Jump to content
FAS Goran
Ryan

Ocena web sajta

Recommended Posts

Dobra ti je ideja ovo za tekstove i komentare radova. Ovaj savet svakako cu iskoristiti...

 

Ovo oko slika moze se napraviti bas tako. Jedini je mali problem sto imam preko 1000 slika koje moram da smanjim. Radicu postepeno pa cu i to srediti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala sugestija... imaš stranice lokacija i kontakt, koje su manje-više iste, mišljenja sam da ih treba sjediniti. 

Ostalo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to..Mozda je najbolje i sjediniti kako si i rekao. Mozda cu da ubacim neku kontakt formu da se salju mailovi direktno sa sajta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i u bazu da trpaš kontakte ako te mrzi da se zezaš sa mailovima :) 
Nije baš nešto preporučljivo rešenje zbog mogućeg oštećenja baze, ali ja ga u zadnje vreme prilično praktikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da me server zeza, hostujem kod njih vec 6-7 godina ali su se malo iskvarili.. Sajt se ucitava za 1.3 sec..trebao bi ispod 0.8 ali kad sredim malo fotke i zmanjim ukupnu velicinu sajta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ja spadam u ljude koji vole da uce od strucnijih  od mene i ovoga puta sam to ucinio. Poslusao sam dosta vasih  saveta pa sam dosao do jedne ideje koja je pocela sa realizacijom..AUSPUH BLOG..ako imate neko bolje ime voleo bih da ga cujem...

 

 

http://www.auspuhservisljuba.com/auspuh-blog/867-ugradnja-pletenice.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno! Ja bih ga stavio kao početnu stranicu, pošto tu idu aktuelne stvari, a ne na kraj!

Sve najbolje!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je off nadam se da se Ryan neće ljutiti da stavim u ovu temu jedan sajt da ocenite ako vas ne mrzi.

Hvala unapred  :)
 

 

http://svaga.rs/

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na logo što je malo iskrzan? Nažalost tu nisam mogao mnogo da učinim jer nismo imali transparentan logo tako da sam ga u corelu "bušio" koliko sam mogao, ali pokušaću još malo da ga sredim, mada iskreno teško da će biti mnogo bolje od toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidja mi se sto su sve slike lose, i ove u sredini sto se menjaju i ove sa strane ( slike brendova). Takodje, mnogo bi mi lepse za oko bilo da su deblja slova u ovom delu gde se opisuje delatnost firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MSPK zavisi koliko zumiraš :) Ali generalno smo se trudili da slike budu što manje rezolucije da bi se sajt brže učitavao, a za brendove su slike printscreen-ovi iz pdf-a pa je ovaj zadnji malo musav. Što se teksta tiče dobra je ideja, predložiću vlasniku da malo podebljamo.

 

@Dalape koja ti je rezolucija monitora? moguće je da na manjim rezolucijama zeza pošto je rađen na 1920x1080 pošto se firma bavi veleprodajom tako da sam i računao da neće neko sa tableta ili uređaja sa malom rezolucijom praviti veću porudžbinu :) Naravno, zavisi od toga i koliko zumiraš ekran. Na 100% bi trebalo da se fino namesti po sred ekrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ne znam ni ja  :laughing:

Pogledaj na desni klik na desktopu pa properties /screen resolution kolika je rezolucija. Ne bi baš smelo na više od 1000 piskela da se toliko razvlači

Probao sam da spustim moj na rezoluciju 1280x1024 i ovako ispada

 

sajt1280.jpg

 

 

Hvala ti na slici, moraću ovo malo još da pročačkam pa ako je bude prevelika strana najmanji je problem da se postavi u zavisnosti od rezolucije uređaja procenat zumiranja strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo sve ok. U dizajn necu da ulazim jer je to individualna stvar. Sto se tice samog sadrzaja sve je pregledno i brzo su dostupne informacije. Ja licno ne volim padajuce menije (ovaj horizontalni) jer nisu bas prakticni. E sada zbog mnostva artikala verovatno si morao takvu neku varijantu da odradis. Najveca mana je logo. On nikako ne sme da bude tako lose odradjen. Pokusaj da ga sredis u nekom grafickom programu. Ocisti ga u fotoshopu i retusiraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dalape rekao bih da tvoj brovser zeza jer sam ga probao sad i na mobilnom i opet je ok rezolucija s tim što malo beži tekst i meni, ali tek treba prilagoditi svim ekranima sajt.

 

@Ryan hvala na komentaru :) Kako god da okrenem sa logom ostaje ta senka koja zeza, ali pokušaću opet da je isključim. Malo mi to predstavlja problem jer baš izbegavam grafičke alate i generalno nikada nisam imao nekog kontakta sa njima pošto nam je uvek stizao transparentan logo koji samo negde lepimo. Ono što je meni jako drago je što kada se na Google-u traži npr Vaga 4000e BENCH da već na 4. mestu iskače ovaj sajt tako da se nadam dobrom indeksiranju sajta u budućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...