Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Prestiž na tablici za 87.000 dinara

Recommended Posts

Svake godine u proseku sedamdesetak vozača u Srbiji poželi posebne registracije na svom vozilu. Značenje reči ne sme da bude provokativno, nemoralno ili suprotno pravnom poretku - nalažu propisi

 

rep_tablice_620x0.jpg

 
Koliko god da imate para, uvek ih možete potrošiti. Nekad na korisne stvari, a nekada na one koje su jednostavno zabavne. Postoje i one koje su niti zabavne niti korisne, ali za pojedince predstavljaju jasan statusni simbol. Za te ljude, lično kreirane registracije na automobilu su način da pokažu svoje bogatstvo i da državnu kasu dopune sa 87.000 dinara.
 

Srbija je, ipak, siromašna zemlja, pa svake godine u proseku registruje svega sedamdesetak automobila sa izabranim tablicama. Vlasnici vozila najčešće stavljaju imena, nadimke ili epitete po kojima su „poznati“. Ako želje nisu u suprotnosti sa zakonskim odredbama i ako ima tačno 87.530 dinara za propisanu naknadu, svaki punoletni građanin može postati deo ove male grupe vozača.

 

- Članom 28. Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila je propisano da vlasnik putničkog vozila ili teškog četvorocikla može odabrati najmanje tri, a najviše pet slovnih znakova ili kombinaciju brojčanih i slovnih znakova na registarskoj tablici - objasnili su nam u MUP. 

 

- Izabrani znakovi čine deo registarske tablice iza oznake registarskog područja i crvenog štita. Ako se bira kombinacija brojčanih i slovnih znakova, u njoj se moraju nalaziti najmanje dva slovna znaka, izuzimajući kombinaciju slovnih znakova „TH“, „RP“ i „RPE“. Između brojčanih i slovnih znakova obavezan je znak „-“ koji se računa kao jedan o izabranih znakova.

 

Kako navode u policiji, značenje izabranih znakova na registarskoj tablici ne sme da bude provokativno, nemoralno ili suprotno pravnom poretku. Kada se sve to ispoštuje predaje se zahtev uz potvrdu o uplati novčane naknade. Inače, tokom 2012. godine u Srbiji su izdata 73 para takvih tablica, a u 2013. je do sada izdato nešto više od 60 pari. 

 

MALI PROCENAT

 

VIŠE od dva miliona motornih vozila registrovano je u Srbiji, što znači da na svakog četvrtog građanina dođe po jedno vozilo. U odnosu na taj broj, oni koji svake godine zatraže posebne registarske oznake čine vrlo mali procenat.

 

Preuzeto sa Novosti.rs

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda kad bi bilo kao u normalnoj drzavi da se tako nesto plati od pola plate a ne od par mesecnih plata bi i bilo cesce... Meni je zao sto kod nas nisu bili malo pametniji i omogucili kao u Nemackoj da se biraju brojevi i slova ali bez promene redosleda. Tj kod nas se praktijuju tri broja i dva slova i dobijate ih redom. Dok u Nemackoj, mozete da napisete kombinacije koje bi hteli da dobijete (mislim da moze 5 vrsta) i ako niko nije iskoristio te kombinacije, onda dobijete takve tablice i platite mislim 20e... Npr mozete napisati da zelite 007-JB (007 James Bond) i ako niko nema to, dobijete takvu pa mozete da upisete vama bitne brojeve i slova. Npr meni bi bilo zanimljivo SU/024-SU ili SU/063-KS (kao snaga motora :D ) i slicno... Mogla bi se dobiti i 000-OO kombinacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da bi se dosta preklapale želje, mnogi bi hteli to SU-xxx-SU, mada lepo bi bilo da mogu da se izaberu bar slova..

Mada da je ovo jeftinije, bila bi mnogo česta pojava, ovako se zna neka hijararhija, oni što imaju oni mogu da se qrče, a mi vozimo kako nam zapadne :rolleyes:  Najgluplji su mi oni natpisi kao što recimo viđam KG-XXXXX, baciti 87.000 na tako nešto je za moj pojam teška budalaština.. Dok mi se recimo dopalo na Hameru BG-XXXL 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se i sada uzeti sve te kombinacije... naravno za 800€. A i slova se donekle mogu birati za jednu ili dve crvene kod službenice u SUP-u ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da bi se dosta preklapale želje, mnogi bi hteli to SU-xxx-SU, mada lepo bi bilo da mogu da se izaberu bar slova..

Mada da je ovo jeftinije, bila bi mnogo česta pojava, ovako se zna neka hijararhija, oni što imaju oni mogu da se qrče, a mi vozimo kako nam zapadne :rolleyes: Najgluplji su mi oni natpisi kao što recimo viđam KG-XXXXX, baciti 87.000 na tako nešto je za moj pojam teška budalaština.. Dok mi se recimo dopalo na Hameru BG-XXXL

Ovaj na Hameru ima para kupi sva nasa vozila pa i da bira tablice po zelji... a njegovi bivsi radnici nisu primali plate po godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da bi se dosta preklapale želje, mnogi bi hteli to SU-xxx-SU, mada lepo bi bilo da mogu da se izaberu bar slova..

Mada da je ovo jeftinije, bila bi mnogo česta pojava, ovako se zna neka hijararhija, oni što imaju oni mogu da se qrče, a mi vozimo kako nam zapadne :rolleyes:  Najgluplji su mi oni natpisi kao što recimo viđam KG-XXXXX, baciti 87.000 na tako nešto je za moj pojam teška budalaština.. Dok mi se recimo dopalo na Hameru BG-XXXL 

 

Pa preklapaju se, zato na formularu mislim da moze 5 kombinacija kojih zelis da se zapise pa dobijes prvu dostupnu... Ja sam sad malo lupio SU/xxx-SU, imam ja nekoliko kombinacija koje bih voleo da imam ali ne bih sad bas da prepricavam pola privatnog zivota :D

 

Jeste Dovla da se moze uzeti, ali za mnogo manje para u drzavi sa mnogo boljim platama su omogucili ovakve sitnice a nama fali novac, imamo robu i nismo u stanju da napravimo biznis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Neko" je procenio da državi nije u interesu da se te tablice izdaju masovno i odredio je tu cenu koja jeste. Isto kao kad uđeš u Mercedesov salon i vidiš da su tamo automobili mnogo skuplji nego u Fiatovom salonu. Ono... jeste Mercedes kvalitetniji, ali koji se to materijal TOLIKO posebno doplaćuje za Mercedes koji na Fiatu nema? 

 

Ali jednostavno je tako, pa kome se sviđa neka izvoli, a kome se ne sviđa jbg. To je ta demokratija i savremeni biznis  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Svake godine u proseku sedamdesetak vozača u Srbiji poželi posebne registracije na svom vozilu. Značenje reči ne sme da bude provokativno, nemoralno ili suprotno pravnom poretku - nalažu propisi

 

rep_tablice_620x0.jpg

 
 Između brojčanih i slovnih znakova obavezan je znak „-“ koji se računa kao jedan o izabranih znakova.

 

Moderatore, nemoj da me zabrinjavas ... ovde pise jedno, a slika govori drugo, gde je crtica na tablici i zasto tablica deluje kao da je stampana na obicnom papiru, ne primecujem da su utisnuta slova, tj nisu izbacena ako gledamo sa ove strane ...

 

generalno ovakve tablice su nesto toliko prosto da ne moze prostije da bude ... kakvi sve mozgovi kod nas poseduju auto i imaju pare, dobro smo prosli :D

 

ja da mogu napravio bih neku kombinaciju, SD - 00 - 01, samo me zanima da li svake godine placam registraciju od 800e ili jednom kupim te tablice, a registraciju placam po redovnoj ceni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom placas te tablice,posle samo redovnu registraciju...

Mislim da cak ove tablice kasnije mozes prebaciti na drugi auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju brojcanih i slovnih oznaka ide - , a ovde su samo slovne oznake ;)

 

Placas jednom, i velika si budala po mom misljenju ako to platis :)


601563_555547441177297_1439684885_n.jpg

Bolje je bilo da mu pise N ж PENIS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Dellase na lepim recima, sreca pa nemam pare da budem budala ... 

 

ja za te pare mogu 5 godina da registrujem Punta i da mi ostane za mali servis  

 

Ako nekad budem imao Hamera ili nesto slicno, bolece me uvo da ga registrujem i kacim tablice na njega :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgluplji su mi oni natpisi kao što recimo viđam KG-XXXXX, baciti 87.000 na tako nešto je za moj pojam teška budalaština..

+1

Skoro svaki dan viđam ovde u NS-u parkiranog crnog Jeep Grand Cherokee-ja sa tablicom NS- YYYYY, baš bez veze bačene pare. Ljudi totalno bez ideja ili pojmova koji im znače nešto, ali očigledno sa viškom para.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam ovaj xxxx u kg-u je X6 naravno, svaki drugi x6 ima neki natpis, kakav auto takav je i vozac ;) Npr. video sam i CU-XXXXX takodje X6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svake godine u proseku sedamdesetak vozača u Srbiji poželi posebne registracije na svom vozilu. Značenje reči ne sme da bude provokativno, nemoralno ili suprotno pravnom poretku - nalažu propisi

rep_tablice_620x0.jpg

Između brojčanih i slovnih znakova obavezan je znak „-“ koji se računa kao jedan o izabranih znakova.
Moderatore, nemoj da me zabrinjavas ... ovde pise jedno, a slika govori drugo, gde je crtica na tablici i zasto tablica deluje kao da je stampana na obicnom papiru, ne primecujem da su utisnuta slova, tj nisu izbacena ako gledamo sa ove strane ...

Cekaj bre Beli...pa imamo crticu...NS 123 - AA...:) a mislim da sam na nasem lokalnom forumu u slicnoj temi procitao da je neko video ovu tablicu uzivo. Mislim cak da je sin Bate kan-kana ili tako neko ali nisam siguran

Inace meni se bas svidja tablica, mozda tebe to zabrinjava... ne znam :D

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv ove tablice, mozda si me pogresno razumeo ... ali opet na svojim kolima nikad ne bih stavio ni onu na kojoj pise PFC, u normalnim zemljama ljudi mogu da stave oznake kluba koji vole, bez straha da ce neko da im polupa stakla ili skine tablice, u Rusiji sam vidjao da ljudi na dzipovima pozadi na rezervnom tocku okace veliki grb kluba ... secam se neke Honde iz Svajcarske koja je imala oznake Bazela umesto Hondinih znakova ... 

 

koliko ja znam ova tablica je na autobusu FK Vojvodina, evo i slike, nego deluje mi da su oni to samo zbog slikanja stavili ... 

 

http://www.fkvojvodina.rs/2012/02/brendiran-vosa-bus/

 

SN202439.jpg


 

SD-00-DU

Opste poznati vlasnik DU Integral-a ;)

 

 

tulumbe baklave ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...