Jump to content
FAS Goran
nikola0406

Fiat 500L - previše prljav :) :) :) (podforumska parodija)

Recommended Posts

Dogovoreno, taman do tada meni završavaju obaveze i ispitni :) Možemo i zajedno u perionicu s obzirom na to da su mi vrata i pragovi prljavi čim izađem iz dvorišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam smeo da iznosim takav podatak,ali sam i ja bio duboko razocaran,cim izadju iz fabrike uprljaju se...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf - fala ti Kubura, sada mi je lakše!

Ipak, ja ću insistirati da me prime u servisu - đavo ne spava

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

500lcirade.jpg

 

Svi koji imaju problema sa prljanjem, trebalo bi od FAS-a da traze ceradu kao sto imaju ovi na slici gore i da tako voze svoje ljubimce  :harhar:  :ph34r:.

Nakon upotrebe moze se iskuvati na sporetu  :laughing:

Edited by milos_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cak svojevremeno razmisljao da tuzim Fiat grupaciju za nanetu dusevnu bol, jer je njihov produkt 2010. bio izabran u top 3 u "FLCS izboru za najprljaviji auto godine 2010." posle samo jednog mog odlaska na zimovanje. Mozete zamisliti kako je samo to zbog konstrukcijske greske izgledalo zabetonirano pozadi (btw, oprani farovi, soferka, tablice i logo):

 

000211_151400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

!?…

 

Odustao, iz pouzdanih izvora sam cuo da se fabricki tolerise stroka da 3 mm debljine, ali na celom autu  :no  :coffee:  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam i ja za tu pojavu, masivno se ljudi zale, mada primetio sam da su problemi izrazeniji kada su losiji vremenski uslovi??? Ja se vec uveliko nosim midlju da prodam svog stila..

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Milutine ! Pa ja Ćetiri godine ne mogu da uklavirim da se to sa pogoršanjem vremenskih uslova linearno progresivno pogoršava ! Nije mi jasno da proizvodjač nije sagledao sve aspekte eksploatacije proizvoda i da ga tako neodgovorno pusti u promet?!

Mislim da ovde udruženja za zaštitu potrošača moraju reagovati ! >_>

p.s. ;):D

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola a da pojasnis ti ovo malo za prljanje?!

Kako da ti pojasnim?? Pa ja da znam zasto se 500L prlja nakon svake voznje, pa cak i kada duze stoji pored puta, na parkingu, ne bih pitao na forumu. Hvala momci i devojko, na odgovorima, lakse mi je kada vidim da imate i vi taj problem, ne resava moj, ali ipak. Vidim da se i Fiat Stilo prlja, mada to je polovan auto, a mi ovde imamo problem sa potpuno novim. Evo cekam da svane celu noc, pa pravac Ciao Fiat. Ne, zovem Ciao Fiat a pravac Stojanov. Malo sam pobrkao, ne zamerite. Javim odmah sta su rekli. A imam i jos jedan problem sa kolima, sinoc kad sam dolazio na posao primetio. Ne znam dal da vas gnjavim i s tim?? Naime, poceo je da mi trosi gorivo, kako vozim ona skazaljka sve vise ide ka crvenom. :-( I opet, sto ga duze vozim problem je sve izrazeniji. :-[ Recicu im i da mi to pogledaju. Znam da ne treba da se pravi svastara od jedne teme, pa sad ti Neso ukoliko zelis odvoji ovaj deo u posebnu temu, "500L trosi gorivo ukoliko se vozi"

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam nikola o čemu ti to pričaš?! Moj L se uopšte ne prlja, a isto je crvene boje. Čak imam i zatamljena stakla... Da nije do toga možda? Ili ti nisi još naučio da ga voziš. Ček da vidimo Zorž sta ce da kaže, mada čini mi se onomad na okupljanju da je i njegov bio čist ko suza kad smo se slikali. http://postimg.org/image/tycnhb659/

Doduše, ja tad nisam još zatamnio stakla. Hmmm nešto mi je tu sumljivo...

Blago tebi kad ti troši samo gorivo, meni troši i ulje, pa ne znam da li treba da dospem malo ili da ostavim ovako da bude. Doduše, čuo sam od nekih ljudi sa foruma da je to normalno za ovaj motor, ali treba za svaki slučaj proveriti da li i to pokriva garancija. Ali da ne idemo u off...

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ sale E neka si mu i rekao! On je naso da urusava ugled Fijatu a ne zna da vozi! Neka prvo nauci da vozi pa onda neka se javi, ako bude smeo! Je li nikola, kada prelazis preko bare, koji je otpor vazduha na zadnjoj levoj kvaki? Da li ti u momentu izlazenja iz bare radi zadnji brisac ili ne? Znam da ne znas, a to je zato sto ne znas da vozis!

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... izgleda da je ovo globalni problem sa Fiatima. I ja sam primetio kod sebe na GP-u slicne simptome ali mi je bilo bzv da javno pricam o tome, znaci nenormalno se prlja posle duze voznje posebno kad je kolovoz mokar a i trosi gorivo. Nisam napomenuo da je u pitanju

crna boja. Ne znam kako je kod vas ali ovaj moj trosi i pneumatike !!! Katastrofa. Da li angazovati nekog dobrog advokata ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ovome svetu sto se desava mogu da kazem da to nije istina, mislim, na ovome svetu sto bih naglasio da, propaganda... sto vecina kazu o ovome - nije istina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha! Pa ovo je najbolji topik koji sam pročitao  :unworthy:

 

Hvala nikoli sto je postovao o ovom problemu, inače ne bih ni primetio. Ja sam mislio da je to sivo boja automobila (grafitno sivi) a jutros sam malo bolje pogledao i video da je to prljavština!!!

 

Predlažem medijski linč FAS-a kako to već dolikuje ovoj državi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ljudi dobre vesti, zvao sam sada Ciao Fiat, ljubazna teta mi je nakon izlaganja mog,tj naseg sad vec problema, objasnila da je tako konstrukcijski odradjen model da mora jednostavno da se prlja. Nema nam druge. Kaze da ce tako biti i kada bude polovan. Sto se tice trosenja goriva prilikom voznje, konsultovace se sa kolegama pa ce mi javiti. Sve u svemu eto, sta je tu je, prljati se ipak mora iako je nov.

Jutros parkiram, izlazim iz kola, zatvaram vrata, cuje se tup, kao kad zatvarate vrata na kolima, taj zvuk. Ali se ipak cuje. Ja opet otvorim, zatvorim, kad opet isto. Tup. Dokle vise Fiatu 500elu, dokle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je ako su vlasnici 500L-a nasli utehu, mada ne i satisfakciju, pa da bezbriznije upravljaju svojim ljubimcima kako ne bi stvarali suvisnu nervozu u saobracaju.

Ono sto mene ipag muci je to da ja i pored svega trazim satisfakciju , nematerijalnu naravno, zbog ovih "iskustvenijih" modela poput Punta , stila i N.Bravo !

Nemam snagu ali sam rad da se ukljucim u neki pokret koji ce isterati pravdu na CISTac ! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moramo da priznamo, ipak smo kupovali Fiat-a, sad, to nam je. A lepo su nam pricali ljudi...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedan sjajan predlog. posto se 5ooL 'pomalo' prlja pozadi treba ga voziti sve vreme u rikverc...

Tako ce se sigurno manje prljati pozadi ali i napred, mislim, dok vozite u rikverc,

jer je onda pozadi napred, a napred pozadi... mislim... ne mislim... mislim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da će reći to mora tako zbog bla bla bla, sigurno Vam neće reći da ste se zajebali pri izboru kola.  Logičan zaključak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...