Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Prestiž na tablici za 87.000 dinara

Recommended Posts

Možda sada Luksemburžanin, ali i dalje Novosađanin u srcu...

Luksemburg.jpg

Pitam se samo koliko tamo košta taj ”luksuz”.

Edited by Grafit

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2019 at 12:50 AM, Grafit said:

Pitam se samo koliko tamo košta taj ”luksuz”.

 

evo cena tablica u Sloveniji

https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/registracija-vozil/registrske-tablice#registrske-tablice-po-izbiri

 

onda uporedis nasa i njihova primanja i sve ti je jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto....

Baš tako, gde mi živimo...

Nekada smo bili prilično slobodna komunistička zemlja.

Česi su naprimer mogli jednom u 4-5 godina da dođu kod nas na more, a onda su par godina morali da idu u neku ”pravu” kom. zemlju. Mi smo im bili previše prozapadni.

A danas kod nas ostali zadrti komunistički elementi koji nas ograničavaju i usput pljačkaju.

Naprimer, ja kao maš. inženjer, oduvek sam hteo da sebi napravim neki automobil, recimo Super 7.

To je sada nemoguće registrovati.

Zašto?

To ni oni ne bi znali da objasne.

A onda gledaš na Youtubes šta ljudi prepravljaju od vozila i voze u normalnom saobraćaju.

A kod nas ginu ljudi ko da je sve od štapa i kanapa.

A rešenje za taj problem je, naravno, povećanje kazni, tj. represija...

 

Šta reči, a ne zaplakati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nemackoj tablice po zelji kostaju 11eur, doduse ne moze da se uzme kao u Sloveniji i Austriji, al 11eur je smesna cifra.73b7427f8edc4ad85cbe170f4eaff627.jpg

 

Edit: plus se dobije garancija na tablice od godinu ili dve (nisam obratio paznju). Ukoliko se izgubi, osteti ili neko ukrade dobijam novu.

 

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ljude koji sređuju papire u Bugarskoj da bi vozili BMW 530d. Tamo registracija za njega košta oko 250-350 evra.

Uz to kasnije moze, kao EU građanin da ide da radi u Evropi sa legalnim papirima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje lično mišljenje od cca 80000din za tablice po želji je

 

nije to puno para, naravno ko može sebi da dozvoli, ode mnogo više para na npr cigare... cca 500eur godišnje, a ove tablice traju poprilično...mada verovatno do prodaje auta ne prođe puno, jbg ima se može se....

 

veći problem je šta napisati, a ne ispasti ljaljan...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno vise smeta sto nismo u stanju da nesto naplatimo ako nije ocigledno dranje. Ako neko ne moze da se ugradi 100-200-500e u startu onda se ne isplati raditi. Ne vidim razlog zasto te tablice ne bi mogle biti jeftinije mada ajde, nije mi nesto bitno pa nek placa kome je interesantno, ali zasto ne bi za 10-15e mogli recimo da biramo kombinaciju brojeva i slova na standardnoj tablici umesto da se vuku veze preko saltera. Ako se meni svidja recimo SU/024-SU i ne koristi se, zasto ne bih mogao lepo platiti 15e i dobiti tu kombinaciju. Da bude kao u Nemackoj, napises 3 ili 5 kombinacija redosledom koji ti je najdrazi, platis nesto sitno i ako je dostupno nesto od toga, dobijes kombinaciju koju zelis.

 

A ne da budem primoran da mi uvale neka ratardirana slova koja posle ukinu...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasična priča o nesposobnosti rukovodećih državnih organa / mislioca...

 

umesto da stave npr 200evra, i da vala 15% tablica bude sa sopstvenim izborom,... oni stave 700evra,i bude ih par procenata... i ja što vozim mali jeftin auto bi možda prežalio 200eur, jer znam da ću ga više godina zadržati....

 

slično i sa preko 2000ccm, da je normalna cena, više vozila bi se vozilo, velika kubikaža, veća potrošnja goriva, skuplja vozila, skuplje održavanja, sve to odgovara državi. ali neki pajser nije tako razmišljao, tako da mali br vozila preko 2000ccm plaća puno veću registraciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ostalo po inerciji od Dinkića... Ništa ovi nisu ni razmišljali, a vala, nemaju ni čime...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...