Jump to content
FAS Goran
bojanb

Fiat 500L - čudan zvuk pri paljenju ujutru

Recommended Posts

Uf nisko. Ali ne znam ja čiji auto ima podešavanje intervala brisača i naslon za ruku. Da ne pominjemo ko je brži :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi je zbog tog zvuka proveo oko 3 dana u servisu. Nažalost, nisu uspeli da ga čuju. Ostaje mi sledeće zime da odvezem auto uveče u servis, da uzmem slobodan dan sutra i da dodjem da ih snimam dok ga prvi put pale.

To sam čvrsto rešio i to ću uraditi. Nažalost, moraću da ga parkiram na parkingu pored servisa jer ako ga ostavim kod njih, moram da ostavim i ključ.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali su me pre neki dan iz Fiata da me pitaju kako sam zadovoljan servisom, izmedju ostalog sam im ispricao za ovaj problem i da serviseri u Radulovicu ne mogu nista da pronadju. Dobio sam odgovor da oni moraju da rese bilo kakav problem jer je auto u garanciji i da mogu da pokusam u nekom drugom servisu. Naravno posto je zvuk iscezao cim su stigli topliji dani moracu i ja da cekam zimu. Mislim da bi bilo dobro da svi mi koji imamo isto iskustvo, iduce zime se organizujemo i malo ih pritisnemo da to rese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog, kada počne da lupa opet tamo negde na jesen, možemo organizovati zajednički odlazak u neki od servisa, makar mi iz BG-a. Zajednički odlazak će biti snimljen i okačen na you tube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamolio bih moderatore da ovo prebace u temu ciji je brzi  :harhar: 

 

Zar ima tu potrebe raspravljati?  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvim mrazevima pojavio mi se onaj neki metalno-škriputavi zvuk, koji traje sekundu i posle toga se vise ne čuje. Onda mozes da ga palis jos 100 puta i sve normalno

Jesi li imao to prosle zime? Meni evo cim je pala temperatura ispod 10c opet pocelo da skripi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima,

Obratio bih se pre svega vlasnicima koji imaju dizel motore. Sa hladnijim danima pri jutarnjem paljenju automobila primecujem da se kazaljka obrtomera pomera gore-dole. Ta pojava traje sve dok ne krene voznja, kasnije je sve normalno. Da li je to poslednica niske temperature (0 stepeni) ili je nesto drugo? Ima li neko slicna iskustva? Unapred hvala! Napominjem da auto vozi moj otac i da je on prezadovoljan njime. Primetio sam takodje da ne radi prednji levi zvucnik pa me zanima da li garancija podrazumeva zamenu zvucnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam takodje da ne radi prednji levi zvucnik pa me zanima da li garancija podrazumeva zamenu zvucnika?

 

prednji levi zvucnik i mene zeza, malo radi malo ne radi, u AK Kole skinuo majsotr kaze dobar je, radi,zice sve na mestu jbg......mozda je softverski, malo ga pojacam i on proradi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvim mrazevima pojavio mi se onaj neki metalno-škriputavi zvuk, koji traje sekundu i posle toga se vise ne čuje. Onda mozes da ga palis jos 100 puta i sve normalno

Jesi li imao to prosle zime? Meni evo cim je pala temperatura ispod 10c opet pocelo da skripi...
+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je normalno da dok je hladan ima vece obrtaje u leru oko 1000-1100 ...ne dugo, oko 1 km, posle mi je normalno oko 900.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Primetio sam takodje da ne radi prednji levi zvucnik pa me zanima da li garancija podrazumeva zamenu zvucnika?

 

prednji levi zvucnik i mene zeza, malo radi malo ne radi, u AK Kole skinuo majsotr kaze dobar je, radi,zice sve na mestu jbg......mozda je softverski, malo ga pojacam i on proradi....

 

 

kod mene ista stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene se cuje isto prilikom prvog paljenja ujutru zimi, kupio auto u maju 2014 pa se nsiam ranije oglasavo.a nisam ni obracao mnogo paznje...]

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se isto cuje taj zvuk kada je napolju hladnije, a prednji levi zvucnik zeza od prvog dana ( april 2013 )

reklamirao u kompresoru i nista.kad malo pojacam on proradi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam zvao jedan od ovlašćenih servisa vezano za utvrđivanje izvora "šerpastog klepetanja" prilikom prvog pokretanja na temperaturama ispod +4C. Naravno ugovaranje pregleda ne ide tako lako, pogotovo što auto mora da im se ostavi tokom noći a vlasnik treba ujutro da se pojavi. Ako se želi da to bude u petak na subotu, to je malo teže izvodivo jer im FIAT ne pruža podršku subotom, itd... Odslušao sam sve to i nije mi jasno da nakon par godina eksploatacije ne žele da prihvate evidentan problem niti znaju objašnjenje. Takođe mi je čudno da nas ima toliko sa sličnim problemom i da niko, ni u jednom servisu, nije dosada utvrdio o čemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a prednji levi zvucnik zeza od prvog dana ( april 2013 )

reklamirao u kompresoru i nista.kad malo pojacam on proradi .

 

da napomenem da otkad su mi updejtovali sta vec na Uconnect , niti se gasi displej niti me zeza prednji levi zvucnik.   :thumbsup:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61357-fiat-500l-displej-radija-se-ugasio/?p=1180529

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...