Jump to content
FAS Goran
Ryan

Ocena web sajta

Recommended Posts

Uradio sam redizajn sajta, nekome ce se svideti dizajn nekome ne ali o tome ne treba polemisati..

Mene iskreno zanima jedno drugo misljenje i o tome vodim neka istrazivanja..

Sta je to sto zelite da vidite na sajtu firme kao sto je nasa. Na primer da ne znate nista o meni i da nas prvi put srecete na internetu a ima 1000 slicnih prezentacija..Sta Vam se dopada kada sajt ima i  sta je to na osnovu cega se odlucite da saradjujete sa tom firmom a upoznali ste je preko njihove web prezentacije.

Kao sto ste primetili jako se borim na internetu da prezentujem firmu ali postoje tu neke finese za koje mi treba i neko drugo misljenje.  Ako moze neki komentar puno bi mi pomoglo..Hvala unapred..

Evo sajt...

http://www.auspuhservisljuba.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajt je fenomenalan, ja bih mozda dodao kao opciju komentare musterija mada cisto sumnjam da bi to zazivelo ;)

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ovo je super. Po meni pise sve sto treba i za obicnog kupca a i za buduceg poslovnog partnera. I sam izgled sajta mi se bas svidja. Ja tu nista vise ne bih dirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ticma razmisljam o komentarima ali trazim dobru skriptu, sa dobrom zastitom od spamera..

 

@MS PK hvala..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj komentare da stavljas, zeznuce te konkurencija dobro. Dosta su jedan ili dva negativna da ti zeznu dvadesetak potencijalnih musterija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili mozda da kacis slike radova umesto komentara, ipak sve to drukcije izgleda u ocima laika kada vide kako odozdole sve izgleda ;)

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj komentare da stavljas, zeznuce te konkurencija dobro. Dosta su jedan ili dva negativna da ti zeznu dvadesetak potencijalnih musterija...

+1

Imas osobe koje ce iz ciste ljumobore ili iz pakosti da komentarisu lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je npr. dobar predlog i to komentarisem sa gledista obicnog musterije. Bilo bi dobro da pocnes da stavljas slike radova, kao sto kolega Ticma predlaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Delikatno je to pitanje..

Svako ce za sebe da kaze da je posten u svom radu a ja cu reci da smo dobri, mozemo biti bolji ali da imamo cistu savest. Iskreno se ne bojim komentara osim onih zlonamernih koje ja svakako mogu da obrisem :smoke: . Dobra je interakcija sa korisnicima i da ljudi vide da iza te prezentacije zaista neko stoji i da nije samo usminkana prica. Ne bi to bilo samo e dobri ste ili niste vec bih se trudio da odgovaram i na pitanja..Videcu ali ozbiljno razmisljam da i to stavim na sajt pa sta mi Bog da...

@Ticma@MS PK  moram sve to dobro da islikam pa cu napraviti neku kolekciju..dobar je i ovo savet..

Edited by Ryan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina prava zaštita od spam-ovanja ti je captcha. Mada je opet mač sa dve oštrice jer dosta ljudi neće ništa ni da ti kucka ako mora da nabada neka teško čitljiva slova. Mi sad na sajtu koristimo sesije vezane za ip tako da ista ip adresa ne može češće od jednom u minutu da piše nešto.

Sve ostalo štiti tu i tamo, ali ne dovoljno. Takođe, ako nisi uvedi i ono ukidanje specijalnih karaktera da ne bi nekom palo na pamet da ti se malo poigra sa bazom. 

Ja sam kod sebe na sajtu napravio i malu php proveru koja traži <script> <html> i slične tagove i razbija ih, pomoglo je par puta.

 

 

Što se ostalog tiče ja bih rekao odlično. Dopada mi se ovaj pretty-url način rada, fino organizovan sajt, bukvalno sve na mestu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u vidu jednu skriptu sa captchom pa cu nju i koristiti..Zasticen mi je sajt od ovih klinaca ali ako se neko nameri cisto sumnjam da ja tu mogu nesto uraditi. Drago mi je kad kolega kaze da mu se dopada. Odavno nisam radio pa sam malo zardjao ali i ja sam zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih za početak probao sa sesijama ako te ne mrzi da se igraš i još provera da nema neki tag u sebi, mada koliko sam ja video stvarno retko padne na pamet nekom da krade podatke ili čisto onako da uništava nekog pa da ne obeshrabriš odmah ljude da komentarišu.

 

A ja sam više kolega zbog muke pošto ne volim web dizajn nešto mnogo, ali nekako je tu najlakše zaraditi džeparac pošto niko neće da unajmi C# programera  :laughing:

 

Ako hoćeš proveri sajt sa onim alatima koji simuliraju napade čisto da vidiš da li ima neka rupa, ali obavezno na lokalu proveravaj pošto je nama kroz post jedan takav programčić napunio bazu za par minuta pa sam posle morao da obrišem sve što je dodato u zadnjih sat jer nije bilo šanse da jurim i odvajam bitno od nebitnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu pa ako vidim propuste ispravicu koliko budem znao. Sajt stoji na netu jedno 8-9 godina, menjao sam samo dizajn. Do sada nisam imao nikakvih problema pa se nadam da nece ni sad. Imam bekapovan ceo sajt sa bazom pa ako bude neka frka vracam ga za 15 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i to što kažeš, napraviš backup i baš te briga :)

Inače, ni ja nisam imao nijedan baš pravi napad. Uglavnom to budu stranci koji pojma nemaju šta se dešava uopšte na sajtu pa onda samo pokušaju da ubace neku skriptu koja šalje podatke iz baze na neku adresu. 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče Tićma, samo još neke slike radova tu fale i ništa više, sajt je generalno kompletan i pruža dobar pregled i ono što je najbitnije, na njemu mogu da se vide cene vaših proizvoda i usluga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog ti je da socializujes sajt sto je vise moguce, znaci prvo sredi facebook og meta tagove pa dodaj  facebook like box desno, facebook like i share & google +1 button na kraju svakog teksta, itd... Takodje poradi malo na seo optimizaciji, tj konkretno isforsiraj kljucne reci u svim tekstovima koje imas.

 

Sto se tice komentara, imas facebook comments  plugin i nema potrebe da razmisljas o bilo kakvim zastitama.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice socijalizacije to me bas nesto posebno i ne interesuje. Imam dobre pluginove za socijalne mreze pa cu razmisliti ali cisto sumnjam da ima potrebe za tim...

Sto se tice optimizacije sajta sve je to odradjeno kako treba jer sam po svim kljucnim recima na prvoj strani, prvi ili drugi sajt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa prethodnim komentarima uz opasku da što se tiče sadržaja nema potrebe ni za čim dodatnim (komentari kupaca i sl.). Sve već postoji i veoma lepo i pregledno i lako dostupno. Ono čemu bih ja posvetio pažnju na ovom sajtu je da se što više stvari prebaci iz slike u tekst ili tabelu ili šta već (ono što već nije prebačeno) kako bi se sajt dodatno optimizovao. Kada budeš ubacivao slike rada, obavezno ispod neki tekst od par rečenica kroz koje se provlače ključne reči po koji ma želiš da Google indeksira tvoj sajt. 

 

Takođe, ne bi bilo loše uraditi resize slika na što manju rezoluciju, jer moj internet koji je 40Mbit neke slike učitava po par sekundi što je sigurno pakao za nekoga ko ima slabiji net. 

 

Predlažem ti da na neki način centralizuješ cenovnik u smislu da imaš sve cene na jednom mestu i to iz dva razloga. Prvi, da neko može skinuti cenovnik i da može da pregleda "na gomili" sve odjednom tj. da ne mora da klikće model po model. Doduše ovo je stvar tvog izbora, ako to ne omogućiš ljudi će više kliktati po sajtu i imaćeš bolji Bounce rate. Međutim, drugi razlog zašto to trebaš imati jeste da ne moraš svaki put menjati cenu na samom sajtu nego je promeniš samo u bazi, a sajt sam "povlači" cenu iz baze. Koliko vidim, ti si ovde njih ručno unosio po tabelama. 

 

I još jedna VEOMA važna stvar je omogućavanje FB lajkova i uopšte povezivanje sa socijalnim mrežama. To je toliko moćan sistem da ne poveruješ koliko. Ko se jednom oglasio na FB nikada se više nigde drugo nije oglašavao ;)

 

EDIT: Sad vidim da je sarma napisao manje-više isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice socijalizacije to me bas nesto posebno i ne interesuje. Imam dobre pluginove za socijalne mreze pa cu razmisliti ali cisto sumnjam da ima potrebe za tim...

Sto se tice optimizacije sajta sve je to odradjeno kako treba jer sam po svim kljucnim recima na prvoj strani, prvi ili drugi sajt...

Optimizacija ti i nije bas naj. Ne uzdaj se u meta keywords i description jer to google odavno ne uzima u obzir. Pri pretrazi "auspuh servis beograd" nema te nigde na prvoj strani, tek na drugoj i to negde pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta Google najviše i uzima u obzir pri indeksiranju? Znam da ceni meta tagove i opise, html5 i dobro formatiran hmtl. Da li ima još nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovde ima bas dobrih saveta...Zbog problema sa ocima par godina se nisam bavio ovim poslom pa sam malo zaribao a i google menja svoja pravila. Pokusacu da implementiram sto vise vasih saveta jer su mi dragoceni..Najvise se trazi na Googlu cena auspuha za bla bla bla i to mi je vrlo bitno. Na zalost nisam obratio paznju na auspuh servis Beograd ali i to cu ispraviti..

 

Sto se tice cena, cene nisu menjane par godina unazad tako da same promene nisu veliki problem, naravno bolje je kada mozes da ih menjas automatski ali i ako ima neka promena brzo se menja...

 

A sto se tice slika..Imam stalne kontakte sa posetiocima sajta..ljudi vi niste svesni da najveci broj ljudi ne zna da treba da klikne na sliku da bi je uvecao. Iz tog razloga su slike na sajtu velike mada znam da to nije dobro..

 

Ima tu gomila sredjivanja pa cu sve lagano popravljati. Hvala svima na savetima jer su za mene neprocenjivi.. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta Google najviše i uzima u obzir pri indeksiranju? Znam da ceni meta tagove i opise, html5 i dobro formatiran hmtl. Da li ima još nešto?

Kvalitetan i bogat sadrzaj, to je na prvom mestu. Sto vise teksta koji ima smisla i obavezno provlacenje kljucnih reci u recenicama. Neki visoko rangirani sajtovi se sluze cak gramaticki nepravilnim recenicama, tipa: kod nas mozete ugraditi jeftini auspusi, uz najpovoljnija cena. Ostali tvikovi poput h1, h2 tagova u naslovu, img title, i sl, nisam primetio da imaju neku jaku ulogu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tekstova, toliko je neinspirativno pisati o auspusima  U celoj ovoj prici mi je najveci problem stavljati pisani sadrzaj a da ne smorim ni sebe ni posetioaca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak hvala :) Ja sam počeo da forsiram html5 jer kažu da ga Google voli pa onda bude problem sa pretraživačima. Mada verujem da je bogat sadržaj na prvom mestu

 

A za auspuhe stvarno ne može mnogo da se napiše,a  da ne izmaltretiraš posetioca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tekstova, toliko je neinspirativno pisati o auspusima  U celoj ovoj prici mi je najveci problem stavljati pisani sadrzaj a da ne smorim ni sebe ni posetioaca..

 

Zato sam ti i predložio da ubacuješ tekst u tom delu gde budeš kačio slike radova. Tu uvek možeš da napišeš 4-5-6 rečenica vlasnik se žalio na to i to, pregledom je ustanovljeno to i to i problem je rešen tako i tako. naravno sa provučenim ključnim rečima kao što je sarma objasnio. I tako stalno provlačiš neki novi tekst, Google ti prepoznaje sajt kao "aktivan", a prepoznaje i novi tekst tako da "reaguje" na njega i izbacuje te u pretrazi na sve boljem mestu ;) 

 

Što s tiče slika, nije problem da budu velike kada se klikne na njih, ali kada se učitava osnovna slika bilo bi dobro da bude Thumb sličica pa makar ispod i pisalo "Kliknite na sliku za uvećanje", jer ovako ako neko ima iole slabiji net, neće učitati sliku uopšte što je još gore nego da učita sitnu ;) Drugo, imaj u vidu da retko ko ima monitor veći od 1600px širine tako da nema potrebe za slikama većim od toga, a to su već dovoljno velike slike da se može sve videti lepo. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...