Jump to content
FAS Goran
bojanb

Fiat 500L - čudan zvuk pri paljenju ujutru

Recommended Posts

A možda to tako treba, ipak je napolju hladnije pa je ulje gušće. Ne znam. Poteraj ga u servis ako misliš da je to neki problem. Možda mi to ne čujemo na našm kolima jer ne smatramo da je to "čudan" zvuk...

Alcatel one touch 6040X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nije nikakav problem, kod mene na 1.2 16v takodje prilikom paljenja kada je motor potpuno hladan i stojao vise od 24 h, cuje se to "lupanje" veoma kratkog. Posledica toga je sto se celokupno ulje slilo u karter, i sistem je prazan pa se cuju i hidropodiyaci a pumpi je teze da povuce gusce ulje zbog temperature pa zato malo kasni dotok ulja. Tokom toplijih dana ova pojava nestaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ulje totalno ok i čuje se od kako sam kupio auto ,nov, a sad ima 2 god, čuje se samo kad je hladnije i pri 1. paljenju

Poslato iz Grande Punta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Poenta tvog komentara je? Osim podrske klubu naravno, taj deo mi je jasan.

Sta pricas ti? Kazem da mi oba snimka ista tj da ne mogu da razaznam razlike, antisluhista. j...o te klub da te j..

!!! Mel Gibson i Conspiracy theory malo dete za tebe.

Pitam pametnije opet sto je pinovana tema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zvuk definitivno postoji i kod nas je ista prica kao kod City-ja (i drugih koji ga potvrdjuju). Sa prvom hladnocom se javio taj kratak "limeni" zvuk i nije me bas obradovao, ali nemam vremena da se time bavim. City, ako nesto saznas, molim te svrljni ovde razlog, a o kvalitetu pojedinih komentara je suvisno komentarisati a i ti Zorz bi mogao malo da se obuzdas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom snimku se taj udarac jasno cuje. Na mom autu ovoga nema, ulje sam dosipao oko 4000km, sada ga ima preko pola crte. Nema razloga za dizanjem tenzije, sve to ce se i servisu razresiti

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok vidim da moj auto nije jedini kod kojeg se cuje taj limeni zvuk. Zato sam postavio ovu temu, jer mi je objasnjenje u servisu bilo potpuno nelogicno. Kao da sam dosao u radionicu kod Zivote Govedarevica (Zoran Radmilovic-Price iz radionice za one koji se ne secaju) pa sam dobio odgovor >teraj pa ako pocne bas da lupa onda dodji opet< . Daleko od toga da nisam zadovoljan autom, do sada je ispunio sva moja ocekivanja osim tih nekih sitnica, ali po meni je to malo neozbiljan odgovor iz jednog ozbiljnog servisa. Ono sto mene brine je sta ako je to zvuk na koji sada ne treba obracati paznju a za neke dve, tri, cetiri godine kada prodje garancija nastane neki mnogo veci problem. Zvuk je inace isti kao kod kolege koji je postavio audio snimak. Izvinjavam se sto na pocetku teme nisam napisao tip motora, upitanju je 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na snimku se zaista cuje nesto gadno. Ja to nikada nisam cuo kod mene prilikom palenja. A ventilator mi je znao skripati dok se ne ugreje, par puta, to sam vec pisao u temi o grejanju automobila. Sad vec dugo ne skripi, mada nije ni hladno napolju. Ali, taj zvuk kod motora nikad cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđujem da se i na mom 500l 1.4 čuje identičan zvuk prilikom prvog startovanja na jačem minusu. Otprilike zvuči kao da je neki limeni nosač razlabavljen pa zavibrira prilikom startovanja motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđujem da se i na mom 500l 1.4 čuje identičan zvuk prilikom prvog startovanja na jačem minusu. Otprilike zvuči kao da je neki limeni nosač razlabavljen pa zavibrira prilikom startovanja motora.

Moze i tako da se opise. Isao sam opet do servisa, doduse drugim povodom, pa sam pitao jos jednom za taj zvuk. Njihov odgovor je da je motor napravljen od razlicitih materijala koji se razlicitim intezitetom skupljaju i sire na visokim i niskim temperaturama te da oni tu nista ne mogu. Medjutim nisu mi objasnili kako to da se taj zvuk cuje samo na fiatovom 1.4 motoru a ne cuje ni na jednom drugom, osim naravno nekoj starijoj sklopociji. Ovo im je velika antireklama jer kada ja ujutru palim auto svi prolaznici moraju da se okrenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se servisa tiče, koliko vidim bole njih k.... Sad ih samo biram (pošto su, jelte svi ovlašćeni) po kvadraturi radionice i parkinga. Da mi bar ne s.ebu kola čukanjem, pošto sam i to doživeo. Svi u kojima sam bio mi daju nebulozne odgovore na normalna pitanja u smislu to tako treba i tvrdim da svi uvaljuju falšine umesto originala (naravno gde moze da prođe). I ajde da je "samo" to nego još hoće da me prave budalom kad ne dam da me zjbu. Zato, dok je u garanciji moram kod njih. Posle toga samo za delove a rad kod proverenog majstora.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga mi sto je niza temperatura na prvom paljenju ujutro vise "klepi" neki lim............al obzirom da nas je vise takvih mora da je to default  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da potvrdim da sam i ja pacijent sa istim simptomima, dakle famozno lupanje ujutro pri prvom paljenju na niskim temparaturama.

 

Ono što je zamimljivo je da se pupanje čulo samo ujutro. Na primer ja radim tokom dana 8,5 sati radno vreme i svih osam i po sati auto stoji napolju na parkingu na hladnom. Kada krećem kući auto pali bez lupanja. Sutra ujutro opet lupanje, zanči samo se čuje ujutro prvi prvom paljenju.

 

Čim je otoplilo lupanja više nema... definitivno je defalut situacija, "to tako treba".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...