Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Eto pre neki dan izlazim iz ulice i pandur se parkirao sa 3 tocka na trotoar i jednim na kolovoz onako bas bahato u crnom neobelezenom sluzbenom puntu i razgovara sa nekom fuksom koja ima jedno 15 godina, pade mi na pamet da ga slikam, ali setim se da njemu nece biti nista, a moje zute felne nece moci ubuduce neopazeno da prodju pored kolega ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se izbrisao snimak na kameri, :police: vozilo, koje me pretice preko trake za skretanje (ali iz kontra smera) ali onda kada nije uspeo jer je dolazio auto iz suprotnog smera pokusava da se ubaci izmedju mene i ovog ispred mene, ja prikocim malo i on se ubaci i upali 4 zmigavca, pozdravlja. smejao sam se celim putem... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš razumeo šta je smešno? Čovek se zahvalio... 

 

@Beli

Igrom slučaja nedavno sam pričao sa načelnikom saobraćajne policije jedne (veće) beogradske ispostave. Problem je što oni mahom ne znaju šta im ljudi rade na terenu. Veoma malo dolazi prijava do njih, a oni imaju puno ljudi ispod sebe. Čak mi kaže da oni vrlo dobro znaju ko je kakav i da uvek ima i ovakvih i onakvih i oni jedva čekaju da stigne neka prijava protiv ovih što su im na zubu kako bi ih sankcionisali. 

 

Slično mi je čak rekla i jedna gospođa iz Unutrašnje kontrole MUP-a kada sam je pitao kako da ja dokažem "moja reč protiv njegove"? Ona mi kaže - samo ti prijavi, a njihovi komandiri će u svom izveštaju koji pišu Unutrašnjoj kontroli napisati baš ono što treba. Uvek je tako.

 

Tako da ono... anonimni mail i šalji :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vredi baš uvek, evo vidi jedan stariji slučaj koji sam prijavio, kao i kakav odgovor sam dobio:

 

KLSp_Cfzl.jpg

 

LZri0lyl.jpg

 

y38d_AI9l.jpg

 

o_QGA4_WMl.jpg

 

Ok_Cz_Gu_Dl.jpg

 

8_MIJA8ul.jpg

 

Nisam uspeo da saznam ništa više od ovog odgovora, a nije da nisam pitao kakva je sankcija bila.

Edited by Saobraćajna Kamera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne vredi to uvek, cak i da izguras sa unutrasnjom kontrolom vrlo lako mozes posle da navuces osvetu i prosto zlostavljanje... Da ne duzim mnogo pricu, pricao mi je jedan covek (sad da ne bude neko nesto, covek je dosao kod mene da mu popravim nesto sto nisu znali majstori) i ispricao mi pricu kako je uspeo da izgura sve na sudu i da pokrene unutrasnju kontrolu i da je policajac dobio suspenziju ali kad se vrtio na posao onda mu je (ne secam se tacno ali cini mi se da je rekao) godinu dana kampovao nedaleko od kuce i svaki put kada je covek izlazio iz kuce vozilo, zaustavljao ga on ili neki njegov drugi kolega i trazili su dlaku u jajetu... I sad sta ce covek na kraju, isao je linijom manjeg otpora posle toga i kad im je dosadilo prestali su ga smarati, sta je drugo mogao, da ih prijavi sve pa da na kraju navuce osvetu nekoliko ljudi umesto jednog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato se šalju anonimne prijave. Sve one moraju biti obrađene. Čak možeš navesti i u prijavi da namerno šalješ sa anonimnog mejla jer se plašiš toga svega navedenog. U nekim ekstremnijim slučajevima se čak cela akcija napravi ;)

 

A evo i malo na temu... ide ispred mene i samo odjednom se prestroji u traku za levo... odmah sam znao šta sledi... ;)

 

Odnosi se na B klasu taksista, BG 4419 TX. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš razumeo šta je smešno? Čovek se zahvalio... 

 

@Beli

Igrom slučaja nedavno sam pričao sa načelnikom saobraćajne policije jedne (veće) beogradske ispostave. Problem je što oni mahom ne znaju šta im ljudi rade na terenu. Veoma malo dolazi prijava do njih, a oni imaju puno ljudi ispod sebe. Čak mi kaže da oni vrlo dobro znaju ko je kakav i da uvek ima i ovakvih i onakvih i oni jedva čekaju da stigne neka prijava protiv ovih što su im na zubu kako bi ih sankcionisali. 

 

Slično mi je čak rekla i jedna gospođa iz Unutrašnje kontrole MUP-a kada sam je pitao kako da ja dokažem "moja reč protiv njegove"? Ona mi kaže - samo ti prijavi, a njihovi komandiri će u svom izveštaju koji pišu Unutrašnjoj kontroli napisati baš ono što treba. Uvek je tako.

 

Tako da ono... anonimni mail i šalji :)

 

sve je to lepo objasnjeno, ali u praksi ce biti, samo drz`te onog sa zutim tockovima ... ja sad da sakrijem auto iza ugla i da se vratim da ga slikam, ne ide ... nije se ni on na Boga kamenjem bacao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to... za svaku prijavu druga boja... onda će misliti da si iz LGBT pa ti neće smeti ništa, a ti ćeš moći da ih prijavljuješ samo tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc u Ustanickoj ulici na potezu od bulevara ka okretnici 17,31 dok sam sedeo ispred good food-a ,i jeo sa devojkom, neki mladi ludi pametni momci, sa Opel Omegom za 40 minuta kolko sam bio tamo, prosli su gore dole jedno 10 puta. Pun gas, blinkeri upaljeni non stop. Ma kakvo crveno kakvo zuto samo cepaj. A pre nego sto sam krenuo dzip interventne se pojavio i parkirao preko puta. I ko za inat nema ih vise :) izvozali se do tad i nema ih vise
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A takve situacije na Tosinom bunaru su uobicajene, ako sam dobro video da je to ulica Tosin bunar. Cak sam i ja, prvi put, kad sam vozio tuda, iz desne trake, koja je za skretanje u desno, presekao, jer nisam znao. A i sama konstrukcija raskrsnice je nepravilna, pa mozda i zato. Cak se i vozac gradskog, jednom prilikom, zbunio, pa sam ga pustio da se prebaci :) Bese to 601 ili 611, ne znam tacno, koji ide linijom Surcin-blokovi. Sad i ja malo spamujem temu Saobracajnoj Kameri, nece valjda zameriti ;)

 

edit: jeste Tosin bunar, sad se uverih kad pogledah i drugi put:)

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nisi pažljivo pratio horizontalnu signalizaciju. Dve trake za desno se najavljuju dovoljno dugo i praktično je nemoguće zbuniti se (osim ako ne pratiš signalizaciju). Ni taj vozač autobusa se nije zbunio, oni se trude da se ubace u traku posle stajališta, ali često niko neće da im to omogući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore od svega je to što je murija najčešće štekovana posle te raskrsnice malo bliže Eko pumpi, jer zašto bi oni startovali ove koji se ubacuju, ne mašaju se ljudi u svoj posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...