Jump to content
FAS Goran
Milos911

Svećice za plin - iskustva

Recommended Posts

Da li je mozda neko probao ovo: http://www.ngkpartfinder.co.uk/files/LPG_info.pdf

NGK LPG svecice

Svecice specijalno prilagodjene vozilima koja imaju plin, kazu bolje podnose visu temperaturu sagorevanja koju generise plin, i imaju jos dosta prednosti u odnosu na standardne svecice...

 

Gledam sad ovaj njihov katalog, za mog punta imaju te neke preporucene, pa sta mislite da li uzeti i probati?

http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_commercial_extra.php?id=5642

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom autu imam Brisk Platinum LPG. Vec preko 20000km rade kao sat. Ne kineski...... :laughing: Neka ti one budu plan B, ako odustanes od NGK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mogao lepo da radi sa običnim ngk. bar je tako majstor rekao,a ja nisam proveravao jer sve zaista lepo radi. 2000 din su brisk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom autu imam Brisk Platinum LPG. Vec preko 20000km rade kao sat. Ne kineski...... :laughing: Neka ti one budu plan B, ako odustanes od NGK.

Takodje preporuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom autu imam Brisk Platinum LPG. Vec preko 20000km rade kao sat. Ne kineski...... :laughing: Neka ti one budu plan B, ako odustanes od NGK.

Ispravka-nije PLATINUM nego SILVER. A cena je ta. 2000 din za 4 kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pa duplo skuplje od obicnih NKG, tako da cu na sledecem menjaju staviti njih :)

Jesi li zamenio svecice i koje si stavio? Ono sto me vise zanima je koje svecice koristis(koristio pre zamene) 

 

Ja na svom autu imam Brisk Platinum LPG. Vec preko 20000km rade kao sat. Ne kineski...... :laughing: Neka ti one budu plan B, ako odustanes od NGK.

i ovako ih izgleda urekoh, jer motor povremeno stucne prilikom medjubrzanja oko 2000rpm

? Ako su to fabricki preporucene NGK DCPR8E-N, reci mi kako motor radi sa njima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa svecicama ispalo veeliko biiip :/

Ove do 1000din sto su mi rekli u kitkomercu nisu za mk2 nego mk3, sreca nisu ih imali na lageru pa nisam ni uzeo(tek posle shvatio sta su mi nudili)...

 

Otisao u drugu radnju, kaze prodavac da svi panduri iz uzica kod njega uzimaju svecice, voze istog punta kao i ja, i nadje on u katalogu te neke NGK, ista ta oznaka kao sto smo i ti i ja nasli, samo posle povlake nije N nego neka druga dva karaktera...

 

Uglavnom uzmem te, kod majstora kad ono prc - dvokrake... Bila frka, ja zurio, i reko stavljaj pa sta bude... Rade solidno, sta znam, ne primecujem neku razliku.

 

Da nisam bio u frci, ne bih slusao ni majstore ni prodavce, nego bih uzeo samo ono sto je 100% po katalogu. Fabrika je fabrika...

 

Pogledaj u ovom katalogu http://www.ngk.de/nc/en/product-finder/ kad nadjes punta imas preporuceno svecicu, a ispod nje bolju i skuplju alternativu... (konkretno DCPR8EIX ako ti je puntisa <2003 a ako je 2003 onda DCPR7EIX). Sledece cu te da uzmem jer verujem da su najbolje...

 

 

Edit: inace pre zamene mislim da su mu bile fabricke, da niko nije menjao pre mene....

Edited by Milos911

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas do sledecih novih  svecica ihahaj km. 20 000km si miran (bar mislim da je toliko). Tako da sada teraj sa tim ''pandurskim''. :police:

 Ja cu bas da skinem BRISK i stavim NGK obicne fabricke, sa N na kraju. Cisto da vidim da l' stvarno nece lepo da radi sa njima. 

Evo dve stranice za uporedjivanje dva spomenuta tipa svecica. 

http://www.ngk.de/nc/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/FIAT/PUNTO%25202/DCPR8E-N/8025/

http://brisk.rs/proizvodi/svecice/auto/silver/

 Uglavnom se razlika ogleda u tome sto TNGu treba jaca svecica i koja ce duze da traje jer su temperature sagorevanja vece, pa i habanje svecice brze. Koliko u svemu tome ima istine, najbolje znaju oni koji su koristili samo obicne svecice, a vozili na gas. Ocekujem da ce neko jos da se ukljuci u diskusiju. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto. Jos kad bi napisao koje su to obicne u tvom Puntu i da mozemo neke zakljucke da donosimo. :thumbsup: Sad mi pade na pamet da li  mozda zavisi od uredjaja do uredjaja koje svecice moze, a koje ne moze da podnese?

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vodim logikom, ako je fabrika to propisala to je to. Sad fazon je sto fabrika nije uzela u obzir plin, ali opet bolje je staviti fabricku svecicu pa plin nastelovati prema njoj, nego neku drugu pa onda sve ostalo stelovati prema njoj... Ono, nije da ima nesto mnogo da se steluje, al kapiras logiku :)

Ono sto je mozda i bitnije od svecica su kablovi, dzaba ti extra svecice ako su kablovi losi...

Inace veceras sam bio parkiran sa upaljenim motorom jedno 3h, i primetio sam da auto dosta podrhtava na momente, tipujem da su ove dvokrake svecice problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto. Jos kad bi napisao koje su to obicne u tvom Puntu i da mozemo neke zakljucke da donosimo. :thumbsup: Sad mi pade na pamet da li mozda zavisi od uredjaja do uredjaja koje svecice moze, a koje ne moze da podnese?

 

Uf, ne znam. Otisao u mass, dao im saobracajnu i ponudili mi 3 modela koja su preporucena. Obicne, LPG i one neke iridium. Ja uzeo obicne, oko 800 din/kom. Pitao plinadziju pre toga da li ima potrebe za nekim specijalnim svecicama, kaze da ne treba. Kod mene nema kablova nego svaka svecica ide direkt na bobinu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh da je 1.4 16V. Sledeci put cu ovako da gledam ispod avatara  :shock: .   I da stavim  :on2long:

Ma, smao da nabavim kljuc za svecice, pa probavam i originalne. Bilo bi dobro kad bi to bilo uradjeno i uz prisustvo dijagnostike, ali za pocetak ce ici samo uz pomoz moje audio-video dijagnostike.  :p

Milos 9111: Inace veceras sam bio parkiran sa upaljenim motorom jedno 3h, i primetio sam da auto dosta podrhtava na momente, tipujem da su ove dvokrake svecice problem....

Mozda kablovi? Imas bas tu temu oko variranja obrtaja. Nasiroko se pisalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, kao sto i sam rece, tripujes... :) nisu svecice

 

edit: ni kablovi

Edited by ZokiBubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rekoh ''tripujem'', vec tipujem, bez R.  :laughing:  E ,sad ako nije oko struje, moze biti i oko klapne gasa (obicno obrtaji idu gore dole) ili step motor. Sve ovo da se uzme sa velikom rezervom da ne izazovem neke velike sumnje u nesto sto je mozda banalna neka stvarcica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mojoj Bravi sa NGK, koje su stavljene po katalogu, presao 46000 i to 16000 samo benzin, ostalo plin. Trenutno su mi na autu neke Bosch, koje su isto stavljene po katalogu, posto kada sam menjao svecice, morao sam i kablove, pa sam se odlucio za Bosch koji je bio mnogo jeftiniji nego NGK. Sve u svemu, radi isto i sa Boschom i sa NGK svecicama, samo sto ce ove sadasnje verovatno ranije da odu u vecna lovista... Inace ako hocete prave svecice za plin, onda je najbolja NGK platinum serija koja je pravljena bas za Tng motore, samo sto jedna svecica kosta 25 evropskih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

NGK su po meni super svecice, BKR6EKC na mom autu su presle 35000 bez problema, 23 hiljade benzin, 12 hiljada plin.

Platina i srebro su skupe svecice, sad experimentisem sa Valeo Made in France svecicama, nabavio u AP sportu neku njihovu staru zalihu za 450 din 4 komada :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile ocisti ti klapnu i step za pocetak, to je bar lako. Mislim da je u tome problem.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info svjećice Lancia Lybra 1.6:

 

Original Part No BKR5EZ

OriginalStock No 7642

Cijena: 500 din/kom

 

LPGPart No LPG1

LPGStock No 1496

Cijena:2500 din/kom

 

Majstor za plin kaže da su fabričke sasvim OK, a i ostaje vam 8000 din u džepu što je oko 133 litra plina u RS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pricu dovedem kraju. Klapna je ociscena bez skidanja i kupljeni su novi kablovi Valeo. Istom prilikom stavljene i originalne NGK svecice koje su strpljivo cekale da se ponovo vrate na posao. Spoj "NGK i Valeo"  rade bez problema, Svecice su pre toga na benzinu radile 17ak hiljada km, ali i dalje su dobre. Cim primetite trzanje, cimanje, gutanje knedle prilikom ubrzanja, posumnjajte i proverite kablove i/ili svecice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info svjećice Lancia Lybra 1.6:

Original Part No BKR5EZ

OriginalStock No 7642

Cijena: 500 din/kom

LPGPart No LPG1

LPGStock No 1496

Cijena:2500 din/kom

Majstor za plin kaže da su fabričke sasvim OK, a i ostaje vam 8000 din u džepu što je oko 133 litra plina u RS.

Ja sam BKR5EZ placao 380 din, tako da ostane i vise od 8000. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...