Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim

Recommended Posts

Evo samo da javim , danas malu vratili sa tehnickog (a znam ih) zbog dole zaokruzenih stvari koje moram da skinem i zamenim (stari auspuh imam) , krovni cu da skinem a za branike sporting ce mi javiti sutra sta i kako definitivno moze , jednostavno kazu da ne smeju da me puste a znamo se 15 godina -- licenca im je u pitanju tj. posao. 

biiip ti SRBIJO mamu u pic....ku , a kaze dete pustise neku iza nje maltene bez kocnica , nesto spckase dole i to moze jer se NE SLIKA tim recima -- samo da ne pokupi nekoga na nekom semaforu ta ............ a meni sad nastupa jebatanje.

 

 

IMG_20180503_183507.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala , aj zvacu sutra nijh pa da vidim sta i kako moze ............ ili cu sve da poskidam , izlomim - pobacam i kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za auspuh ih potpuno razumem jer ne sme da viri, mnoge su zbog toga vraćali. Da su ga pri zameni lepo uz branik poravnali ne bi bilo problema a ove plastike na braniku jbm li ga, nisu fabričke baš se vidi i rekao bih prilično aljkavo urađene.

 

Pazi ova dva lagano prošla tehnički jer je sve uredno urađeno da ne narušava izgled, štrči i sl.

 

IMG-935fa921397229469a4354fdf68ab027-V.thumb.jpg.89ac8ac95f45276e0718a059cd45efc6.jpgFB_IMG_15490615855835081.thumb.jpg.6a54b32c54f645c2b6714da8c44ad707.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i na ovom drugom nije da se ne vidi , auspuh sutra vracam moj stari jer ovaj sa dva izduva ne moze po njima nikako i da je uvucen ispod branika , kao ni lip na krovu ali su mi se zakacili i za branike (za oba) -- na kom tehnickom su ovi prosli ako nije tajna ........... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U G.Milanovcu kolega Bane bez problema sa bixenonima na puntu prosao,kaze nisu mi palili svetla,dok kod mene u Cacku,sve zivo iskontrolisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, YUgisa said:

Mnogi preporucuju tehnicki pregled Sunce na Ledinama...

Brat, kolega sa posla i ja sam tamo registrovao svoj auto. Oni tamo prave i vise od 5 slika (toliko je propisano zakonom), nisam siguran da bi nesto sto nije fabricki proslo i kod njih. Ove zamerke zbog kojih je auto vracen su zavedene kao mane koje moraju da se isprave (ako su zapoceli tehnicki pregled, slikali koja, to Bole zna po tome da li su mu naplatili cenu pregleda), i u roku od tri dana ce to prijaviti valjda u ABS, i onda nece proci nigde vise, jer se to u nekoj bazi vidi, barem je tako zamisljen ceo sistem, da ne bi bilo muvanja ili barem sto manje. 

Brata su tu na Ledinama terali da skine krovni nosac, doduse pomogli su mu da to uradi. A kolega i ja smo prosli bez problema, ali su nam kola u 800% fabrickom stanju, sto meni za kocnice usmeno i rekoše (nije da se hvalim al tako je bilo). 

Tehnicki se kod njih zakazuje, cisto da se zna. 

P.S. Imaju liniju i u Zemunu. 

1 hour ago, danijel55 said:

U G.Milanovcu kolega Bane bez problema sa bixenonima na puntu prosao,kaze nisu mi palili svetla,dok kod mene u Cacku,sve zivo iskontrolisali.

Jos nije definisano ili zabranjeno propisom da li mogu da prodju prepravke na farovima, valjda tu jos ima prostora da "progledaju kroz prste". 

Izgleda da ti iz Čačka zbog kazni i mogućnosti da izgube licencu nece da se igraju. 

Meni svastika radi u agenciji koja ima svoj tehnicki (u ŠA se nalaze) i kaze mi da je najbitnije ono sto sto se vidi na slikama i tu nema vrdanja. Ako je Bane onog sivog Punta registrovao, tu se spolja ne vidi da ima xenon-e, jer fabricki ima far sa socivom i projektorom. 

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem, moguce da zavisi i od toga ko je u smeni, meni su proveravali za moj auto i rekli su da postoji sansa da prodje ali kao nista ne mogu reci dok ne vide uzivo pa i meni tu u SU jedan radnik tvrdi da ne moze da prodje a onda covek u drugoj smeni kaze da ce verovatno moci :D Moguce i da im je neko stao na zulj jer su propustili nesto sto nisu trebali. Stvar je da su propisi prilicno ne precizni a i da su radnici vecinom nestrucni i da pravno tumace propise i mehanicki da pregledaju vozilo. Jeste mali off, ali ovo su komentari radnika zasto je problem registrovati moj auto u prethodnoj deceniji, znaci nije ni po novom zakonu (nek svako proceni koliko je tih stvari zaista bazirano na bezbednosti vozila):

 

Vece prednje kocnice
Nizak prednji branik iako je iznad zakonskog minimuma
Ne radi kao rucna (nije povukao do kraja)
Volan nije fabricki
Volan ide pretesko (dok ga vrti u mestu)
Kvacilo ide pretesko
Menjac ima prekratak hod
Ima kosku
Ima siroke gume
Tockovi imaju prevelik nagib
Ne sme donja ivica tocka da strci van ruba (iako zakon tacno definise koji deo tocka mora da bude nadkriven sa rubom i naravno nije i donja ivica)
Ima zadnje pojaseve iako nije "predvidjeno" (iako su fabricki ugradjeni i skoro svaki ima predvidjena mesta za montazu)
Ima nalepnicu bezolovni na vratima za sipanje a nema katalizator
Amortizeri haube
Nalepnica sa linkom foruma na zadnjem staklu
To sto je modifikovan, svaka prepravka mora da ima atest, zakon je jasan po tom pitanju. Retko kad zelim nekome nesto lose, ali kad mi to kazu voleo bih da dozive "proceduru"...
Univerzalan regulator pritiska goriva (iako nisu znali sta je to, ali prstom su pokazali)
Sto je manji rezervni tocak
Sto ga je "tesko" izvuci od koske (iako nisu ni probali)
Sto nema maglenke
Sto su farovi verovatno preniski po zakonu (iako nisu)
Kratka pedala kocnice (valjda njihovom logikom treba da propadne do poda)
Sto je akumulator manjih dimenzija od fabrickog
Sto ima antenu a nema radio.
Cudno se sedi a "nema" pomeranje sedista (iako naravno ima posto je fabricko sediste samo je kod novog tipa sa strane a ne ispod sedista)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinut prohromski rigazzoni originale lonac - vracen njegov krs , skinut lip sa krova i ofarban taj deo vrata zadnjih gde je prskalica , uzet komplet njegov obican prednji branik u lukasu sa sve mrezama , lajsnama i tim sranjima -- crn neka OK cena (nema farbanja u boju kola) , zadnji skup kao djavo (3 puta vise od prednjeg) pa sam nasao polovan koji cu da uzmem i da ga ofarbam u crno -- od onako lepog punta bice seljoberski krs ali MARSAL VUCIC je tako naredio ........ i tu ne mozes nista.

 

Ima tehnicki u Mladenovcu koji pusta sve moguce za 5000 din. jer je pred gasenjem (necu reci koji) i to sam saznao , ali posto ovo vozi cerka necu da je zaustave pa posalju na neki vandredni i da posle bude haos ........ i tako ce ga voziti jos godinu dana maximalno pa kupujemo nesto bolje , sto se tice budzenja spolja nema vise nicega jer je YETI fabricki prosao tehnicki na keca i tako mora biti u ovoj usr.....noj zemlji , ko ne razume neka radi kako hoce. Znaci pamet u glavu ili pravite prekrsaj sta god registrovali , dupli lonac na puntu nit da viri nit da se uvuce je PREKRSAJ pri tehnickom ako ga puste npr. , danas sam bio za to cak i u muriji da pitam , a vi kako hocete .............. srecno braco.  

 

Normalno lonac i branike sam okacio na oglase K.P. mozda ima negde nekih budala kao i ja , mada ovi branici mogu na benzinca sportinga i onog htg-a i to su mi rekli danas tamo , na multijeta 1,3 ne mogu jer on ima fabricki najobicniju opremu spolja.

Znaci na tehnickom nista ne moze ako nije neka prevara na kraju -- a oni kao pogubljene budale (10 sam ih juce zvao a pola ih poznajem) , kola se slikaju i idu u sistem odmah -- zato meni juce i nisu zaveli nigde auto da je bio dok ga ne namestim samo zato sto se znamo i tu su ispali pravi ljudi -- normalno nisam ni platio tehnicki. 

 

I da unutra samo slikaju broj kilometara na satu i nista vise za sada , tako da za unutrasnjost ne prave problem , pricam sve po njihovom tj. drzavnom jbn. zakonu.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam brate ako mi verujes i NIKAD necu (ja sam ti kontras - ko god dodje na vlast za mene je lopov jer postenog politicara NEMA) ........... a ova gamad dusu nema , sve otimaju i onda kao prave puteve i ostalo a sve se raspada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem po zadnji -- slika dole , bacam ga u crni mat sprej i nadam se da ce to biti to u sredu / cetvrtak --- rekli su tako na tehnickom ali im ne verujem vise nista .......... ;).

 

 

big-72054557_5c433c13e56b60-9810883820190119_155504.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK u 19h prosli - bili zadnji samo sto mu i crevca nisu izvadili na pregledu (45 min.) , poludeli skroz .............. :).

 

ANDREJA nista vise ne vracam - sta vise juce prodati sporting branici da stetu izvadim (tu sam blizu) - ostao jos rigazzone lonac ............. ^_^.

 

NIKOLA sad lici na VUCKOV (marsalov) AUTO - ranije je licio na boletov auto jbg. , idemo dalje vazno je da moze da se vozi a ne da stoji na parkingu. eno ti ga preko puta jetija , a napravicu ovih dana neku slku rugobe pa cu je i zakaciti ovde - sta drugo da kazem ................ ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto te izmaltretirase, ali zbog manjine uvek nahebe vecina, uvek bilo... Tacno je da su sad na tehnickim pregledima veci katolici i od pape i da drndaju ljude za gluposti, zanemarujuci sustinu i tehnicku ispravnost. 

Ali isto tako moramo da se slozimo da su ljudi na vozila kacili sta im se cefne, bez ikakve mere i kontrole... Od osvetljenja, felni, folija, spojlera, izduva, nalepnica, "zenskih" trepavica :) itd... Uvek sam cenio kada ljudi odrade modifikacije pre svega funkcionalno i sa ukusom ili kada uloze ozbiljan novac i trud (npr. za osvetljenje - otvarajuci farove, instalirajuci projektore, dobar xenon set sa OEM bojom, potrose vreme da to lepo upucaju). Ali onda neko u polupane/nenastelovane farove, sa motoricima koji ne rade, "krkne" neki krs od 6000K+ xenona za 20 evrica, zamraci auto 100% folijama, okaci gedora spojlere, bucan izduv, sto vece felne sa celestonkama, LED koje izbija oci nocu, popale se maglenke... I onda nehebemo svi u kompletu, naravno uz zelju da i tehnicki pregledi i osiguranja zarade na vozacima.

Da neko ne protumaci pogresno - i sam sam uzivao u sredjivanju prethodnog auta, trudio se da sve bude funkcionalno, da ne smeta drugima, nisam stedeo kupujuci sto kvalitetnije - dzaba. Znam kako se covek oseca u takvoj situaciji (iskidao 65% Llumarke, ako nagaze vec prezalio debelo placene xenone). Bas zbog toga sam insistirao da trenutni auto bude sto nakrcaniji sa onim sto mi treba (od masine, do izgleda i opreme) - tako da mi ne pada na pamet da cackam bilo sta i smaram se sa atestima, papirologijom i taksama. Na'rani svinje i ne diraj nista, samo kvalitetno odrzavanje i gas, tada smo najmirniji. Jbg, ali tako je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god..Moje misljenje je da preteruju! Ako je tehnicki ispravan ako su svetla ustelovana kako treba,gume nisu celave..Sta onda njih koji moj briga koji je projektor unutra,kakve felne se kotrljalju ili da li mi kacket narusava aerodinamiku vozila.Uskladjuju zakone sa EU,a necemo tamo jos 50 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, werp690 said:

Moje misljenje je da preteruju!

Apsolutno se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...