Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Novi zakon: plaćate samo pola kazne za saobraćajne prekršaje

Recommended Posts

Ovo za muziku je dobro,znaci ja ostajem bez dozvole u roku od mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ako povezem 4 "pijane ili drogirane osobe"? Jedan će morati na prednje sedište!  :lol:

Ja sam imao takvu situaciju pre mnogo godina. Vraćam se iz Valjeva sa neke svadbe i vozim četiri druga mortusa. Zaustavljaju me kod Lajkovca i pitaju zašto vozim pijanu osobu na prednjem sedištu... Rekoh im da oni izaberu koga da stavim napred  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strogo gledano, onda možeš voziti samo trojicu, a napred pokupiš stoperku :) 


To za svetla ne bi trebalo da važi za one sa dnevnim LED svetlima ili grešim?!

 

Odnosi se na sve. Taj član definiše da moraju biti uključena "...kratka ili dnevna svetla..." tako da se odnosi na sve ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto me zbunjuje na ovom s-shotu koji je ivan.ik postavio je link sa koje je preuzeta www. ddor.rs/wp-content/uploads/2013/05/poenizaprekrsaje.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su pukli s'mozgom.

Kad platim prvu kaznu možda ću i da upalim, ovako jok. Mislim da od toga nema ništa....

 

Bojim se da nisi razumeo... po zakonu moraš imati uključena kratka ILI dnevna svetla. Dakle, ako imaš dnevna svetla i ako furaš njih, sve je ok ;) Ako nemaš ništa uključeno ili se izglupiraš za pozicijama i/ili dugim svetlima onda ide kazna ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ok. I toga se pridržavam.

Tako je bilo i dosada nego sam skapirao da su promenili i da su sad obavezna srednja...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije promenjeno. Komentarisao sam da mi se ne sviđa kazna. Suviše je mala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za muziku mora da izmeri, što znači da moraju da im kupe uređaj za to, kao što nose alkometre...i ti uređaji moraju da budu izbaždareni...i, kako uopšte misle da neko smanji muziku u onih par sekundi dok ne stane...ne kontam kako to misle da primene u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tek ovo za nepropisno parkiranje-1 bod ako zauzmes 2 parking mesta. :clap: Ovo podrzavam u potpunosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kolege jutros vozim decu u vrtic i zaustave me panudri ispred istog kad sam krenuo kuci.Kaze voznja suprotnim smerom.Ja kazem sta bre ,pa 30 godina zivim u tom kraju uvek je bila dvosmerna ulica.Kaze cika ACAB pa od ponedeljka promenjeno pa evo sad dezuramo ti si 30ti od jutros,ja kazem ajde bre pusti me tu zivim nisam znao jbt necu vise,oces pare sta oces,kaze pandur ocu da ti pisem kaznu i to je sve....i ja izadjem iz kola i dam mu dokumenta ,kaze opet ACAB sto si izasao ko ti reko ? ja kazem a ko mi je reko da ne smem i krenem da otkopcavam jaknu onako mahinalno jel sam popizdeo em kasnim em me drka,i on mislio da cu da ga bijem pa kaze dobro dobro i ode u svoj raspali punto i krene da pise zapisnik jedno 12 minuta ko da pise pismeni iz srpskog ....uglavnom da ne smaram zanima me dal meni vazi ovo za placanje pola kazne,posto pre ovoga nisam imao prekrsaje nikakve,a od pandura sam samo dobio zapisnik o ucinjenom prekrsaju...sta sad cekam kovertu pa kod sudije da trazim nagodbu ili...pomozite nemam bas iskustva sa ovim.hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tek ovo za nepropisno parkiranje-1 bod ako zauzmes 2 parking mesta. :clap: Ovo podrzavam u potpunosti!

 

Kad bi samo ovo rigorozno jurili da vidis kako bi se oporavio budzet grada jako brzo. Nas bandoglavi narod nije sposoban da nauci da parking nije njihova rodna livada, tako da ja tu vidim beskrajan izvor novca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je za placanje, dao bi ti uplatnicu odmah.

pa sta znaci ovo mico? ja kolko sam video po zakonu za ovo "voznja u jednosmernoj ulici suprotnim smerom " ide 2 poena i 6-20K dinara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je to cim je kazna od - do. Znaci da mora sudija da odredi visinu i nacin placanja. Jbg. Bas su te zeznuli na kvarno. Trebali su da te puste uz opomenu, da su ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste panduri su oduvek stoka,al bas nije u redu da posle 20 i kusur godina promene smer u ulici tj ukinu jedan i da odma kaznjavaju,valjda treba ljudi da se naviknu pogotovu ko zivi tu pa i ne gledas znake jel mislis da znas sve napamet....pukla drzava nema se pa uzimaj na sve strane samo uzimaj.....ACAB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...