Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Prestiž na tablici za 87.000 dinara

Recommended Posts

1 hour ago, shuxx said:

klasična priča o nesposobnosti rukovodećih državnih organa / mislioca...

 

meni ova njihova igrarija oko dadzbina na tablice je sasvim logicna jer oni znaju da smo napacena nacija kroz godine i da kad dodjemo u posed auta, dajemo fine pare da on bude "neki nas poseban". Tako se i ponasaju, pocevsi od registracije preko 2000ccm pa raznoraznih atesta do tablice. Pa sad ko moze, slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupi su izgovori .....Ostalo od prethodne vlade... trenutna Vlada je dugo na vlasti da promeni sve sto misle da treba.... sve sto hoce....mogu za pola godine da izglasaju.

A spisak za razmatranje bi im narod dao...

Samo da stave prst na celo i malo matematike

Ja bi ukinuo porez na preko 2000ccm.... samo da se sto vise goriva trosi.... kakve su nam akcize i porezi na akcize.... svaki auto preko 2000 ccm trosi vise od 10L u proseku.... milina za pumpadzije....

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, shuxx said:

Glupi su izgovori .....Ostalo od prethodne vlade... trenutna Vlada je dugo na vlasti da promeni sve sto misle da treba.... sve sto hoce....mogu za pola godine da izglasaju.

 

nema izgovora, i prethodnoj i ovoj odgovara ista matematika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je da je baš matematika pogrešna.

Ja nisam ekonomista, ali postoji jedna kriva koja pokazuje kako se treba ponašati kod odnosa cena/potražnja/zarada.

U stilu proizvod se prodaje, možeš dizati cenu do nekog nivoa i povećavati svoju zaradu. - Kriva idu na gore.

Ali na nekom nivou cene, kada preteraš, pada prodaja i tvoja zarada. - Kriva kreće da slabije raste. A kad preteraš, lomiš krivu i kreće na dole. Gubiš mušterije i zaradu.

E to ova država nikako ne može da nauči, nego uvek pretera sa dizanjem cene, pa ljudi dižu ruke od stavljanja folija na stakla, od veće kubikaže, od individualnih tablica, od otvaranja firmi... i pakuju kofere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajte to iz drugog ugla - zamislite kakvog bi tek seljacizma bilo da je ovo dostupno svima... Bolje ovako.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem je da je baš matematika pogrešna.

Ja nisam ekonomista, ali postoji jedna kriva koja pokazuje kako se treba ponašati kod odnosa cena/potražnja/zarada.

U stilu proizvod se prodaje, možeš dizati cenu do nekog nivoa i povećavati svoju zaradu. - Kriva idu na gore.

Ali na nekom nivou cene, kada preteraš, pada prodaja i tvoja zarada. - Kriva kreće da slabije raste. A kad preteraš, lomiš krivu i kreće na dole. Gubiš mušterije i zaradu.

E to ova država nikako ne može da nauči, nego uvek pretera sa dizanjem cene, pa ljudi dižu ruke od stavljanja folija na stakla, od veće kubikaže, od individualnih tablica, od otvaranja firmi... i pakuju kofere...

Nije država preduzeće, ona je politička tvorevina, nije joj interes uvek ekonomski...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

Nije država preduzeće, ona je politička tvorevina, nije joj interes uvek ekonomski...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Imam utisak da je državi prema nama, narodu, interes pre svega represivni...

Da se razumemo, svi oni, na vlasti, su isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/30/2019 at 6:30 AM, totti said:

Gledajte to iz drugog ugla - zamislite kakvog bi tek seljacizma bilo da je ovo dostupno svima... Bolje ovako.

 

pa pandurima bi bilo lakse da zapamte takve tablice nego ovavke kakve sad imamo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da...
Nema šanse posle da kažeš nisam ja...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neko veče čekam na semaforu i pored mene lep BMW Coupe, vidim ima ”škrge” na prednjem blatobranu, otrov svetlozelena, mora da je neki M model, samo ne znam koji...

Upali se zeleno on krene i vidim tablice: NS M M M M :D

 

 

NS Fast.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...