Jump to content
FAS Goran
cane

Novi put za Nikšić

Recommended Posts

Drustvo, krecem za par minuta za Niksic (nesto iznenada) i kako sam skontao ne ide se vise dole do Podgorice pa za Niksic, nego novim putem preko Zabljaka. Posto slabo poznajem te krajeve, ako moze neko da mi objasni od Uzica kuda, sta, kako? :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije kasno,od Uzica ides redovno ka Zlatiboru,Borovoj Glavi,Novoj Varosi,Bistrici i Prijepolju. U Prijepolju kad prodjes semafor nastavljas pravo nekih 2km(kad prodjes restoran "Grbo" sa desne strane,tu skreces desno) ,tu pratis tablu Pljevlja,iskljucujes se desno ispod nadvoznjaka i vozis jos nekih 2km,tu opet pratis tablu Pljevlja i imas odvajanje levo pa na nadvoznjak i ides uzbrdo ka granicnom prelazu Jabuka i dalje ka Pljevljima. Za sve ostalo imas putokaze,pratis Savnik,Zabljak i Niksic  :)
Mirko Alvirko ne bi bolje objasnio cini mi se :D

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh temu, ali da napisem koju, mozda ce nekome koristiti.

Jes' da si ti isao samo do Niksica - ali po meni u globalu i odlicna alternativa preopterecenoj dolini Morace. Isao sam u jednom periodu cesce poslom za Podgoricu, pa ako se islo kolima, koristio sam tu rutu dok se radilo Brodarevo. Takodje i odlicna varijanta za one koji idu u Herceg Novi ili juzni deo Hrvatske.

Kao sto kolega rece, iz Prijepolja se skrece desno (detaljno je opisano, da ne ponavljam). Prati se samo signalizacija za Pljevlja i krece uzbrdo ka granicnom prelazu Jabuka koji je udaljen oko 20 km. Priroda je prelepa, imam par jesenjih slicica:

 

31102011029.jpg  31102011030.jpg  31102011031.jpg

 

Prelazi se nasa i crnogorska granica i vrlo brzo stize do Pljevlja, odakle se prate putokazi za Zabljak. Oko 40-ak km kasnije se stize na cuveni most preko Djurdjevica Tare. Obavezno stati i uzivati u pogledu:

 

27102012007.jpg

 

Posle mosta put se odvaja levo za Mojkovac (tj. vracanje na put ka Podgorici kroz dolinu Morace), a desno se skrece ka Zabljaku. Nastavlja se uspon, serpentine i lepi predeli. Za nekih 20-ak km se stize na Zabljak, fantasticni pejzazi i takodje lepo mesto za predah. Dalje se nastavlja ta odlicna nova deonica ka Savniku, nekih 30 km novog puta, stvarno uzivanje. Dolazi se do Savnika i odatle pocinje malo "problematicnija" deonica sa serpentinama (ko ne voli krivine, a ja nisam taj :) , naprotiv). Zatim se izlazi na ravnu deonicu i dolazi do skretanja - desno Pluzine, levo Niksic. I to je to u najkracem. Imao sam slicica i sa Zabljaka, negde su mi se zaturile pa cu postaviti kad ih pronadjem.

Inace, alternativa ovom pravcu ako se ide dalje, recimo za Herceg Novi ili juzni deo Hrvatske, je kroz Bosnu (Visegrad, Foca, Cemerno, pisao sam vec: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60179-road-trip-from-serbia-via-republic-of-srpska-to-montenegro/?p=922679 ).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnjavas za medalju :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Inace put je extra i priroda prelepa ali one serpentine do zabljaka nisu za S klasu, dosta je usko, sve lakat krivine, nisanio sam sve vreme.. gotivnije bi mi bilo puntom. Ali puntom sigurno ne bih imao snage da se i vratim isti dan

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaista je ekstra ovaj predeo po prirodi,ali i po kvalitetu puteva,isao sam do mora preko zabljaka i durmitora pa preko savnika i niksica ,pa posle toga se spusta polako prema moru

svaka cast crnogorcima,kako su odradili kvalitetno ovu novu deonicu puta preko zabljaka,ma sa uzivanjem sam vozio,i stvarno vise volim kad ima krivina i prevoja i serpentnina,nego da je sve ravno,a jos uopste nema guzve ni kad sam isao,ni kad sam se vracao

DSCF0395.jpg

slansko jezero kod niksica

DSCF0573.jpgDSCF0572.jpgDSCF0570.jpg

DSCF0562.jpg

i naravno slika iznad boke kotorske sa autom,koja se odlicno pokazala na putu :unworthy: ,da kazem da sam sam vozio i kad sam dosao do mora,uopste se nisam umorio,a pravio sam samo par pauzica po par minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam x-puta tim pravcem,ali sad pre 10 dana me upucao radar na novoj deonici.500e kazna , :D ali pao je .... da bi mi na kraju pokazali koliko sam isao,rekose da sam oborio rekord unazad 5 g. Jos ima dobrih :queen: ,sreca da zena nije isla sa mnom,verovatno bi nastavila peske,ili naredna 3 dana nebi pricala samnom,sto i nije tako lose.... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu dobri policajci nego im je naređeno da ne cimaju turiste jer im iz godine u godinu sve više pucaju sezone. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas mi veceras prica drugar da su ga dva puta zaustavili panduri i da ih je sam castio po 10 eura,ja uopste nisam video policiju na putu,osim na moru

da,na novoj deonici mogu da se razviju bas ozbiljne brzine na  pravcima,al ja sam max vozio do 120 i to na trenutak,posle sam odmah smanjivao,al misli za onakve puteve uopste nije vazna brzina,vec samo krstarenje i uzivanje u predelima,al i samom putu

a i naravno naredjeno im je da necimaju turiste,jer turisti dosta novca ostave u crnoj gori,pa i naravno mi iz srbije,ko ide u cg na more

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isao putem kroz kanjon i bilo je dosta patrola sa radarima a i zaustavljali su i pisali kazne, tako da, kamo srece da im je receno da ne cimaju turiste, bas bi lepo bilo :D Mada, ja nikada nisam imao problema sa njihovom policijom, i van sezone kada idemo. Uvek sve korektno, cak i ono za sta mogu debelo da nam pisu zanemare. Jeste li umorni, pa neka sala i srecan put.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pravcu uživaš a po krivinama peglaš i nikad problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put je stvarno kao pista i za uživanje. Ima nekih uspona gde se moje 'sivo magarence' pomučilo.ali je ipak izašlo. Posebno u povratku, jer se žene uvek s letovanja vraćaju s viškom stvari. :-D

Preporučujem da se svrati na Žabljak i obidje Crno jezero. Ulaz je 3€. Parking-ko nadje mesto, taj i parkira,ali nije strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, da li je neko skoro išao kroz BiH od foce do scepan polja. Gledao sam Alvirovicevu patrolu iz prošle godine, 20ak km do ulaska u CG je u užasnom stanju. Nema asfalta, uzano, katastrofa. Da li se nešto promenilo ili je isto stanje kao prošle godine. Treba da odem do Ulcinju pa pokušavam da izbegnem Ibarsku i dolinu Lima. Neki predlog ili savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog da ides na Kosovo pa auto putem preko Albanije u Ulcinj za cas :)

Ako smes a nemas razloga da se plasis, masovno se ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa preko tt ne vidim odakle si :)

Ja mislim da je taj put za koji pitas uradjen, a i pak ako nije, opet je kratka deonica u pitanju. Probaj i da pozoves njihov centar za informacije na putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branko, upravo sam se vratio sa puta danas, napravicu ovih dana mali zapis sa slikama :) put Foca Scepan polje je prilocno uzan, ima sirinu cini mi se 4m, nema neke preterane guzve, ali su mi u susret kao za inat prosli autobus, kombi, ... Pa nije bas prijatan osecaj, put je u onako stanju, ima neravnina i po koja rupa, na dva tri mesta fali asfalta po 20ak metara. Od Gorazda do Foce je ok, i crnogorski deo puta je prilicno dobar. Na granici nema guzve, bila su dva automobila ispred mene. Inace ako nisi u zurbi, a imas dva tri sata viska, postoji put preko durmitora kroz lokalna sela i "nedodjije" od Pluzina do Zabljaka u solidnom stanju ali sirine 3m, na celij deonici od 60ak km sreli smo se sa desetak automobila i nekolicinom krava

Edited by yunoise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ici za Niksic preko Bosne iz Bg, tacnije preko Loznice, Zvornik, Vlasenica, Foca i Niksic, ili preko Vljeva, Visegrada, Foce, Niksica, ili magistralom skorz preko Zlatibora, Nove Varosi, Pljevalja i Durmitora? :) Gledao sam kilometrazu 450km u jednom pravcu od prilike do 470km, 20 ak km me nece nista spasiti cisto pitam kuda je najbolje putovati? Ovom trecom relacijom sam isao za ck ali ne Niksic pa ne znam kako je tamo preko Durmitora dal da ga izbegnem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...