Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim

Recommended Posts

Cica, ovaj, deda Bole ;) - da se i ja pridruzim cestitkama. Neka je sa srecom, sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Kako prepoznati neispravno kvačilo
  • Pedala kvačila hvata jako nisko, te prouzrokuje otežanu promenu brzina.
  • Prilkom promene brzina menjač “krči”.
  • Prilikom kretanja vozilo potrzava.
  • Prilikom potiskivanja pedale kvacila čuje se šum.
  • Prilikom promena brzina, oštrijeg dodavanja i oduzimanja gasa, čuju se tupi udarci (karakteristična pojava kod vozila sa “Plivajućim zamajcem”).
  • Kad motor radi na praznom hodu – leru, čuje se lupkanje u predelu kvačila.
  • Prilikom paljenja i gašenja čuju se neprijtni udarci u predelu menjača.

 

elem , posto vecinu ovih stvari imamo na puntu u petak idemo na operaciju ........... :crybaby:

 

 

48b24f_20468dbc148643a8a936cb0fef30519a_mv2.png

biggest_uljezamenjactotal75w901l-1446404112.jpg

 

ali sto se mora nije tesko , ugradjujemo sachs (mada sam u stila valeo) i nadam se da ce da sluzi kao u njemu ................. ;)

 

 

punto_sporting_felne_(2).jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ovako , kiza majstor iz beogume zivi na ostruznici (znam sve oko toga) ali nekako sam ipak resio da stavim novo kao na stilu pre par godina kod njih , oni nabavljaju delove i daju garanciju za iste , kao i na njihov rad. imaju i terensko vozilo koje posle ovakvih stvari stoji klijentima jedno vreme na usluzi za dzabe tj. dok je garancija i izlazi na lice mesta -- za ne daj boze.

ostavis auto ujutro i dodjes posle 15h po njega , bar je tako bilo za stila.

za stila je sve bilo oko 45.000 ako se secam dobro a za punta ce biti oko 21.000 -22.000 sve sa rukama , delovima i uljem --- za mene na 6 rata (bez uvecanja cene nikakve) idem na administrativnu zabranu jer moja firma (TENT) ima ugovor sa njima ............ e sad :) , nadam se da ce sve biti i ok.

sve je vec zakazano za petak ............... ;) , jer kad rade nesto ovako malo obimnije oni samo to i rade u toku dana.

to sam primetio i ne zakazuju druga vozila za taj dan (radno vreme servisa je od 8 -16h) a cele beogume do 20h , normalno svi racuni overni sa garancijom i stari delovi idu u gepek -- to ime je praksa , i to sami rade bez da ih upozoris.

 

mogao je punto ovako i jos neko vreme ali simptomi su svi tu , bar vecina a ja volim da sve ferca po p.s. - u.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja podrzavam tvoju opciju (zahvalio sam se tamo) ali meni nekako ovo sve ide ovako pod ruku , na rate (garancija 100%) itd , itd.

 

istinita prica kad sam radio menjac kod njih na stilu , sve uradjeno auto preuzet i ja ga vozio par dana , krenem u bulevar i u jednoj maloj jednosmernoj ulici na nizbrdici ja na kocnicu , puce nesto da sam se usrao zbog zvuka i menjac ostade u 2 brzini. ja izadjem napolje ono bara ulja ispod auta i curi.

pozovem ja njih , oni dosli za 15-20 minuta tim vozilom (imaju i delove unutra neke) , otvorili haubu a ono puklo neko malo crevo sto ide do same cantre ulja (stilo ima zajedno valjda za kocnice i servo ako sam ih dobro razumeo) jer je bilo trulo a ceo set nov , zamenili crevo na licu mesta , sipali novo ulje (sve dzaba) i od tada vec par godina sve radi ok , a bili su me upozorili da creva nisu nesto. tako da su po tom pitanju veoma fer a ne ono , ne znam sta je dovezi kola i plati slep itd, itd da pogledamo za tako nesto.

imaju neke fore kao na zapadu - jbg. ......... :) i to veoma postujem u ovoj usr. :horse:zemlji.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retkost u ovoj zemlji....kod mene majstori hoće da te prebiju zato što moraju da poprave i da rade(kao da rade za džabe,a umeju da naplate!)...kada imaš reklamaciju fazon je "šta si sada opet zahebo...",nema opcija da je on nešto zeznuo...evo već mi 10 dana curi ulje,pravim ekokatastrofu svaki dan,čekam da "završi nešto"...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to istina i ovde u 95% , nego ljudi cute i trpe (jedino ako nisi sam ili ako ti nije burazer menahicar) jer kad ih takvi naguze ko ce to da i prizna javno - niko ........... zato ja ove ne menjam za sada dok se i oni ne pokvare , ali isti su vec 6 godina koliko sam ja kod njih.

i to je privatnik ali eto imaju bar malo nekoga reda (morala) , i daju overene racune sta urade ............... :thumbup:.

 

 

IMG_20180127_181244.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenjen set kvacila na puntu , novo menjacko ulje i sajla haube u petak (pukla pri otvaranju u samom servisu :lol:).

sad brzine idu kao u puter , kvacilo mekano ......... :).

 

 

 

IMG_20180211_000714.jpg

IMG_20180211_000727.jpg

IMG_20180211_000738.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

voze se oba za sve pare , puntu sad menjac radi ekstra .............. :)

 

jedna od pre neki dan a druga krajem leta , jedva cekam da vratim tomasonke , mada kako je krenulo ovo vreme sada ............ :o

 

 

 

IMG_20180129_124317.jpg

20170315_141115.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...