Jump to content
FAS Goran
djordje.estam

Grande Punto - naknadna ugradnja maglenki

Recommended Posts

Lako!

Kupiti na otpadu sve sta treba i montirati ih.

To je sto se tice ugradnje a kako da svetle je mnooogo duza prica.

Tko zeli da sve bude kao fabricko treba se pomuciti sa strujom..... ili moze daleko jednostavnije: prekidac negde u kabini koji ce ih paliti (to moze svaki klinac koji se petlja sa zicama) ili vezati za rele zadnje maglenke (ako ih uopste ima?) ali to nema puno svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

više zbog ukrasa na braniku,mada tu mogu lepše da legnu dnevna svetla

mada dnevna svetla nisu po zakonu u toj ravni


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogu li se jednostavno samo zameniti postojece sijalice i staviti sijalice za maglu??Neki xenon ili slicno? Ako nesto tako uopste moze da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Imam Fiat Grande Punto, 2011., kupljen je nov bez maglenki, takodje, medju prekidacima gde bi trebalo da stoji i prekidac za maglenke, ne postoji. 

 

Nasao sam prekidac, sa svim dugmicima (sa prekidacem za prednje maglenke).

Sada hocu da ugradim, ali nisam siguran da li postoji vec instalacija iako nisam imao dugme do sada kao mogucnost za koriscenje ili bih morao i to da trazim naknadno?

Hvala svima unapred, na pomoci. :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.2.2017. at 8:37 PM, NesicJunior said:

 

99% nemaš ništa od instalacije jer je Fiat jaaako škrt što se i toga tiče. Nemaš releje ni osigurače ...u kutiji  pod haubom ukratko nemaš ništa!  

Za ostalo pogledaj gornje postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, meni dole gde su maglenke stoji neki gumeni deo, a u kabini imam prekidač koji pali maglenke. Sada, koliko bi to koštalo i koliko je komplikovano sve to spojiti?

GP sa upaljenim maglenkama izgleda duplo lepše, a i meni iskreno pomognu kada je loše vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta podrazumevas pod tim gumenim delom?

Kolega lufti je ugradio ali on je menjao dobar deo instalacije.

 

Ako nisi znao upaljena svetla za maglu kada nema magle su kaznjiva! osim ako nemas nameru da ih koristis kao dnevna.

 

GP 1.9? a imas prekidac u kabini? Da nije bio lupan pa nisu stavljene maglenke? Da li se sta desava na ins tabli kada pritisnes prekidac za prednje maglenke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa umesto maglenke je guma neka koja verovatno štiti nešto ali ne znam šta. Vidi se da je fabrički nije ništa budženo.

Uzeo sam danas 1.3 sa poznatom istorijom i sa srednjom opremom, pre njega na 1.9 sam imao maglenke i radile su mi posao noću i naprimer ovih dana kada je bila jako gusta magla.

Meni je ovako sa leve strane

899a46377a29318f7d5f2645dae1aae5.jpg

takođe, da na ins tabli se pojavi taj znak za maglenke i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako nisi znao upaljena svetla za maglu kada nema magle su kaznjiva! osim ako nemas nameru da ih koristis kao dnevna.

Nemojmo da sirimo dezinformacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pre 20 godina sam platio kaznu za upaljene maglenke noću sa kratkim ili dugim svetlima jer nije bilo magle. Sada vidim da sve fabie imaju maglenke za dnevna a ako će mo po zakonu donje maglenke ne mogu biti dnevna...

kako je sada zvanično zaista ne znam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto vidis na fabiama nisu maglenke, vec zasebne sijalice koje stoje pored maglenki i sluzi iskljucivo za dnevna svetla.

A zakon se promenio u poslednjih 20 godina i prednje maglenke nisu zabranjene.

A kad se edo kralj balkana kurcio sa dva rikverca pozadi bez zadnje maglenke, ti si rekao da je to ok i stao uz njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih vise od 10 godina u zakonu pise da je zabranjeno voziti sa ukljucenom zadnjom maglenkom ako nema magle, prednje se ne spominju, osim ako je magla imas maglenke a nisu ti ukljucene.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...