Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Pijane vozače pred sud kao ubice

Recommended Posts

Slučajan prolazak kroz žuto, udarac otpozadi, nekorišćenje retrovizora i slične stvari bi rešilo ponovno polaganje vozačkog na par godina... 

 

@Beli

 

A šta ćeš ti kao pešak na putu na kome je ograničenje 80km/h? :)

A ti mica bezgresnica nikad nisi napravio slucajnu gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je voziti i ne napraviti prekrsaj ... 

 

ali voziti sa sklopljena oba retrovizora ... takvog coveka vratiti u vrtic, tamo ce biti bezbedan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti mica bezgresnica nikad nisi napravio slucajnu gresku?

 

Jesam. Mnoge. Ali sam svestan da sam ih napravio. To je suština. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas al ja kad popijem sigurnije vozim,jer stvarno bas polako vozim ne prelazim 50-60km/h

A trezan za volanom se osecam kao bog,dok ja vozim ostali se mole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijani Britanac vozio u suprotnom smeru, reakcija policije je nemilosrdna

 

pijani vozac.jpg

 

Voziti u pijanom stanju je jedna od većih gluposti, posebno kada vozač pogreši smer. Možda najgora situacija je kada takav vozač završi vozeći suprotnim smerom na autoputu gde su brzine velike, a svaki nailazak iz suprotnog smera gotovo siguran put u smrt. Video prikazuje upravo jedan takav primer od pre nekoliko dana gde je alkoholizovani vozač dostavnog vozila vozio u suprotnom smeru autoputem M4 blizu Redinga u Velikoj Britaniji. Policijska patrola je nailazila iz suprotnog smera, a zatim je policajac na čelu kolone hladnokrvno reagovao i izbacio auto iz putanje. Nekoliko sekundi kasnije vozač je već bespomoćno ležao na putu dok su mu policajci stavljali lisice i lišili ga slobode. Prema zvaničnom saopštenju vozač je imao četiri puta veću koncentraciju alkohola u krvi od dozvoljene.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Tenesiju bi pijani vozači koji izazovu smrt roditelja deci morali da plaćaju alimentaciju

 

voznja alk.jpg

 

Pijani vozači koji izazovu smrt roditelja tokom vožnje u Tenesiju (SAD) mogli bi da u bliskoj budućnosti budu prisiljeni da plaćaju alimentaciju. Predlog zakona je već prošao u Zastupničkom domu, a sada je usvojen na nivou Senata. Sada, sve što je još potrebno da postane zakon je potpis guvernera Billa Leeja.

 

Zakon ''zahteva da sud izrekne kaznu, u slučaju osude za ubistvo vozilom i teško ubistvo vozilom, i kada je preminula žrtva bila roditelj maloletnog deteta, optuženiku da isplati odštetu u obliku izdržavanja za svako od dece žrtve dok svako dete ne napuni 18 godina i ne završi srednju školu''. Kako bi odlučila koliko će tačno platiti osuđeni za ubistvo u vozilu, država će uzeti u obzir više faktora, uključujući životni standard na koji je dete naviklo, kao i finansijske potrebe i sredstva deteta i bilo kojeg preživelog roditelja ili staratelja.

 

Ovom presudom se preživelom roditelju ili staratelju ne ukida pravo da podnese građansku tužbu ili dobije presudu protiv osuđenog vozača. Istovremeno, ako se donese presuda, ona bi zamenila i poništila svaku isplatu alimentacije koju je nametnula vlada Tenesija. Predlog zakona je inspirirala i zagovarala Cecilia Williams. Njenog sina, snaju i unuka ubio je pijani vozač u aprilu 2021. Govoreći o efektu zakona na osuđene, bila je vrlo jasna. ''Oni će se uvek sećati, ovo je ono što sam učinio porodici'', rekla je za 9 News ABC. Zakon je u početku nazvan po najstarijem još živom Cecilijinom unuku, ali sada ima imena dvoje druge dece koja su takođe izgubila roditelja. Sada je poznat kao ''Ethanov, Haileyjev i Bentleyjev zakon''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...