Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Pa brate, il si nindza il si mindza :D

 

Ne pamtim kad sam zadnji put čuo tu odličnu foru! :D

 

Naš "poznanik" je u prvom delu snimka, dokazujući da tako vozi svaki dan.

 

Jel mi se učinilo ili sam video kerove na raskrsnici gde se prolazi na crveno?

Da imam neku moć j.bao bi im mater nepismenu.

Mrzim kerove koji ne rade svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog više da ministarstvu dostaviš svoje snimke. Sa sve adresom i vremenom snimanja.

Ako se brineš za posledice, uradi to anonimno. Preko cd-a,pošte i pisma na štampaču koji se ne može dovesti u vezu sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off, ali moram: skoro sam imao sastanke sa policijom, pokušavajući da dobijem odgovor na pitanje zašto je patrola policije pretresala i legitimisala maloletnu decu za vreme velikog odmora ispred škole. Deca zakasnila na čas zbog toga, u školi gde je nulta tolerancija na kašnjenje.

Poziv na sastanak je usledio nakon tri odgovora koja sam dobio od njih, gde su sva tri bila različita: te nije patrola iz te stanice, te nisu legitimisali decu sa tim imenima, te nisu bili u to vreme već kasnije. Dogurali smo do tačke gde sam imao izbor između ulaska u interni istražni postupak ili da odustanem od pritužbe. Naravno da sam odustao uz dogovor da se redefiniše praksa policijske kontrole učenika tako da policajac isprati legitimisano dete nazad na čas.

Drugo, moja težnja je da ovim snimcima malo utičem na nas vozače, da malo više obratimo pažnju na sebe i okolinu, da upozorimo druge na važnost odgovornog ponašanja u saobraćaju. Ove snimke treba da vide oni koji treba da koriguju svoj "stil" vožnje.

Policija mora da se bavi svojim poslom. Lično sada nemam ni vremena da se bavim njihovim poslom (moram sebi da nađem novo radno mesto), ni ambicija da se sa njima objašnjavam na već pokazani birokratski način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TheCityAndTheStars 

 

Ovo ti je koliko se meni cini semafor kod Ade, odmah posle porshe direla. Ovo je verovatno snimljeno oko 8 - 9 sati ujutro posto uvek bude guzve i onda panduri usmeravaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DraganUS

To što rade trenutno neki drugi posao im nije opravdanje ako si na to mislio. Na snimku deluju potpuno nezainteresovano za svet oko sebe.

Srbija bi bila mnogo bolje mesto za život da policija obavlja svoj posao savesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve dobre  :animier:  na 0:03 i 0:04  :whistle:

:laughing: , ali te nisu za ove matorce sto idu na spavanje pre 23h :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kada rade grejanje u Visnjickoj ulici, prokopana cela ulica,  sva vozila izgleda idu preko Partizanskog puta (Dragoslava Srejevica) Haos svako jutro, skoro od OMV pumpe pa sve do Bogoslovije.

Jutros sam spremio kameru jer svako jutro se nadje neki koji zuri pa pretice sve. Najvise me iznervirao vozac golfa koji mu je napravio mesto, ja ga ne bi pustio pa nek se vraca u rikverc mam........

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno,ovo bi trebalo voditi pravo u zatvor,bez mogucnosti pomilovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno i ja ovuda pored Konaka proteram brze od trotoara do trotoara, ali naravno kada ne smetam ljudima iz suprotnog smera.

Ovo je vec bezobrazno, ako te je naterao da kocis. Mada i ti si, cini mi se, krenuo da se izvlacis za odsecanje krivine (prve 2 sec snimka) ;) , ali si ostao na svojoj strani.

 

Za onaj dzip preko pune, pesackog sa ljudima na istom, stanice GSP - mislim da je suvisno komentarisati.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ne, ne mogu ja tu da sečem krivinu, pomerio sam se unapred malo ulevo zbog ovog slivnika sa desne strane.

 

Inače, kočio bih i oštrije da mi nije klinac bio pozadi (u dečijem sedištu), pa nisam hteo da ga iscimam.

 

Ovaj video sam okačo više zbog toga da se vidi da ima mnogo vozača koji ne razmišljaju i ne vide dalje od svog nosa - ovaj definitivno nije imao nikakav pregled kada je krenuo da seče krivinu. Neko je mogao da mu bude i mnogo bliže, i da strada zbog budale (koji je pritom i razgovarao telefonom, to se i vidi u poslednjih nekoliko kadrova snimka).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ne, ne mogu ja tu da sečem krivinu, pomerio sam se unapred malo ulevo zbog ovog slivnika sa desne strane.

Moze, moze, itekako :) . Odsecanje krivine podrazumeva i pripremu (tj. izvlacenje na suprotnu stranu), a ne samo prolaz kroz teme krivine ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...