Jump to content
FAS Goran
Tomas

Papirnate vozačke su prošlost....

Recommended Posts

Od 10. juna nećemo imati nijedan dokument od papira u džepu. Jedini papirnati dokument- vozačke dozvole, do tada ćemo morati da zamenimo za biometrijske.
Papirnate dozvole moći će i posle 10. juna da se zamene ali sa njima neće moći da se vozi. Za novu dozvolu moraće da se priloži stara, lična karta i uplatnica sa plaćenim taksama. Dodatno lekarsko uvrenje biće potrebno onima koji u dozvoli imaju navedeno ograničenje ili starijima od 65 godina.
 

gqju.jpg

 
 

 
Preuzeto sa B92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otimačina para i maltretirranje naroda. Moje pitanje je šta mi kao građani dobijamo od toga što menjamo vozačku osim manje novca i mesta u novčaniku? Da li npr ona važi u inostranstvu ili i dalje moramo da doplaćujemo posebno za međunoarodnu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otimačina para i maltretirranje naroda. Moje pitanje je šta mi kao građani dobijamo od toga što menjamo vozačku osim manje novca i mesta u novčaniku? Da li npr ona važi u inostranstvu ili i dalje moramo da doplaćujemo posebno za međunoarodnu? 

 

 

koliko sam cuo ni nove vozacke ne vaze za inostranstvo, i dalje moraju da se vade medjunarodne dozvole.... cisto otimanje para, ja sam uzeo licnu kartu sa cipom da je ne bih stalno menjao al evo vec na prvo produzenje ja moram da je menjam jer su sad smislili da budu crno bele  :wallbash:  :laser:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se na novoj lk izlizala slika i jednom kada sam trebao u banci mom matorom da podignem penziju nisu hteli da mi daju bas zbog lk.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moju ličnu kartu sam dobio u supu sa mutnom slikom, tako da :) Bukvalno jedva se oči vide na njoj, kad me zaustave meni nije jasno kako me uporede, pogotovo što sam je vadio pre par godina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i za sve svinjarije do sada, svi im po spisku njihovo, pa da stanem u red i da platim takse :D

Sto se tice licne karte, I moja se zamutila, a bukvalno je ne vadim iz one providne pregrade ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je drzim u plastificiranoj futrolici,na kojoj je ostalo pola slike,tako da ne smem da je vadim iz nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Od 10. juna nećemo imati nijedan dokument od papira u džepu. Jedini papirnati dokument- vozačke dozvole, do tada ćemo morati da zamenimo za biometrijske.

Sta, bre, lupetaju? Pa ja kao stara garda jos uvek furam obicnu staru papirnu LK.

Skoro sam bio u SUP i niko nista ne prebacuje oko toga kada se menja. Koliko znam, vazi nesto do 2015, 2016... A necu da je menjam dok ne bude moralo iz principa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, stara licna na kojoj pise da je istekla valjda 2011, ali po zakonu su produzene do 31.12.2016.

Nigde mi do sada nisu pravili problem, osim u DHL-u kada su mi carinili neki paket na sta sam ih napusio da odu u SUP i informisu se o zakonu, pa su rekli samo "OK" ni izvini, nista...  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale mi je pandur, svakodnevno prodje kroz njegove ruke gomila licnih i on mi je to rekao :)

A takodje su mi to potvrdili i u banci, posto sam bas pitao to i rekli su da su SVE stare licne produzene do 2017 :)

 

Evo ima i ovde info: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/267105/Stare-licne-karte-vaze-do-kraja-2016-godine

Gradjani čije lične karte važe do 27. jula 2011. i koje su izdate na starom obrascu važiće do 31. decembra 2016. godine, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Od 10. juna nećemo imati nijedan dokument od papira u džepu. Jedini papirnati dokument- vozačke dozvole, do tada ćemo morati da zamenimo za biometrijske.

Sta, bre, lupetaju? Pa ja kao stara garda jos uvek furam obicnu staru papirnu LK.

Malo bolje kad razmislim, samo mi saobracajne nisu papirne :laughing: . NE DAM :guitar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sve plastikaneri, cak sam i lk. vadio po drugi put, jer mi je prva bila izdata na 5god!? I opet ista procedura, iste takse, sve isto kao da je vadis prvi put. Kakva bre biometrija, chipovi i gluposti, kada nemaju centralni sistem, kada nije povezan sup sa supom, sa mupom, sa sudom...Sto moram da vadim ja novi dokument kada imam taj chip o ostale njihove gluposti. Unesu u komp neku promenu podataka i zdravo, ovako je obicna pljacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sta, bre, lupetaju? Pa ja kao stara garda jos uvek furam obicnu staru papirnu LK.

Skoro sam bio u SUP i niko nista ne prebacuje oko toga kada se menja. Koliko znam, vazi nesto do 2015, 2016... A necu da je menjam dok ne bude moralo iz principa.

 

 

 

Takodje, stara licna na kojoj pise da je istekla valjda 2011, ali po zakonu su produzene do 31.12.2016.

Nigde mi do sada nisu pravili problem, osim u DHL-u kada su mi carinili neki paket na sta sam ih napusio da odu u SUP i informisu se o zakonu, pa su rekli samo "OK" ni izvini, nista...  :thumbdown:

 

Ako budete išli u Bosnu ili Crnu Goru (gde može da se uđe sa LK) videćete šta su muke. 

 

Što se tiče ovih iz DHL-a, oni da su normalni ne bi radili tu :) 

 

Malo mi to nelogicno, sve u svemu ja sam moju pocepao I zapalio, pa sam pred registraciju morao da vadim novu :)

 

Kucaj na netu: Zakon o izmenama i dopunama Zakona o ličnoj karti. 

 

Član 10. ili 11. govori da stare lične karte važe najduže do 31.12.2016. iako u njima piše da traju duže. Izuzetno, lične karte sa rokom važenja do 27.07.2011. se produžavaju do 31.12.2016. 

 

Ovaj datim 27.07.2011. je karakterističan jer je mnogo starih LK izdato sa tim rokom važenja jer su planirali do tada da svi uzmu nove, a onda je neko shvatio da je to fizički neizvodljivo, naročito jer su krajem 2012. na red trebali da dođu oni koji su među prvima uzeli novu LK koja je važila 5god i kojima je tada već isticala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja glupost jbt! Neka budala mi je kad sam prvi put vadio lekarski (ima 10 god) upisala da moram da nosim naočare kad vozim, iako sam tada imao neku sitnu dioptriju, mislim -0.75 na oba oka! I sad vadim ceo jebeni lekarski pri promeni, do sad sam 2 puta menjao na 3 i 5 god i tek sad kad sam pre 2 god, kad već, završio taj jebeni lekarski ja opet moram da se cimam da idem? Aaaaoooo pa naopako!

 

 

Ako budete išli u Bosnu ili Crnu Goru (gde može da se uđe sa LK) videćete šta su muke.

 

Išao sam u Bosnu pre 2 meseca, inače idem bar 5 puta godišnje, preko Pavlovića mosta uvek. Nikad mi nisu pravili problem sa starom LK.

Edited by aleksej015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nemoj psovati jer nije u redu :) 

 

Drugo, raspitaj se da li si u obavezi da vadiš novo lekarsko uverenje jer koliko sam čuo vađenje ove nove je kao "zamena izgubljene" tako da lekarsko uverenje nije potrebno. Kao što rekoh, proveri. 

 

Što se tiče LK moj komentar se odnosio na LK na kojima stoji rok važenja 27.07.2011. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je trebalo da idem u Temisvar raspitivao sam se sta mi treba od dokumenata i jedno od pitanja je bilo:
- Jel mi treba međunarodna vozacka dozvola?
- Jel imas staru ili novu?
- Novu, plasticnu.
- Onda ti ne treba međunarodna!

Izvor AMSS


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta, bre, lupetaju? Pa ja kao stara garda jos uvek furam obicnu staru papirnu LK.

Skoro sam bio u SUP i niko nista ne prebacuje oko toga kada se menja. Koliko znam, vazi nesto do 2015, 2016... A necu da je menjam dok ne bude moralo iz principa.

 

 

Takodje, stara licna na kojoj pise da je istekla valjda 2011, ali po zakonu su produzene do 31.12.2016.

Nigde mi do sada nisu pravili problem, osim u DHL-u kada su mi carinili neki paket na sta sam ih napusio da odu u SUP i informisu se o zakonu, pa su rekli samo "OK" ni izvini, nista...  :thumbdown:

 

Ako budete išli u Bosnu ili Crnu Goru (gde može da se uđe sa LK) videćete šta su muke. 

 

Što se tiče ovih iz DHL-a, oni da su normalni ne bi radili tu :) 

 

Malo mi to nelogicno, sve u svemu ja sam moju pocepao I zapalio, pa sam pred registraciju morao da vadim novu :)

 

Kucaj na netu: Zakon o izmenama i dopunama Zakona o ličnoj karti. 

 

Član 10. ili 11. govori da stare lične karte važe najduže do 31.12.2016. iako u njima piše da traju duže. Izuzetno, lične karte sa rokom važenja do 27.07.2011. se produžavaju do 31.12.2016. 

 

Ovaj datim 27.07.2011. je karakterističan jer je mnogo starih LK izdato sa tim rokom važenja jer su planirali do tada da svi uzmu nove, a onda je neko shvatio da je to fizički neizvodljivo, naročito jer su krajem 2012. na red trebali da dođu oni koji su među prvima uzeli novu LK koja je važila 5god i kojima je tada već isticala.

Ukljucim mozak I dodjem do resenja, oni su nevazece licne karte proglasili vazecim, a vazece vozacke pokusavaju da proglase nevazecim, mozda ti Dovla imas vise skole od mene, mozda si pametniji I bolje poznajes clanove zakona, ali to je ovako kako sam ja napisao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam institucija i nisam obavezan da citam sluzbeni glasnik, slabo pratim tv (samo sport), jedino sto mogu da vidim je da mi na vozackoj stoji datum isteka 2018. Nek me jebu, nek me tuku, tad cu i da je zamenim.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da se koprcas ovde do sutra, uradices kako mora, a da li ces da se ogrebes za sex, to zavisi od toga na kakvog sagovornika naletis prilikom provere vozacke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto su to pricali za lk, i za druge stvari u srb koje nikad nisu konzistentne (nelegalna gradnja, diplome, plavi pasosi...). Smem da se kladim da ce papirne vaziti i posle navedenog roka (cim krenu prve guzve kao za pasose u nsadu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...