Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ГоранР

Fiat 500L - ugradnja mehaničke zaštite?

Recommended Posts

Postoji li kakva mehanička zaštita primenjiva na 500L a da ne remeti garanciju i da nije preglomazna Lavlja šapa (kandža)?

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti jedino Multi Lock (blokada menjaca)ne utice na garanciju ali sa druge strane postavlja se pitanje kolika je to zastita...Zeder ni pod razno-automatski gubis garanciju.Svi ce ti reci da je najbolja zastita-kasko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lavlju kandzu sam imao I mislim da nema bolje zastite od nje, al ima nekoliko razloga priv nje. Pod 1, glomazna je sacuvaj boze. Nema mesta gde bi je covek mogao staviti ako ima suvozaca, pored toga, u kabini predstavlja potencijalnu opasnost u sluca ju udesa... asvaki put je stavljati ispred zadnjih sedista ili u prtljaznik je nezgodno. Druga stvar protiv nje je sto ce sigurno posle nekog vremena izgrebati volan ili ostetiti osetljivi fiatov servo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti jedino Multi Lock (blokada menjaca)ne utice na garanciju ali sa druge strane postavlja se pitanje kolika je to zastita...Zeder ni pod razno-automatski gubis garanciju.Svi ce ti reci da je najbolja zastita-kasko.

Koliko sam pratio uputstvo pominju jedino upravljački sklop kao zabranjenu zonu za bilo kakvu intervenciju, menjački sklop se nije pominjao (bar ja nisam primetio). Po tome ispada da baš Mul-T-Lock može da prođe, mada su mi u auto kući rekli da bilo kakva intervencija utiče na garanciju. Da li je čuo neko za neku drugu mehaničku opciju a da ne zahteva intervenciju na kolima?

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji zastita...... od debelog flaha ili L profila se napravi mala metalna zaebancija koja se zakaci za pedale kocnice gasa i kvacila da ako pritisnes jednu idu sve tri ili jos bolje da ne mozes da pritisnes ni jednu... i stavis neki firmirani skuplji katanac... ne onj iz kine koj otvaras malo jacim stiskom ruke... i eto ti zastita... godinama unazad pravim prijateljima i svi su zadovoljni... dobro de... lopovi bas i nisu ali sta ces... multi lock je glupost... lavlja kandza primenljiva je samo za samoodbranu i to ako si bas razvijen u drugom slucaju mozes samo jos da naljutis suprotnu stranu sto i nije preporucljivo...


ps kola mozes da oteras i na smrt klesta ili okasti 24... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gusar: dobra ideja :)

ja sam prvo imao Kandžu, a potom na drugom autu Zeder, i sa Zederom je bilo mnoogo elegantnije. Prve dve godine sigurno kasko, posle verovatno zeder, ili gusarov pronalazak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko razmišljao o GPS opciji kao sigurnosnom sredstvu? Koliko bi koštala ta stvar? Koliko može da posluži svrsi? 

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko košta, ali sigurno može da posluži svrsi. Problem je što je to sredstvo da nađeš auto, a ne da ti ga ne ukradu. Ja se za sada oslanjam na kasko jer računam da Fiat nije tražena roba na crnom tržištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u auto ubacio stari mobilni telefon koji redovno dopunjavam - operater ga uvek može precizno locirati.a ima i razmih aplikacija i frendly lokatora


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uspeo jednom da izgubim kljuceve od katanca

jedno 20 puta sam psovao proizvodjaca dok sam pokusavao da isecem katanac ili samu za]ebanciju i na kraju je katanac ipak popustio posle ubedjivanja od 2 sata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GPS varijanta može da se nađe na dx.com za relativno povoljne novce.

 

Ja za sada ne razmišljam o zaštiti protiv krađe vozila iz više razlova.

 

1. Fiat nije brend koji se krade,

2. Već ima zaštitu u vidu kodiranog ključa, 

3. Kasko mi pokriva slučaj krađe

 

Veća verovatnoća je da neko pokuša da obije auto da bi ukrao prvu pomoć, alat, rezervni točak ili pak da ukrade točkove ili ratkapne. A u točkove ne možeš da ugradiš GPS niti lavlju kandžu pa je onda sve jedno :) Tu bi pomogla ona sitnica koju još uvek niko od nas sa foruma nije provalio kako se aktivira -- DEAD LOCK preko daljiskog ključa  :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo, kako niko nije provalio?  :laughing:  Dva puta se pritisne dugme za zaključavanje ako je kao na Stilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi je tu čudno. Jesi probao da sedneš u kola, zaključaš i probaš da otvoriš na kvaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomaže jer ne bi mogao čovek kulturno da otvori vrata nego bi morao kroz prozor da ulazi ukoliko razbije staklo ;)
Mada sumnjam da profesionalci razbijaju stakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam, ali ne radi.
Al spustanje ili podizanje prozora preko daljinskog radi, a i ne treba dva puta pritiskati kljuc. Dovoljno je drzati oko 4-5 sec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam u auto ubacio stari mobilni telefon koji redovno dopunjavam - operater ga uvek može precizno locirati.a ima i razmih aplikacija i frendly lokatora

 

To nije loša ideja. Pošalji neki link tih aplikacija / frendly lokatora.

Find my phone - mobile locator

Ima na Google play

Ja lično je uzdam u mt:s uslugu - Ortak lokator koja radi i kod nas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lopovi nose ometače GPS signala, tj. isto kao što ste vi ostavili npr. neku Nokiu 3310 koja drži bateriju 7 dana kako bi mogli da locirate auto, tako oni stave u auto koji kradu ometač GPS signala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...