Jump to content
FAS Goran
Tomas

Papirnate vozačke su prošlost....

Recommended Posts

Ja imam staru LK sa datumom 27.07.2011. Skoro sam sa njom usao u Republiku srpsku bez ikakvih problema, u CG takodje pustaju sa starom. E sad, kako bi bilo na nekom drugom prelazu u BiH ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su sa novom ličnom kartom smarali na granici za CG, zato što je mutna ( a dobio sam je tako ) pa sam izašao iz kola, a devojka što radi na carini je zagledala malo ličnu malo mene, e sad da li je ona tela da stvarno uporedi ili da me gleda nemam pojma, dok devojci koja je spavala u kolima nije ni tražila ličnu kartu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vozačka i onako traje do maja i morao bih da vadim novu... 

 

Ovo će jedino ženama da ide u korist, jer mi muškarci više nećemo moći da se vadimo na njih kako su nam one oprale dozvolu pa se raspala od pranja  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam i ja citiran - bez ikakvih problema idem poslom i za Sarajevo i za Podgoricu (avionom ili autom) sa starom LK.

Kao sto rekoh, NE DAM :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako se pametni panduri dosete i krenu u proveru tj. zaustavljanje nakon 10. juna cisto da napisu neku kaznu za vozacke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste zamenili papirnu vozačku za biometrijsku?

 

Ukoliko još uvek niste zamenili papirnu vozačku dozvolu za biometrijsku, potrudite se da to učinite pre 10. juna 2014. godine, kako biste izbegli čekanje u redovima za zamenu.

 

Iako već nekoliko godina znamo da je rok za zamenu papirnih vozačkih dozvola jun 2014. godine, izgleda da veliki broj vozača nije još uvek izvadio nove dozvole. Pogledajte prilog naše televizije o stanju po ovom pitanju širom Srbije.

 

Dok smo zaokupljeni brojnim dnevnim i političkim dešavanjima, bilo bi dobro da se pozabavimo i stvarima koje se tiču nas samih i da pokušamo da olakšamo sebi život tako što nećemo stajati u redovima za zamenu dozvola kada u junu "upekne zvezda". Takođe, bilo bi dobro da se poštedimo tuča ispred šalter sala u policiji.

Za izdavanje nove vozačke treba pripremiti:

1. vozačku dozvolu izdatu na starom obrascu

2. uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilima i skupovima vozila one kategorije za koje se zahteva izdavanje vozačke dozvole koje nije starije od šest meseci (dokaz treba priložiti ako je ranija dozvola izdata na period kraći od 10 godina iz zdravstvenih razloga, odnosno ako zahtev podnosi lice koje je starije od 65 godina života)

3. važeću ličnu kartu na uvid

4. dokaz o plaćenoj naknadi troškova izdavanja vozačke dozvole.

Morate spremiti i 1.200 dinara za dozvolu koja će važiti 10 godina za vožnju u Srbiji.

 

 

Zamena je obaveza, ne izbor. Kazna za nevažeća dokumenta do 30,000 dinara

 

12999287152d2942b22413805744678_orig.jpg
 

Podsećanje građana na obavezu zamene važećih vozačkih dozvola izazvalo je veliko nezadovoljstvo kod vozača jer će ponovo morati da snose troškove zamene i raznih taksi. Vozači čije su dozvole izdate na period kraći od 10 godina moraće da plate još jedan lekarski pregled i uverenje, iako još uvek imaju važeća dokumenta. Ukoliko planirate da ignorišete ovu odluku i da vozite sa starim dokumentima do njihovog isteka, može vam biti napisana kazna i do 30.000 dinara, uz zabranu upravljanja vozilom tri meseca. Kad saobraćajna policija zaustavi vozača kome vozačka dozvola ne važi već šest meseci, vozač plaća kaznu od 6.000 do 20.000, plus dva kaznena poena. Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisana je i kazna od 15.000 do 30.000 dinara, plus pet kaznenih poena, ukoliko je vozačka dozvola nevažeća duže od šest meseci.

 

 

Zemlje u relativnoj blizini za koje morate imati i Međunarodnu dozvolu

 

55985759652d28e3b1583b479261802_640x4738
 

Iako je u uvodnim raspravama na temu donošenja Zakona o bezbednosti saobraćaja često potencirano da će sa novim dozvolama srpski vozači moći u inostranstvo, to ipak danas nije slučaj.
Da bi vozili automobil van granica zemlje opet nam je neophodna međunarodna vozačka dozvola (ne za sve zemlje) koju izdaje Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Navodno, glavni razlog za ovakvu situaciju je činjenica da naša zemlja još nije potpisala međunarodni sporazum sa drugim državama kojim bi ova oblast bila uređena, i kako bi naše putne isprave bile validne u inostranstvu. Otežavajuća okolnost je i to što u zemljama Evropske unije ove isprave ne važe, jer još nismo članica unije.
Neke od zemalja u kojima je potrebna Međunarodna vozačka (abecedno):

Albanija, Belgija, Grčka, Danska, Italija, Lihtenštajn, Makedonija, Monako, Norveška, Nemačka, Portugalija u slučaju iznajmljivanja (rentiranja) vozila kada je potrebna međunarodna vozačka dozvola Francuska, Holandija, Švajcarska Konfederacija, Španija.

Za Međunarodnu dozvoču neophodno je izdvojiti još 2,500 dinara, uključujući i fotografije.

 

 

Šta nam preostaje?

 

120081376752d2942bb42ed953497173_640x341
 

Posle redova i plaćanja prilikom vađenja novih pasoša, ličnih karti i saobraćajnih dozvola izgleda da je jedini način da se blagovremeno organizujemo i izvršimo proces zamene dokumenata pre poslednjeg trenutka. Ne želimo sami sebi da situaciju učinimo još težom tako što ćemo početkom juna stajati u redovima, zajedno sa onima koji su odlagali obaveze do poslednjeg trenutka.
Građani sa pravom osećaju da su oštećeni jer ponovo plaćaju nešto što su već platili i prolaze kroz istu, neefikasnu proceduru. Za to vreme od odgovornih ne dobijamo objašnjenje zbog čega je ovakva odluka dobra za nas i zašto se nova dokumenta ne vade po isteku starih?

 

Preuzeto sa B92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas išao po saobraćajnu za auto, vratio im onaj papir što su mi dali, pitao lepo kaže do juna mora da se zameni stara dozvola, ovde kod mene košta 1800 dinara + lekarski koji ću morati da vadim. Ovih dana planiram da to sve završim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moju vozacku pogledao danas kada sam se vratio sa posla, bas me je zanimalo kada istice.

Izdata septembra 1994, produzena 2004 do septembra 2014, tako ako vec moram da dam pare sve mi jedno da li je jun ili septembar. Nego zasto da vadimo lekarsko pobogu brate.

Sent from my PMP3970B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekarski radiš samo ako imaš ograničenje tipa naočare (ili brkovi :D ). A inače, pre mesec dana sam izvadio novu vozačku za 15 min sa sve odlaskom do banke, uz LK sa čipom ne treba bukvalno nikakva dodatna dokumentacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, sad sam procitao :( Sad moram da se cimam oko fiktivne adrese  i kazni da bih dobio novu...Ali verujem da ce na kraju biti kao i za licne karte, vazice dok ne isteknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ici danas u SUP da predam dokumente da vadim novu vozacku...Jako mi je to bezveze, 19.01.2000. polozio vozacki, 2010. produzio dozvolu do 2020, a sad moram da je menjam...Sad sam bas gledao licnu kartu (plasticnu), i nju cu morati da produzim jer vazi do 30.07.2014...blago meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam predao na NBG za novu, bilo 15 ljudi ispred mene ali sve gotovo za pola sata, lepo su organizovani.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, dakle ovako, bio sam u kralja Petra...nisam nista uradio, ali su mi rekli na salteru da se to ne radi kod njih, nego da moram da idem tamo kod Mosta...Guzve je bilo, mozda zato sto sam kasnije otisao jer radim do 16 h...Probacu danas da odem pa cu da vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...