Jump to content
FAS Goran
Aca86

Fiat Stilo - sređivanje brave i mikroprekidača na gepeku

Recommended Posts

Neki od vas su ovo već radili neki možda i nisu, ali tu uvek ima i novih kojima dobro dodje mala pomoć kad hoće sami da sredjuju svog ljubimca.

 

Dakle radi se o skidanju platike sa petih vrata, u pitanju je Stilo Multy Wagon 1.9 JTD 2003. i brave sa mikroprekidačem. Sakoro sam kupio ovaj auto i pošto su mi pre kupovine menjali mikroprekidač majstori su bili malo nemarni oko vraćanja svega natrag na svoje mesto, pa su zaštitnu gumu lepili super lepkom, nisu je vratili baš kako treba pa je tu ulazila voda itd... što je meni dalo povoda da to sam sredim.

 

Da se bacimo na posao..

 

1. Skinite obeleženu plastiku. To će te uraditi pomoću ravnog šrafcigera uz pomoć malo snage pošto je ona pričvršćena samo uz pomoć žabica. Ima tu i dva mala holšrafa sa strane baš u vrhovima koji se spajaju sa belim delom. Kod mene ih nije bilo pa ih nisam ni obeležio, ali Vi obratite pažnju.

 

cxcb2710.jpg

 
2. Ispod te plastike nalaze se 2 šrafa od prilike na obeleženim mestima (malo sam se kasno setio da slikam sve to pa tu sliku nemam, ali ne možete da ih promašite sigurno)
 

cxcb2711.jpg
 
3. Skinite obeležene kapice i ispod njih odšrafite šrafove.

4. Imate i dva inbus šrafa u udubljenjima, džepovima.

 

cxcb2712.jpg
 
5. Ove poklopce skinućete lako, isto kao bilo koji poklopac za baterije na daljinskom upravljaču, samo ih povucite.
 

cxcb2713.jpg
 
6. Oba bele tačke predstavlju tiplove koje dodatno drže plastiku iznutra. Dva unutrašnja se vade, a spoljašnji su fiksni i njih se oslobadjate tako što gurnete celu plastiku malo napred i naravno posle toga se cela skda. Ako negde malo zapne Vi usporite malo uvek se tu nadje neka mala plastika, žabica da nas nervira :)

 

cxcb2714.jpg

 
7. Ovo dobijete kada skinete sve. Uokviren je konektor za mikroprekidač, a ostala obeležja su mesta za šrafove koji drže bravu za peta vrata. Trebaće vam ključ 13 ili 12.5.

 

cxcb2715.jpg

 
8. Ovako ostaje kada skinete dršku.
 

cxcb2716.jpg
 
cxcb2717.jpg  cxcb2718.jpg
 
Mene je iznenadilo koliko sam prljavštine zatekao kada sam skinuo dršku odnosno bravu za peta vrata.
 

cxcb2719.jpg  cxcb2720.jpg
 
9. Gumice sam skinuo, oprao vodom i osušio.
 

cxcb2721.jpg
 
10. Svo ono blato ipod gumice sam odstranio pomoću ubrusa, Mer-a, štapića za uši i čačkalice.

 

11. Ukoliko nekom znači kako je spojen mikro prekidač...

 

cxcb2722.jpg
 
12. Kao što sam spomenuo na početku kod mene je guma bila zalepljena super lepkom i to je bilo vrlo ružno a i sama guma je počela da se troši i propada od super lepka.

 

cxcb2723.jpg  cxcb2724.jpg
 
13. Sve to je lepo očišćeno, koliko je to bilo moguće, uz pomoć skalpela i fine šmirgle. Guma vraćena pažljivo na svoje mesto, a onda sve to pažljivo zaliveno silikonom kako više voda ne bi dopirala do mikroprekidača.
 
cxcb2725.jpg

 

 

Nadam se da će ovo biti korisno nekom, a ko ne zbog stvari koje sam ja radio onda zbog nečeg drugog.

 

Pozdrav :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napred, lepo objasnjeno :thumbsup: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...