecclestone najavio je da neće pokretati takmičenje koje bi moglo da preuzme publiku ili sponzore od postojeće Formule 1. Bernie je u Formuli 1 proveo 50 godina, stvarajući je od samih početaka, a izjavio je da će i dalje promovisati to takmičenje. Za novog vlasnika je imao samo reči hvale naglašavajući da će dodatna sredstva koja planiraju da investiraju dodatno ojačati ovo takmičenje i vratiti brojnu publiku i sponzore.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klarkson: Eklstonov odlazak dobra stvar za F1

 

clarkson%20amazon.jpg

 

Nekadašnji voditelj kultne emisije Top Gear Džeremi Klarkson rekao je da je dobra stvar za Formulu 1 to što Berni Eklston više nije na njenom čelu. Eklston je prošlog meseca napustio funkciju koju je držao poslednjih decenija, a pre nekoliko godina bio je Klarksonov gost u njegovoj emisiji. 86-godišnji Britanac je tom prilikom sredio Klarksonu da zajedno sa svojim kolegama Džejmsom Mejom i Ričardom Hamondom provoza nekoliko krugova ulicama Monte Karla tokom trčakog vikenda. Eklston je tada bio Klarksonov suvozač u trkačkoj verziji Sitroena DS3. ''Bernijev odlazak je verovatno dobra stvar pošto će to biti samo šou, a ne samo alat da bogati ljudi postanu još malo bogatiji'', rekao je Klarkson. Klarkson je dodao da Formula 1 treba da nauči nešto od NASCAR Sprint kupa, pošto su joj novi vlasnici Amerikanci, koje predvodi Eklstonov naslednik Čejs Keri. ''Pošto je Čejs Amerikanac, ne postoji sumnja u to da Amerikanci imaju osećaj za teatralnost. Možete da kažete šta god hoćete za NASCAR, ali oni svakog vikenda pune stadione od 250.000 mesta, kao nijedan sport na Zemlji. Formuli 1, tačnije bogatim matorcima koji je vode, treba reći da je sve to zbog navijača. Jedino što će njih zadovoljiti, a ujedno i povećati broj sponzora jeste uzbuđenje, a Amerikanci znaju čemu se ja nadam'', rekao je Klarkson.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eklston se žali: I osoblje Formule 1 ne sme da priča sa mnom

 

ecc.jpg

 

Kako prenosi Beta, nekadašnji prvi čovek Formule 1 Berni Eklston rekao je da ''ne može ništa da uradi'' od kada su ga novi vlasnici takmičenja sklonili u stranu. Novi vlasnik Formule 1, Liberti medija, dodelio je Eklstonu titulu počasnog predsednika, dok je poziciju izvršnog direktora zauzeo Čejs Keri. Takav potez nominalno je zadržao Britanca u upravi, ali bez pravih ovlašćenja. ''Ne mogu ništa da uradim. Čak je i osoblju rečeno da ne treba da priča sa mnom. Žele da se otarase ere Bernija. Uvek mi govore istu stvar i misle da me to čini srećnim, ali nije tako. ''Uradio je super posao, ali je vreme da se ide dalje''. Možda su i u pravu'' - rekao je Eklston.

Eklston je kazao da je bio iznenađen što je sklonjen u stranu, zato što mu je iz Libertija u početku rečeno da žele da on ostane izvršni direktor u prvoj fazi vladavine novih vlasnika. ''Da li sam bio iznerviran kada su mi rekli da se sklonim? Nisam. Kako razumem stvari, ako neko želi da kupi automobil, onda želi i da ga vozi. Bio sam malo razočaran jer su me pre kupovine pitali da li želim da ostanem u naredne tri godine ako preuzmu F1, i ja sam rekao da hoću, ako budem spreman i kompetentan. Tako da sam bio pomalo iznenađen kada su mi dan posle kupovine rekli da odem, jer Čejs želi da bude glavni. Čejs mi je to rekao u lice'' - kazao je Eklston. Nekadašnji prvi čovek F1 često je bio na meti kritika jer je delovalo da je zainteresovaniji da zaradi što više novca deoničarima umesto da razmišlja o dugoročnom interesu takmičenja. On je rekao da zavidi Čejsu što će moći drugačije da funkcioniše. ''Vodio sam biznis tako da deoničari imaju što veći profit. Znao sam da prethodni vlasnici Si-Vi-Si (CVC) žele da prodaju kompaniju, tako da sam radio sve što sam mogao da ona dobro zarađuje da bi mogli da je prodaju. Pustili su me da vodim posao onako kako mislim da treba. Užasno zavidim Čejsu jer je u lepoj poziciji da može da uradi mnogo stvari koje sam ja hteo a nisam mogao'' - rekao je Eklston.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekleston: Ne žele me na trkama, samo pričaju

 

ecc.jpg

 

Legendarni Berni Ekleston osuo je paljbu na čelnike ''Liberti medije'', koja sada vuče i konce u F1 karavanu. ''Jednostavno, nisam poželjan na trkama. Ne žele da me vide tamo. To mi baš nije normalno za nekog ko je toliko dugo bio tu i bez koga oni ne bi bili tu''. Britanac je dao i ocenu njihovog rada. ''Njihov rad? Samo priča, ništa delo. Rekli su, sarađivaće sa mnom, sada me teraju. Rekli su, bolidi će biti ujednačeniji, a razlika nikad veća. Samo pričaju'', objasnio je Ekleston. 86-godišnjak je potvrdio i to da bi voleo da vidi Roberta Kubicu u bolidu Vilijamsa sledeće sezone.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šokantne i sulude najave: Biće više sudara u Formuli jedan

 

toro roso 111.jpg

 

Nešto što zvuči van svake pameti, ali je izgleda bitnije da se dobro ''proda'', čak i po cenu nečijeg života. Šef tima ''Toro Roso'', Franc Tost, govorio je za nemačke medije kako je plan čelnika Formule jedan da u narednim godinama povećaju broj sudara na stazi, i tako povećaju popularnost i gledanost, a ujedno i profit najbržeg karavana na svetu. ''Ljudi žele sudare, preticanja, neizvesnost i različite pobednike. Naravno, ne žele da se iko povredim, ali žele ponovo videti sudare!'' - rekao je Tost i dodao: ''Neki će me osuđivati zbog ovih izjava, ali ja samo prenosim ono što čujem od ljudi sa kojima se družim. Prijatelji mi znaju reći: U prošlosti smo na svakoj trci gledali samo prva dva kruga jer se redovno neko sudarao na startu. Sada toga više nema. Nažalost, to je stvarno tako. Zato, ili ćemo se prilagoditi i prihvatiti ono što navijači žele, ili će interes za F1 nastaviti da opada'' - objasnio je Tost.

Vozačima se ova izjava tek neće dopasti. Popularnost trka Formule jedan u poslednjih nekoliko godina zaista je opala, ali da li je ovo način da se vraća popularnost i profit ljudi iz fotelja?

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eklston: Često su crnci veći rasisti od belaca

 

eklston.jpg

 

Jedna od glavnih sportskih tema ovog leta svakako je rasizam, koji se nije ograničio samo na Ameriku posle smrti Džordža Flojda, već se prelio na čitavu zemaljsku kuglu. A kada je rasizam u pitanju ponešto zanimljivo ima da kaže nekadašnji prvi čovek Formule 1 Berni Eklston. Kako prenosi Sport Klub, na pitanje šta Formula 1 treba da uradi povodom ovog pitanja, Eklston je izneo stav o kojem će se sigurno pričati.

 

''Mislim da se niko oko toga nije naročito uzrujavao. Vozači su bili suviše zauzeti time da pobeđuju na trkama i druge stvari malo su bile u njihovom fokusu. Mislim da je sama Formula 1 previše zauzeta da bi se bavila pitanjem rasizma. Stvarno bih se iznenadio da se Formula 1 i svi njeni akteri ozbiljno time bavi. Mislim da se to diglo na previše veliki nivo u javnosti. Jedni misle da nisu jednaki, drugi misle takođe. Znam da su u mnogim slučajevima crnci veći rasisti od belaca'', rekao je Eklston. Aktuelni svetski šampion Luis Hamilton ozbiljno je u javnosti pokrenuo antirasističku kampanju. Međutim, deluje da se u sportu ona ne shvata dovoljno ozbiljno. Sam Eklston imao je zanimljivu poruku za Britanca: ''Nadam se da on to ne shvata suviše ozbiljno. Bio bih nesrećan kada bi bilo tako. Ipak, mislim da to ne utiče naročito na njega.''

 

''Eklston više nije deo Formule 1''

 

Posle kontroverznog intervjua bivšeg prvog čoveka Formule 1 Bernija Eklstona na temu rasizma, očekivano nije se mnogo čekalo na reakciju rukovodećeg tela ove organizacije.

''U vremenu kada je jedinstvo potrebno u borbi protiv rasizma i nejednakosti, mi se u potpunosti ne slažemo sa stavovima Bernija Eklstona, za koje nema mesta u Formuli 1 i društvu. Gospodin Eklston nema više nikakvu ulogu u Formuli 1, s obzirom da je organizaciju napustio 2017. godine, a njegova funkcija počasnog predsednika istekla je u januaru 2020.'', piše u saopštenju Formule 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton o Eklstonovim komentarima: Sada je sve jasno

 

149420-hamilton 01.jpg

 

Šestostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton rekao je da tužan i razočaran zbog poslednjih komentara nekadašnjeg prvog čoveka šampionata Bernija Eklstona o rasizmu. Eklston je poznat po svojim kontroverznim izjavama, a pošto je pre nekoliko godina rekao da je ''Hitler obavljao dobar posao'', sada je istakao da su ''crnci često veći rasisti od belaca''. Iz Formule 1 su se distancirali od tih komentara, uz naglasak na to da 89-godišnji Britanac više nema veze sa tim šampionatom, kao i da mu je u januaru istekla funkcija počasnog predsednika.

 

''Izuzetno je tužno i razočaravajuće pročitati te komentare. Berni je van ovog sporta i drugačija je generacija, ali je upravo to ono što je pogrešno - neupućeni i neobrazovani komentari koji će nam pokazati koliki put društvo još mora da pređe pre nego što se desi prava jednakost. Sada mi sve izgleda kristalno jasno što ništa nije rečeno, niti urađeno da bi naš sport bio raznolik ili što se niko nije pozabavio rasnim uzvredama kojima sam izložen tokom karijere. Ako neko ko je vodio sport decenijama ima toliki nedostatak razumevanja za duboka pitanja sa kojima se mi kao tamnoputi ljudi suočavamo svakog dana, kako možemo da očekujemo da svi ljudi koji su na vrhu to razumeju. Sve počinje sa vrha'', istakao je Hamilton.

 

Eklston je bio na čelu Formule 1 do početka 2017. godine pošto je tu funkciju držao više od četiri decenije. ''Sada je došlo vreme za promene. Neću stati u želji da stvorim inkluzivnu budućnost za naš sport i jednake prilike za sve, da stvorimo sport koji pruža jednake prilike za pripadnike manjina. Nastaviću da koristim svoj glas da predstavljam one koji ga nemaju i da govorim u ime onih koji su nedovoljno zastupljeni da bi imali šansu u našem sportu'', poručio je Hamilton. Hamilton ima priliku da ove sezone izjednači rekord Mihaela Šumahera ukoliko osvoji sedmu titulu, šestu u poslednjih sedam godina.

 

Ovogodišnji šampionat Formule 1 startuje naredne nedelje Velikom nagradom Austrije, uz direktne prenose na Sport Klubu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...