Jump to content
FAS Goran
tosonije

Fiat Nuova Bravo - dnevna svetla

Recommended Posts

ima li ikog da je ugradjivao (ugradio dnevna svetla) naknadno na novog brava?

 

Nisam uspeo da vidim nigde kako bi to izgledalo, a zainteresovan sam da nesto slicno napravim, da ne bih drndao xenone stalno...

 

Zato me zanima ima li ko iskustva sa tim, jel probao neko nesto da nabudzi? Ja imam neke ideje, da se povezu na pozicije i kad su upaljene pozicije da rade i day light, a kad se ukjuce kratka svetla da neki relej gasi day light.... jer bilo bi glupo da rade i dnevna svetla i xenoni u isto vreme....

 

E sad ne znam kako bi se ponasalo to, posto bi dnevna svetla vukla jos neku struju, znam da moze da se desi da racunar gasi struju ako je povecana potrosnja struje... takodje smatram da bi bilo lose i ruzno da stalno rade dnevna svetla, znaci da je potrebno da se gase kad s eupale dnevna...

 

ja sam razmisljao o nekoj verziji dnevnih svetala koja bi se ugradila u branik negde, odnosno u masku, posto farove ne bih otvarao, a mislim da to tako moze da se izvede da se u toj situaciiji i branik ne bi dirao....


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj u tu sektu, kad vidim ove sa novim I30 koji ima ubedljivo najveca kenja mi se! Unakazices auto definitivno, bolje stavi neke led pozicije koje ce malo jace sijati pa probaj sa njima da se provuces ali ovo drugo definitivno ne . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolju opciju si u startu odbacio, tj. ubacivanje u far, ili kupovinu potpuno novih aftermarket farova koji imaju dnevna svetla.

 

cxcb2052.jpg  cxcb2053.jpg

 

Ovde je prvo bilo farbanje u crno i onda dodavanje LED trake. Ja ni ovo ne bih radio na mom autu, ali...ae da kažemo da je da donjoj granici prihvatljivosti. Jedino što svako ima svoju granicu...

 

A, kao što rekoh, možeš da kupiš gotove farove koji to već imaju:

 

cxcb2055.jpg  cxcb2057.jpg

 

 

Kao i uvek, kvalitetno sređivanje automobila košta.

Ako hoćeš dnevna svetla, kupi ove farove i kraj. Ako te pare nemaš, nemoj praviti neke ciganije od dnevnih svetala samo da bi eto pravio.

 

-------------------------

 

Ako je novac problem (ili jednostavno nećeš da platiš par stotina evra za dnevna svetla), postoji jedno drugo rešenje koje košta ispod 100 evra, nisu dnevna svetla, ali daju potpuno novi izgled automobilu. Malo unazad da se vratimo... Kada je svetlost dana ugledao Grande Punto, svi su odmah rekli da mu je prednji deo kao mali Maserati. Na toj dizajnerskoj liniji je nastao i Nuova Bravo. I od nuova Bravo može da se napravi još očigledniji mali Maserati. :thumbup:

 

cxcb2070.jpg

 

Ae da kažemo da su to ''obrvice'' koje se odavno stavljaju na automobile...

 

cxcb2080.jpg  cxcb2081.jpg

 

Međutim, po meni osnovni problem u konkretnom slučaju (sa nuova Bravo) je ovo:

 

cxcb2064.jpg

 

Štrči nekih 5 mm jer linija stakla fara je u ravni sa haubom i zato kad se stavi bilo šta spolja na taj far, eto problema. Možda može far, preko podešavanja i modifikacije njegovih nosača da se malo spusti unutra, možda to traži da mora i branik da se obradi...

Ali, što mora spolja... ;) može da se otvori far i stavi iznutra? Tako bi linija fara sa ostatkom haube i dalje bila idealna...plus može taj dodatak da bude u boji automobila, ili može da bude presvučena karbonom, može da bude i crna ako se unutrašnjost fara ofarba u crno, itd, itd. Zanemari branik, samo far gledamo:

 

cxcb2062.jpg

 

Ima da se kupi:

 

cxcb2065.jpg

 

Po ugledu na GranTurismo, mada je skoro izašla i varijacija kroz model Ghibli (desno):

 

cxcb2091.jpg  cxcb2090.jpg

 

-------------------------

 

Ili radi kako treba, ili nemoj raditi uopšte.

Samo da na kraju ne uradiš ovako nešto:

Ne mislim da želiš da imaš blinkere, nego da ćeš upravo ovako nakalemiti na branik neke LED trake i eto...samo što kod tebe neće blinkati.

Ali će stajati na istom (ili sličnom mestu) i vikati izdaleka ciganijaaaaaaaaaa... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam bio neke vreme u mogucnosti da odgovorim, i pridruzim se temi... I ja sam gledao, sva ugradjivanja u branik masku i slicno bi naruzila auto samo tako... tako da to ne dolazi u obzir...

 

Sto se tice farova sa day light to je preskupo i ne isplati se svakako, eventualno neka doplata u zameni za moje originalne farove... mada najisplatljivije je paliti xenone koji su 60 evra , a imaju garanciju 2 godine... tako da je to najjeftnije...

 

Zato odustajem za day light koji bi bio budzenje.... 

 

Ako neko ima neku jos ideju neka predlozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze tu covek da bude puno pametan!

I ja lomim glavu vec neko vreme a da otvaram odnosno secem farove samo zbog LED dnevnih nema smisla. Ove zamenske farove nitko nema na lageru da ih uzmes u ruke i opipas a o njima znaju samo ono sto pise na ebuy u. 

Naknadna ugradnja necega na branik bi sigurno upropastila auto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodacu samo moje iskustvo-jeste da je sa Stilom ali je i sa dnevnim svetlima. Imam auto jos malo 2 godine i u prvo vreme sam hteo da ugradim dnevna svetla. Onda sam poceo da gledam kako to izgleda uzivo na nekim stilicima (i ostalim automobilima). Nazovite me staromodnim ili kako god ali ni u jednoj izvedbi meni to nije lepo. Cak ni e klasa ni novi clio mi izgledaju gedora sa tim led svetlima...... jbg, moj ukus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno si u pravu. Ne postoje kola gde su dnevna svetla naknadno ugrađena sa ukusom, sem ako su u pitanju maglenke. Koliko je teško uklopiti dnevna svetla je baš dokaz to što si rekao - i velike fabrike ne umeju to da uklope kako treba pa stoje ko piletu sise.

Duga svetla sa smanjenom voltažom mogu biti dobra zamena za dnevna, ili da se LED ugradi u duga, a umesto dugih Morimoto ili neki drugi bi-xenon u glavna svetla.

Ja sam razmišljao šta sa Alfom da uradim, ali nemam rešenje. Jedino svih 6 svetala da svetle diskretno, ali to bi bilo neisplativo cimanje, tako da ne gasim xenon, pa dok ne crkne.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letos kod sebe ugradio dnevna svetla na dugim, koja svetle smanjenim intenzitetom, tj. na 6V. Video sam na Youtube-u sledeci klip:

http://www.youtube.com/watch?v=BCezzOxs0hg

 

razmisljao neko vreme, i napravio daylight koji se pali odmah nakon startovanja motora, gasi se nakon iskljucivanja, a ablendovanje je i dalje u funkciji. Od materijala su potrebna dva relea (jedan sa 5 drugi sa 4 kontakta), tri diode (cisto zbog dodatne sigurnosti), jedan osigurac od 10A, gomila zice, i malo znanja da se sve to realizuje.

Sema je sledeca:

 

Dnevna_svetla.jpg

 

Znaci, na jednom dugom faru se otkaci minus, i umesto njega se dovede druga zica koja u jednom trenutku pusta plus i serijski povezuje obe sijalice dugog svetla koje tada rade na 6V, a kada se ablenduje, rele iskljucuje plus i prebacuje na minus, tako da dugo radi kao i ranije, tj. na 12V. Kada se upale pozicije, deaktivira se dnevno svetlo, i to je to. 

Da ne bude zabune, minus na releima je u stvari plus za poziciju, odnosno dugo svetlo, koji se kada u njima nema struje, ponasaju kao minusi zbog razlike u potencijalima. Kada se upali pozicija, ili kada se ablenduje u drugom slucaju, na oba kraja relea dolazi 12V i relei se deaktiviraju.

Kada sam se uverio da ovo radi, ugradio sam xenone, koje palim naravno samo nocu, dok sam se preko dana vec i odvikao da palim svetla.

Na instrument tabli imam i signalizaciju ukljucenih dnevnih svetala, tj. sijalica na inst. tabli "tinja" sto znaci da duga svetla rade. Jedino treba voditi racuna da slucajno ne izgori neka od sijalica, jer u tom trenutku ostalemo bez dnevnog svetla, jer je redno povezano.

Nadam se da sam vam pomogao oko zadrzavanja fabrickog izgleda auta sa izvedenim daylightom za par stotina dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna fora, nesto slicno sam i ja ranije smisljavao, ali mi nije uspelo, odnosno bilo je dosta skuplje za realizaciju...

 

Ja sam za sada ipak odustao od bilo kakvih budzenja, jer je u pitanju auto 10. mesec 2010. godine, i svaka greska bi mogla da dovede do toga da budem u minusu nekoliko stotina mozda i hiljada evra, ako bi doslo do nekog prevelikog kvara... kad mislim kvar mislim na to da popusti vremenom neki deo budzene instalacije da dodje da zapaljenja auta, do unistenja nekog elektronskog sklopa i slicno... Znam da ovo smesno zvuci, ali znam za iskustva gde su automobili goreli zbog koje kakvih budzenja... Da je neki stilo 2002, 2003 god jtd pa i ajde... Mada ja sam se sa stilom vozio danju na maglenkama i nikad me niko nigde nije zaustavio zbog toga...

 

Najisplatljivije mi je da palim redovno xenone, necu se igrati sa jacim pozicijama, jer svaka kazna od 5000 din me navodi na gubitak... Na Cnlight xenone koje imam, imam 2 godine garancije, nakon toga i da crkne neki balast ili sijalica to je 20-30-40 evra max trosak... A ovako trebam da se cimam svaki dan, da me neko nece kazniti, ili da ce se vremenom sjebati instalacija, ili da ce neko poremetiti instalaciju prilikom nekog odlaska kod majstora i slicno...

 

U svakom slucaju Sasha odlicna ideja, mislim da prolazi kod svih starijih kola, tipa 2000-2005 god...

 

Najozbiljnije resenje problema, je dao Nesaoct, kupovinom originalnih faorova sa originalnim daylightom, to naravno kosta, ali po meni je i lepo resenje... Fino deluje ta krivudava traka... Ti farovi su najverovatnije 300+ evra za par, tako da je to meni u ovom trenutku previse a ne dobijam skoro nista znacajno... Do sad sam uvek zeleo da mi auto bude potpuno mehanicki i tehnicki ispravan, za to sam odvajao novac, e sad sto nece imati najmodernije daylight, boze moj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolju opciju si u startu odbacio, tj. ubacivanje u far, ili kupovinu potpuno novih aftermarket farova koji imaju dnevna svetla.

 

cxcb2052.jpg  cxcb2053.jpg

 

Ovde je prvo bilo farbanje u crno i onda dodavanje LED trake. Ja ni ovo ne bih radio na mom autu, ali...ae da kažemo da je da donjoj granici prihvatljivosti. Jedino što svako ima svoju granicu...

 

A, kao što rekoh, možeš da kupiš gotove farove koji to već imaju:

 

cxcb2055.jpg  cxcb2057.jpg

 

 

Kao i uvek, kvalitetno sređivanje automobila košta.

Ako hoćeš dnevna svetla, kupi ove farove i kraj. Ako te pare nemaš, nemoj praviti neke ciganije od dnevnih svetala samo da bi eto pravio.

 

-------------------------

 

Ako je novac problem (ili jednostavno nećeš da platiš par stotina evra za dnevna svetla), postoji jedno drugo rešenje koje košta ispod 100 evra, nisu dnevna svetla, ali daju potpuno novi izgled automobilu. Malo unazad da se vratimo... Kada je svetlost dana ugledao Grande Punto, svi su odmah rekli da mu je prednji deo kao mali Maserati. Na toj dizajnerskoj liniji je nastao i Nuova Bravo. I od nuova Bravo može da se napravi još očigledniji mali Maserati. :thumbup:

 

cxcb2070.jpg

 

Ae da kažemo da su to ''obrvice'' koje se odavno stavljaju na automobile...

 

cxcb2080.jpg  cxcb2081.jpg

 

Međutim, po meni osnovni problem u konkretnom slučaju (sa nuova Bravo) je ovo:

 

cxcb2064.jpg

 

Štrči nekih 5 mm jer linija stakla fara je u ravni sa haubom i zato kad se stavi bilo šta spolja na taj far, eto problema. Možda može far, preko podešavanja i modifikacije njegovih nosača da se malo spusti unutra, možda to traži da mora i branik da se obradi...

Ali, što mora spolja... ;) može da se otvori far i stavi iznutra? Tako bi linija fara sa ostatkom haube i dalje bila idealna...plus može taj dodatak da bude u boji automobila, ili može da bude presvučena karbonom, može da bude i crna ako se unutrašnjost fara ofarba u crno, itd, itd. Zanemari branik, samo far gledamo:

 

cxcb2062.jpg

 

Ima da se kupi:

 

cxcb2065.jpg

 

Po ugledu na GranTurismo, mada je skoro izašla i varijacija kroz model Ghibli (desno):

 

cxcb2091.jpg  cxcb2090.jpg

 

-------------------------

 

Ili radi kako treba, ili nemoj raditi uopšte.

Samo da na kraju ne uradiš ovako nešto:

Ne mislim da želiš da imaš blinkere, nego da ćeš upravo ovako nakalemiti na branik neke LED trake i eto...samo što kod tebe neće blinkati.

Ali će stajati na istom (ili sličnom mestu) i vikati izdaleka ciganijaaaaaaaaaa... :D :D

 

 

Photo009.jpg
 
 
Evo ovo sam sam uradio... Nisam siguran da li valja.. :question:
Photo0097.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da ugradim u farove ove led okrugle prstenove, angel eyes ako se ne varam pa me zanima ko to radi gde se mogu nabaviti i da li se mogu spojiti na poziciju pa da mi svetle kao dnevna svetla ?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb460434.jpg

Mozes da ugradis,evo slika gore kako je kod mene ,prsten mi je na poziciji.
A mozes da ugradis kod juhice sa foruma,on radi ugradnju toga
Ovo je njegova tema "Prodaja I ugradnja parking senzora " pogledaj I mozes ga kontaktirati na pm ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U brao na brzini a i svidja mi se kako izgleda na tvom stilu. Koliko bi kostalo ako znas otprilike , stavio bih po 2 prstena u jedan far , kao sto je na onom klipu sto sam stavio gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...