Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim

Recommended Posts

Meni se voznja Stila na 15 i 195/65 ni malo ne svidja, auto je skroz nestabilan i nije mi nesto siguran.

Ako ga vec kaznjavas, razmisli o 16 :)

Moj ćale zimi vozi na 15" Cromu, ništa mu ne fali. Nije uopšte ne stabilan, to je samo par meseci, a i po ledu i snegu svakako ne điraš auto. A ušteda na gumama je značajna. :)

Ja bih leti nosio najlepše a zimi gledao najjeftinije.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bogisha to je i moje razmisljanje u zadnje vreme. imam 2 druga koji imaju stilace sa 15-cama od prvog dana i jednog poznanika ovde i dalje voze njih i leti i zimi i nista ne kazu da im je auto nestabilan ili slicno. o izgledu nema govora -- zna se sta je lepse , ali i finansiski se zna sta je bolje. nisam hteo da probam stila ni jednog od njih. ove alu felne 15-ke 6 kraka mi stizu u petak sa sve gumama 195 65 15 miselin 4-5mm imaju (letnje gume) , cepovima i brezonima pa kad prodje ovaj rezim zimskih guma nabacicu taj set na auto i malo voziti. tek posle toga mogu resiti da li to zadrzavam ili prodajem te 15-ske ili jedan set 17-ski , koji ce mi 3 seta. jedni kazu super je ta dimenzija , drugi kazu nestabilni je auto - nema nista dok ja licno ne probam , jer stvarno to nikada nisam imao na kolima do sada ............ jedino sto znam iz licnog iskustva da sa 17-cama i gumama 225 45 17 nemas nikakvu udobnost , auto oseca svaku rupu ali je izgled kola do j...ja - jbg. ne moze i jedno i drugo.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

17" blade su bez greške za Stila... šteta što su takve 16ice retke kod nas. Skoro sam video na jednom Stilu na parkingu, nisam ni znao da postoje.

Ja vozim na čeličnim 15" i ne bih se složio da je nestabilan. Doduše, nisam nikada ja vozio Stilo sa 17" pa nenam sa cime da uporedim, ali sam se vozio u drugim kolima sa 17" felnama i svaka neravnina na putu se oseća. Možda je najbolji kompromis 16", što se tiče udobnosti i izgleda.

Inače, da pohvalim karavana. Odlično izgleda sa 17" blade :) kakav ti je ono unutrašnji retrovizor?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec svoja iskustva, dugo imam Stila i vozio sam sve 3 colaze (a od guma 195/65, 205/55, 215/45. Kada bi poredili po stepenima, licno mi je najveca razlika izmedju 15'' i 16'', izmedju 16'' i 17'' manje.

A ta razlika izmedju fabricke 15'' i 17''gume se prilicno oseti - balonjara je 3cm visa, pumpa se na 0,4 bar manje, uza je 2cm (od 225 i cela 3cm), veci offset (uvucenija felna)... A to najvise dodje do izrazaja u iole ostrijoj voznji kada na 15" krece pomalo da pliva. Uvek sam recimo po ostrim krivinama sa 15" osecao kao da auto bezi preko nosa zbog tezine JTD a visokog boka i manjeg pritiska gume. Zato mi je neozbiljno kada neki vlasnik kaze stabilan je, a nije probao kako se isti taj auto prlicno drugacije ponasa sa vecim colazama. Vec sa 16'' se dosta lepse vozi, sira guma nizeg profila, za nijansu manji ET felne...

Ali isto tako, ta 15'' pliva i po rupama i voznja je primetno udobnija, cuva trap. Naravno, kome je bitno, Stilo na 15'' izgleda upitno (da ne kazem drugacije), pogotovo sa alu 15", jer su bas premale u odnosu na auto i dimenziju guma koje traze. Meni cak u 15'' varijanti najbolje cuci sa ratkapnama, jos najvece izgleda tocak.

I naravno, bitna stavka - cena guma, 15" su sada bagatela. Mada i generalno je pala cena gumama, recimo premium 16'' se sada mogu naci po ranijoj ceni 15". Tako da ni 17'' nije toliki bauk kao ranije kada su kostale po 150-170 EUR po komadu. Mada cete opet retko videti da ih neko uzima nove, uglavnom se jure polovnjace ili ih izvozaju pa felne idu u oglase.

Licno sam neki kompromis performansi, udobnosti, cene odrzavanja i izgleda nasao sa fabrickim GT 16'' i toga se drzim duze vreme. Recimo letos sam nove Dunlop Sport BluResponse pazario za 8000 din po komadu.

A takodje su i meni 17'' Blade za njega vizuelno korak ispred ostalih.

Bane, takodje imas Blade i u 16'' i u 15'' dimenziji. Ali vec nije to to, manja felna, kraci i deblji kraci, visi profil gume... Licno mi je npr. lepsa GT 16'', nego Blade 16'', skladnije mi izgleda.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi hvala PUNO na iscrpnim odgovorima i trudu. ja sam ove 15-tice vec uzeo - treba da mi stignu , pa cemo videti. jedini kompromis koji mogu da napravim je da ih ipak zadrzim -- te 15-ske za zimu (mnoooogo jeftinija guma - pricamo o novoj , gledao sam juce zimske -- za jednu moju 17-sku maltene 3 nove 15-ske u beogumi) i tako vozim to samo par meseci a ove crne 17-ce da idu na dobos ili da prodam ponovo ove 15-ske , ali otom - potom. set 17 blade ili ti abrath mi se i ne isplati prodavati jer ima gume na njima 225 45 17 letnje cleber sa 7mm sare - to moze da se vozi ihahaj jos. ali stvarno auto sa njima svaku rupu oseca :realmad: i to me malo vise nervira u zadnje vreme - iako su gume nove .......... 

 

ostade duzan za odgovor za unutrasnji retrovizor -- klinka najstarija mi kupila za rodjendan u nekoj radnji auto opreme (mislim da ga je platila 800din.). zatamljen je sto meni odgovara - mnogo je veci i to mi odgovara a kaci se na postijeci sa onim stipaljkama. i da ima dugme na njemu i ima ispod 6 led diodica koje sijaju kad se upali plavo , dobra stvar kad si negde u mraku da se ne pali plafonjera - idu 3 baterija u njega (manje) i tako vec stoji u kolima 3 godine i dalje sija tj. radi - kinezi su cudo.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivan bg -- tu ti ja zivim , 2 zgrade ispod -- te crne su okacene na kupujem-prodajem sajtu , dobre jesu ali 2 seta 17-ca mi je mnogo. inace perverzija kako mu stoje ali stvarno - uzivo je jos bolje ........... 

 

marko gume cleber su 225 45 17 i letnje su , stoje na alu blade felnama - poslacu ti poruku u inbox. nisam nista pokusao , poklonio sam mom kumu i kabal i sanzer , ja sam vrati moju navi u stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vracene 16-stice na stila , gume 205 55 16........ evo nekih slika ............

 

IMG_20150412_144423.jpg

 

IMG_20150412_144436.jpg

 

IMG_20150412_144514.jpg

 

IMG_20150412_144531.jpg

 

i nista mi se ne svidjaju , opet ljulja kad se udje malo ostrije u krivinu sto sa 17- cima nije radio (samo zbog toga).

 

sta mislite kako bi mu stajele 17 -ce mihail sumaher (imam  neku ponudu sa sve gumama i idem u sredu da ih vidim) .......... kao na slici dole ........

 

Stilo007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam - zato i pitam , video sam karavane sa raznim 17-cama (samo sam ja izmenjao do sada 2 kompleta razlicitih felni 17, vozio i prodao). ove cu uzeti jer mi cena igra (samo da su u stanju kako mi je i opisano i one a i gume) pa cemo ih probati , ako budu ruzne prodacemo i njih (bar taj model nema da se kupi svugde). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mislis zbog njihovog oblika da ne bi isle na karavana. ja bas nisam video tu kombinaciju nikada jer tih felni iskreno i nema mnogo a i kad ih ima kostaju dobro. eto ako ih ja uzmem -- ovaj komplet stavicu ih na kola i slikati , pa da vidimo bas i tu kombinaciju , (ako ima negde neka slika na netu okacite je ovde , ja trazio i nisam mogao da nadjem tu kombinaciju). meni se oblik ovih felni bas svidja - abarth ima svaki drugi stilo sada jbg-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nekako su mi mnogo otvorene a gume deluju nisko i ne znam, nekako mi ne bi legle na karavana. Neka odradi neki kolega u p.shop-u pa da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bi bilo super ako neko zna :thumbsup: -- ja ne znam pa da vidimo ...... ako neko moze ili zna hvala mu unapred , ili ako neko nadje neku sliku na netu da ima ova kombinacija neka je okaci ovde ............

 

sad sam video hvala kolegi stilisi mnogooooooo na slici   :unworthy: , bogami meni ovo nije ruzno ...................

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...