Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim

Recommended Posts

Još malo off
Hm da se nadovežem, ove majstorčine, za akumulatore kažu da su ti gel aku, čist marketing i proizvod potrošačkog mentaliteta, jer nema održavanja... 
Ja sam kao neki inženjer tehnologije, nemam dodirnih tačaka sa akumulatorima, ali mi to tvrđenje deluje tačno. U pricipu mnogo je manje kvalitetnog olova u akumulatorima danas u odnosu na pre dve tri decenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bole-stilo.jtd said:

niko nista ne zapitkuje nego se vrsi cisto malo konverzacija medju ljudima

Nadam se da se nisam pogresno izrazio ;) , tj. nadam se da smo se razumeli. Mislio sam na zapitkivanje cesto samo priucenih prodavaca (a neretko se nailazi na takve), cast izuzecima. Ovde je toliko napisano iz iskustva ljudi, da bas dobro moze da se probere.

Exide Premium je vrhunski akumulator, nisi pogresio. Imam identican na Stilu, doduse 77Ah, 760A. Pregurao je vec cetvrtu zimu, a i dalje je na minusima palio na cvrgu.

Imao sam i prethodnika Exide Xtra+ od 75Ah, blago je oslabio posle 6 godina, a zamenio sam ga samo zato sto sam pica*zla i smaralo me padanje kazaljki pri verglanju, na debelom mrazu. Stilo je izuzetno osteljiv na pad napona, na nekom manje zahtevnom vozilu je mogao da gura sigurno jos 2-3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je 77-tka ko tvoj

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumeli smo se ivane -- opusteno :yes. ja nisam ni znao da ovaj ima taj gel unutra a slusajuci ljude (svako vuce na svoju stranu) zadnjih par dana sto je i normalno vise nisam znao ni sta hocu ............ :wallbash:.

 

zato sam danas otisao do mileta (akumulatori) na bulevar i posto znam njegovog sina on mi je odabrao ovaj i neki jeftiniji sa nekim belim polarnim medvedom i rekao biraj , a ja kao svaki srbin hvatam se odmah sa vrata za vartu on vice nemoj to - inace razlika u ceni ovog i tog drugog je 1500 din. , moj stari je racunao 1000 din. i ispao me je kao da sam uzeo onaj bosch za koji su mi svi rekli da ne valja i samo su se tu slozili - ludilo ............... :lol:.

 

videcemo ima garanciju na 40 meseci , a ja prvi put uzimam tu marku. mada vidim veceras da ih hvale svuda na sajtovima , da su medju najboljima ......... :).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne i na samom vrhu po kvalitetu. Pazljivo i sa zadovoljstvom biram delove za auto - kako se odrzava tako i sluzi, a u prici oko Exide sam odavno.

Korektna cena za stari accu, obicno daju 10 din/Ah, a najpovoljnije se prodje prodajom na otpadu. Mada, mala je razlika za cimanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispali su bas OK , u drugim radnjama (njih 3) su mi nudili za stari od 400 do 600 max. i ja da sve skinem i sam namestim ispred radnje (a sneg samo pici).

 

kod ovih ljudi udjes u garazu i sve ti oni zavrse - usluga je ekstra a po cenama koliko sam video su jeftiniji od 500 pa na vise za neke modele aku-a , jer su prva ruka u nabavci i imaju svoj servis - otkup starog placaju ubedljivo najvise - mislim od prodavnica .............. :wub:

 

mali sada rze (pali) na pola kljuca ................. :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu uspeli da ga zakače sa onim limom odgore?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu , sve je leglo kako treba ............. ;).

 

juce kad smo ga namestali dodje prvi komsija , ima isto neku radnju i hoce covek da kupi punta kada ga je video (kozom od alfe je fasciniran) , stariji tip .......... jedva sam ga otkacio , kulturno normalno.

 

gde sad da ga prodam -- lisili bi me zivota ............ :hrhr:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zloćo!
Nerviraš stare ljude...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta cu mu ja ............ :smoke: , dosao i onako izokola a koliko trosi (ovo -- ono) , a zna sve vidim ja i na kraju mi kaze burazer mu je mehanicar i rekao mu je da su ti motori 1,3 multijet neunistivi u puntu.

 

kazem ja ceri mogao sam auto juce da ti prodam , samo me je pogledala kao da ce me :fish: ----- :rofl:.

 

mile je legenda (sinovi su mu dobri) , a za garanciju nema problema nikada.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bre , pa ne bih ga sad prodao bar neko vreme ............. :hrhr:

 

lanac je menjan pre 20.000 km ali ne znam kvalitet kakav je stavljen , za sada se ne cuje. praticemo ............. hvala na savetu.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,ali voliš da je cimaš

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa malo --- salim se ja sa njom.

 

kad ona resi ici ce na dobos jer je to njen auto.

 

e sad sto ga ja sredjujem kako hocu to je vec pitanje za nekog psihica --- mada se ona ne buni , cak sta vise ........... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatino dete!
Moja starija do škole tvrdila da ju je tata rodio

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema brige ako je tada menjan.Nemoj da ti uvo bude reper,vrlo cesto se desi da se i necuje.Ugasis normalno i kada pokusas ponovo da ga pokrenes samo vergla.Ima uljni spaner koji ga zateze i koji moze da izlazi do odredjene granice i da zateze lanac,kada vise nema gde da izadje dolazi do pu,pu,daleko bilo prezupcenja.Imas na kucistu lanca prozorce(mislim da moras da skines nosac da bi ga video) i mozes da zaviris unutra i proveris koliko je spaner izasao.Po tome majstor moze da proceni jer za zamenu ili ne.Mislim da to ne bi smeli da naplate vise od 2-3000 din i podrazumeva se da se majstor razume to jest da zna sta vidi kada pogleda spaner. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl: , sve tri isto dobijaju --- prva je dobila lovu za svadbu , druga je dobila kola + vozacki , e ostala je samo najmladja (16) god. i ona ce dobiti isto kad za to dodje vreme ............. :).

 

werp hvala na objasnjenju , za to moram otici do mog majstora jer to ne znam sam da vidim - iskreno kazem.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites


Ja imam dve
Starija je tatino dete,a mlađa je mamaroška koja voli da popravlja sa tatom....Žena ne voli da vozi i vozi ....ako se ugledaju na mamu....


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

takva je ova moja srednja -- tatino dete ali da cacka sa tatom sve kao da je musko ............ :). kola obozava. i budzenje istih ........ jbg. nije krv voda kako kazu.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno kod majstora i neka pogleda...Evo ti slike pre i posle(cisto da bacis oko),zamenjen je preventivno,jos je mogao da traje...

Pre zamene.jpg

Posle zamene.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. prva slika je malo mutna , jel to duplo bilo izaslo (i jos je moglo da ide) nego na drugoj kad je zamenjen lanac. 

 

prekontrolisacu ja to cim ovaj usrani sneg nestane iz ove zemlje .......... smucio mi se vise. jedva cekam sunce.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš je usrani sneg...ovo sam slikao za uspomenu,jadni narcisi51f6b75cd6eb82ad2b77ebf2e904a2d3.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...