Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim

Recommended Posts

danas sam promenio gornju konzolu + dugmice (samo plastiku) , sivu iscupao (zadnja slika) a ubacio sve crno (lepse mi je ipak sve black). morao sam kablove sa dzekom za upaljac da produzim dobrih 8 cm jer je ovde upaljac dole nize na ovoj crnoj a kablove u fabrici ostavili knap za onu drugu konzolu :rant:. rupu ne znam cime da popunim , imam sanzer ali imam i mikolink + navi cita sve zivo a cd-a .......... ;).

 

e sad se razmisljam kako ubaciti ventilacuju od alfe 147 (zato je rupa na voz. strani sada na slikama) , dal zaseci malo tablu sa strane pa da ide sve original sto bi bilo idealno (ali ako se nesto zajebe pri secenju nema nazad i bice ruzno) ili rasturiti ventilaciju od alfe 147 i ubaciti samo veliki krug pa nemati funkciju otvaranje - zatvaranje iste .......... :whistle: .

bice ovo duga noc u razmisljanju.

vufer , opruge i zadnja klupa kozna od alfe 147 cekaju svoj red.

malo je blatnjav od napred (dole) i unutra (patosnice) jer smo bili u selu za nesto , pa nismo stigli da se operemo ............. :crybaby:.

 

 

punto_1_(1).jpg

punto_1_(2).jpg

punto_1_(3).jpg

Alfa-Romeo-147-1-9jtd-ventilacija_slika_XL_44383785.jpg

IMG-10a37093c82004779de33947be238ecf-V.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takođe razmišljao da ubacim konzolu sa pikslom na mesto čaša i CD chargerom ali sam odustao. Jednostavno izgubi se onaj prostor koji ima kod stare konzole a pritom i za limenku, flašicu uvek znače ona dva mesta.

Ventilacije ne diraj, fabričke mnogo lepše stoje, samo ofarbaš one krugove u crno i da bude top. Nekako mi sa alfinim izduvima nije to to, kao kad volan od 147 stave na Punta. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to sve drzim u vratima , nikada nisam napred nista jer mi smeta zbog menjaca. piksla mi ne treba jer ne pusim i ne dam nikome da to radi u kolima ........... :ph34r:.

 

za volan si u pravu , ni meni nije to - to kada vidim alfin u puntu - iskreno , ali postujem svaku promenu (ako moze).

 

mozda i uradim to sa izduvima njegove ventilacije , vratim u crno i gotovo.

 

da secem necu nista na tabli i to sam resio definitivno ........... :thumbsup:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limenku baš i ne možeš da držiš u vratima pogotovo kad je otvoriš. :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to govno ni ne koristim zadnjih 15 god. , samo flasice koje ja otvorim i manje za vrata kad idem stilom na duzi put negde a punto je gradsko dete.

 

jer da znas sta ima sve na njima (limenkama) gore od bakterija , mokrace pacova od raznih magacina , slepera itd, itd (sve provereno) , ni ti je vise nikada ustima ne bi prineo -- veruj mi na rec .............. ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i te kako gde i kako skladište limenke ali nije ni ta plastika toliko zdrava i čista, jednostavno ništa bez stakla. :D 

 

Nego ostavimo to po strani i vratimo se puntu i predlogu da nađeš crne tapacire da bi sve lepo uklopio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si ............ za tapacire sam i ja isto mislio ali ne mogu sve od jednom -- ali hvala na predlogu , ja volim da cujem i tudje misljenje , uvek.

 

nesto cu pojuriti ako ima fabricki ili ove moje cu presvuci , ali do toga ce proci malo vise vode dunavom sto kazu , jer imam sada dosta posla unapred vec rezervisano. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemam ............. :thumbsup: -- kad ih budem prodavao neko ce se PUNO obradovati.

 

za ovo prvo -- like. jeste danas padala kisa , ali ipak radilo se malo - kad se uhvati vremena.

 

 

IMG_20180308_142937.jpg

IMG_20180308_142921.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi pukao film i zavrsio sam sedalni deo pre pola sata , a zezao sam se oko 3 sata ukupno. ima posla ............ ;).

 

skinuo sam sa mog sedista sundjer + tkaninu i nabaci kozu , obradio malo i sve vratio na njegove nosace fabricke ........... :thumbsup:.

 

ne znam koliko se sada vidi ali to je to. ostalo jos ledjni deo da se ubaci.

 

 

IMG_20180311_201235.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesi se naradio...ali super izgleda!
Meni se lično više dopada koža u drugim bojama,ali crna je uvek korektna

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije crna koza , nego neka tamno plava a da sam se naradio vala jesam ........... :).

 

tri sata a mozda i vise niti jeo niti pio nista , bez zastanka cak sam i prst razbio na kraju ......... :crybaby: , ali vredelo je.

 

 

IMG_20180311_213031.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra!
Kada završiš da postaviš "how to"

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo još tretman sa sredstvom Presto za održavanje kože i taman da se skine prljavština i koža dobije svoj pravi izgled. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo jos da konacno otvori zasluzenu temu za Punta :D .

13 hours ago, neshtry said:

Kada završiš da postaviš "how to"

Za razbijanje prsta ili ... ? :P

Salu na stranu, svaka cast za volju i radove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbijanje ruku znam i sam
e772d93593744319998dc5b643d86ae8.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

postavicu "how to" za sve ........... :lol: , samo da zavrsim. mada sam se vodio po ovoj Vladinoj temi .......... :wub:.

 

 

obradjen i deo naslona (nosaci) , sad samo mala da dodje pa ubacivanje tj. proba , ima i rupe da se buse sa strane i dole (to cu da vidim sta cu jer je rezervoar na par milimetara) ........... mozda ostavim samo gore fabricko kacenje (tu upada ok) i sa strane stavim po jedan sraf. 

 

ima malo jebe da se to sve namesti kad radis sam ali bice lepo na kraju ............. :).

 

 

IMG_20180312_121858.jpg

IMG_20180312_121914.jpg

IMG_20180312_121934.jpg

IMG_20180312_121943.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

 i da najbitnije , moj radni prostor .............. :rant:.

 

da imam dvoriste ili garazu , gde bi mi bio kraj - ovako ko u dupetu ........... :whistle:.

 

 

IMG_20180312_124127.jpg

IMG_20180312_124117.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra!
Ja živim u kući pa imam halu na rapolaganju u podrumu...ali dok pokupim alat u komšuliku

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Екста!

Ево већ 15 минута бланем колико је добро....Ајд лепо редом сликај

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocu ovih dana , samo da prodje ova zimska nedelja :rant:, jbm. je u dupe - pa dokle vise ........... gledam sada na mob. cele nedelje najavljuju sneg :sick: , pa cu sve lepo slikati , onako komplet.

 

dotle jedna ovako veca. ugradjen vufer u gepek po p.s.-u (nije povezan jos) i zamenjena antena na krovu. e to sam jedva nasao da nesto valja i da je priblizno originalu (jedino u kit komercu bilo) , inace na otpadima sve ukrtile i nacete kao i ova moja koja se raspala na krovu - ne vrede ni dzabe da daju.

 

sedista su malo sredjena u medjuvremenu kremom i izgledaju malo tj. dosta bolje , mada napominjem da sam ja i uzeo namerno malo losija jer su bila 55e (cini mi se) + stari km sat -- nema se kesa. moja prednja sam prodao za 45e sa original presvlakama fiat ali bila su stvarno kao nova. zadnja iskoriscena za radove - sedalni deo. nastavaljamo sve poslove posle zimski uslova ............. :ph34r:.

 

 

IMG_20180312_170331.jpg

IMG_20180318_134917.jpg

IMG_20180318_134945.jpg

 

 

ovako su izgledala na oglasima ................. :whistle:.

 

 

koz. sed. punto (1).jpg

koz. sed. punto (2).jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da zaboravih , stvarno su udobna za sve pare u odnosu na ona tanka original , a o izlgedu necu nista jer se nekome svidjaju :wub: a nekome ne :P.

sto se kaze ukusi su razliciti.

 

a i ovo mi se svidja u p.m. ............... :wub:.

 

 

big-57486402_5a9896d57dc1a5-48305947DSC_0212.jpg

big-57486402_5a9896d18f68a7-65008364DSC_6522a.jpg

big-57486402_5a9896d3645207-10197232DSC_6528a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није превелик трошак...али зато екста ефекат и ужитак.
Имаш такве фарове код нас на неком тјунинг сајту,цена отров!Имају више модела и предњих и задњих...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovo nasao na k.p. kod ovog tipa ...............

 

https://www.kupujemprodajem.com/Punto-3-mk2b-Crni-Angel-Eyes-farovi-far-Punto-classic-2009-57486402-oglas.htm?filter_id=110419535

 

............ pa cemo ga kontaktirati i videti sve mogucnosti sta i kako je (moze i zamena). mada mislim da ima i neki tip koji radi to isto u kaludjerici , sto mi je mnooooogo blize. 

 

ja bih mozda samo da ofarbam unutrasnjost u crno - to mi se bas svidja (da se zezam sam oko toga ne znam) i da mi se malo srede jer vozacev hoce da magli ponekad (sve sam probao i nista , mora da ima negde neku pukotinu koju ja ne vidim) , mada i ovi prstenovi su bruka.

 

a sedista vrede svaki evro i tog truda da se i ubace.

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...